Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Měkká tráva, shodli se Kulič a spol.

9 2006
Istanbul - (Od zvláštního zpravodaje iDNES) - Mají tady moc velké branky - žertoval boleslavský brankář Pavel Kučera, když odcházel z úterního tréninku na stadionu Galatasaray Istanbul. Vzápětí už s vážnou tváří dodával: "Je to takový zvláštní trávník, hodně měkký, bude to pro kluky strašná zabíračka na fyzičku."

Pod vedením trenéra Dušana Uhrina absolvovali fotbalisté Mladé Boleslavi v úterý večer padesátiminutovou přípravu. O čtyřiadvacet hodin později na stejném místě nastoupí k prvnímu utkání 3. předkola Ligy mistrů proti domácí jedenáctce Galatasaray.

Trénink končil ostrou hrou na dvě branky na zkráceném hřišti, potom vyklusání a konec.

Umělé osvětlení bylo zapnuté jen ze dvou třetin, na což si postěžoval gólman Kučera. "Docela mi to dělalo problémy, uvidíme zítra. Ale škoda, že to pořádně nerozsvítili už dneska."

Jinak se všichni hráči shodovali, že trávník je opravdu nezvykle měkký.

"Ten trávník je fakt hodně měkký. Člověk se do něj boří, čeká nás hodně náročných devadesát minut," poznamenal záložník Marek Matějovský. "Jinak ale prostředí super, ochozy nádherné, jsem zvědavý, co to udělá, až zaplněné hlediště spustí ten rachot."

Podle místních je zápas vyprodaný, do hlediště se vejde pětatřicet tisíc fanoušků.

"Nebude plno proto, že by tak táhla zrovna nějaká Boleslav. Ale je to první zápas a každý z nás čeká, že Galatasaray rozhodne o svém postupu už teď," vysvětloval jeden ze zřízenců na stadionu.

Ve stejném duchu jako předtím Matějovský potom promluvil také útočník Marek Kulič.

"Na první pohled je to hřiště parádní, ale když na něm zasprintujete, jsou za vámi stopy málem jak ve sněhu. Ale hlavně, že je ta tráva zelená," pravil Kulič ve zjevně dobré náladě.

Se svou troškou do mlýna přišel i Uhrin.

"Čekám, že to zítra před zápasem pořádně zválcujou. Podívejte, jak jsme to v té šestnáctce rozryli," ukazoval kouč na střed pokutového území.

Jinak byl ale Uhrin s tréninkem spokojený. "Něco jsem si ještě vyzkoušel, ale v jaké sestavě nastoupíme, to jsem rozhodnutí pořád jen tak na padesát procent. Taky uvidím, jestli bude v pořádku Honza Kysela, který má problémy s kotníkem."

Pravda, Kysela pobyl na hřišti společně s ostatními jen na začátku. Potom už pouze vyklusával, posiloval břišní svaly a dával si série kliků.

Přitom právě Kysela je jednou z možných variant do středové řady.

To kdyby se Vaculík posunul z pravého kraje zálohy do obrány za potrestaného Paláta. V té chvíli by měl Kysela volno na Vaculíkově postu ve středové řadě. A že v záloze nastoupí místo dalšího hříšníka Abraháme vysoký Riegel, o tom nikdo nepochybuje.

"Spekulovat můžete, ale já vám k tomu stejně víc neřeknu," řekl trenér Uhrin.

V den zápasu je naplánováno tradiční dopolední rozhýbání a rozcvičení.

"Kolem jedenácté na tu rozcvičku vyrazíme na tenisové kurty, které jsou vedle našeho hotelu," pokračoval Uhrin. "A v pravé poledne budeme mít taktickou přípravu, na které se hráči dozví sestavu."

V Istanbulu je celkem jedenadvacet boleslavských fotbalistů, tři z nich budou muset při zápase na tribunu. Samozřejmě Palát s Abrahámem, kteří jsou v trestu, a potom zbyde Černý Petr na jednoho z hráčů, který by do zápasu zasáhnout mohl. Na soupisce k utkání jich totiž smí být pouze osmnáct.Najdete na iDNES.czmobilní verze