Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Mě nejvíc zaujala Argentina, říká Ščasný

Argentina - Pobřeží slonoviny: Crespova radost - Hernan Crespo (vlevo) se raduje z gólu, s gratulací se k němu blíží Juan Pablo Sorin. | foto: Reuters

12 2006
Praha - Zápas Argentiny s fotbalisty Pobřeží slonoviny zatím upoutal trenéra Zdeňka Ščasného nejvíc ze všech osmi duelů, které byly na mistrovství světa dosud odehrány. "Argentina se ve svém prvním zápase ukázala jako komplexní celek, ve kterém individuality pracují pro tým. A Afričané moc pozadu nezůstali," míní Ščasný.

"Ale samozřejmě jsem sledoval všechny zápasy. V tom úplně prvním Německo - Kostarika jsem byl zvědavý na dva kostarické hráče, které jsem před časem vedl v OFI Kréta. Záložník Solis i útočník Gomez se sice snažili, ale v podstatě zapadli do průměru celého kostarického mužstva. A z toho, že Němci vyhráli 4:2, bych zatím žádné velké závěry nedělal.

Stejně tak zatím nemá cenu hodnotit ostatní zápasy. Až na jednu výjimku, kterou bylo právě utkání Argentiny s Pobřežím slonoviny.

Jak už jsem se zmínil, podle mě to byl dosud nejlepší zápas šampionátu, především pokud jde o herní kvality.

Argentinci mě upoutali hlavně technikou a agresivitou. Obojí se u nich perfektně prolínalo a to já mám moc rád. Ocením, když někdo fotbal opravdu umí a ještě k tomu přidá patřičnou míru důrazu a rychlosti.

Samozřejmě, že v argentinské sestavě je řada vynikajících individualit, jako například Ayala, Riquelme, Saviola či Crespo. O to víc jsem si pak cenil, jak tyhle a další osobnosti hrají pro mužstvo.

Afričanů mi pak bylo až líto, protože hráli podobným stylem a nakonec těsně 1:2 prohráli. Taky oni ukázali to nejlepší z techniky, rychlosti, důrazu a souhry. Kdyby jejich gól nepřišel až osm minut před koncem, jistě by ještě argentinskému mužstvu nadělali problémy.

Mužstvo Argentiny ale zatím hodnotím nejvýš, přestože například Němci dali Kostarice čtyři góly, a Angličané zase měli strhující první poločas.

Od Srbů, kteří prohráli 0:1 s Nizozemskem jsem čekal víc.

Švédové sice jen remizovali s Trinidadem, ale řekl bych, že moc se jim toho vytknout nedá. Hráli ofenzivně, vytvářeli si šance, jenže prostě nedali gól. Což se občas i při té největší převaze stává.

Po jednobrankovém vítězství Portugalců nad nováčkem mistrovství Angolou jsem už slyšel spoustu kritických slov na portugalské mužstvo. Ale já bych s tou kritikou počkal. Tvrdím, že Portugalci hráli, co potřebovali, chtěli ze svého úvodního zápasu tři body a ty uhráli. Nic víc, nic míň.

Mimochodem, právě portugalský záložník Figo byl hráčem, který mě svými individuálními schopnostmi upoutal nejvíc. A to ze všech osobností, které se zatím na šampionátu představily. V jeho třiatřiceti letech mě to docela překvapilo. A jak se zdá, Figo bude mít na tomto mistrovství znamenitou formu."

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze