Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Zlobivý střelec nechal v taxíku dva miliony. Hrozí mu, že přijde o Euro

Pontus Wernbloom (vlevo) z CSKA Moskva a Max Kruse z Wolfsburgu se natahují po míči. | foto: Reuters

22 2016
Roztržitost ho vyšla mimořádně draho. A dokonce několikrát. Max Kruse, útočník fotbalového Wolfsburgu a německé reprezentace, dostal pokutu od klubu a trenér Löw ho vyřadil i z nominace národního týmu. Pyká mimo jiné za to, že omylem nechal na zadním sedadle taxíku peníze. Hodně peněz...

Bizarní historka se odehrála už v minulém roce, ale až teď se dostala do médií. Podle deníku Bild Kruse po říjnovém zápase s Hoffenheimem zatoužil po troše zábavy a přihlásil se na turnaj World Series Poker v Berlíně. S kartami v ruce to zjevně umí, protože vyhrál 75 tisíc euro - v přepočtu víc než dva miliony korun.

Peněz si zřejmě moc nevážil, protože je v noci cestou domů nechal na zadním sedadle taxíku. Když si svou chybu uvědomil, okamžitě zkontaktoval policii, ale dodnes se svých peněz nedočkal.

Místo toho ještě o něco zchudl: Wolfsburg mu totiž napařil pokutu 25 tisíc euro (675 tisíc korun) za neprofesionální chování. Vedení dokonce vydalo oficiální prohlášení, ve kterém své hvězdě zdůraznilo, že nic podobného nebude tolerovat.

Fotogalerie

„Když fotbalista leží doma v posteli, je soukromou osobou. Ale ve všech ostatních případech je také zaměstnancem klubu. Vysvětlili jsme mu, jaké chování od hráčů očekáváme, a můžeme jen doufat, že se poučí,“ stálo v prohlášení.

To ještě nebylo všechno. Kruseho potrestal také reprezentační trenér Joachim Löw, který ho vyškrtl ze seznamu hráčů povolaných na přátelské zápasy s Anglií a Itálií.

„S Maxem jsem minulý týden mluvil o tom, co očekávám od hráčů na hřišti i mimo něj,“ prozradil Löw. „Znovu se zachoval neprofesionálně, což nemůžu akceptovat. Blíží se Euro a my potřebujeme hráče, kteří se soustředí na fotbal a uvědomují si, že mají jít příkladem mladým.“

Kdyby šlo „jen“ o to, že Kruse zapomněl v taxíku obrovskou sumu peněz, tresty by ho asi minuly. Trenérům víc vadí to, že opakovaně vyráží do víru nočního života a nedodržuje životosprávu.

Německá média si na něm smlsla už v minulosti, když se ukázalo, že mu šéfové klubu důrazně domlouvali, aby nekonzumoval tolik Nutelly, oblíbené čokoládové pomazánky.

Jindy se zase dostal do potyčky, když (shodou okolností také v Berlíně) slavil osmadvacáté narozeniny: ženě, která ho fotografovala, vzal mobil a všechny fotky vymazal. Bohužel pro něj se ukázalo, že dotyčná pracovala pro deník Bild, takže se také tahle historka rychle dostala do novin.

To všechno teď může Krusemu uškodit. Nominace na Euro se blíží a jeho pozice je krajně nejistá.Najdete na iDNES.czmobilní verze