Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Materazzi přiznal, co řekl Zidanovi

5 2006
Řím - Italský obránce Marco Materazzi přiznal, čím vyprovokoval ve finále fotbalového mistrovství světa Zinédina Zidana ke zkratu. "Zatahal jsem ho za dres. On na to, že jestli po něm tolik toužím, tak mi ho dá po zápase. A já mu odpověděl: to bych raději měl tvoji sestru," vyložil Materazzi, co předcházelo Zidanově hlavičce do hrudi.

Následovala červená karta a pro hlavní hvězdu Francouzů předčasný konec boje o zlato.

Po šampionátu ani jeden z fotbalistů přesně neřekl, co se stalo.

Až dva měsíce po MS v rozhovoru pro dnešní vydání listu Gazzetta dello Sport italský obránce řekl, že na Zidanovu provokaci zareagoval nevhodnou průpovídkou na adresu jeho sestry. Na svou obranu ale dodal, že neměl tušení, že kapitán francouzských fotbalistů sestru skutečně má.

Zidane ve zpovědích vyhýbavě hovořil o urážce jeho rodiny, Materazzi naznačil, že se svými slovy dotkl Zidanovy sestry. Konkrétní znění zůstalo až do dneška tajemstvím. To odhalil italský stoper až před středečním vzájemným duelem obou týmů v rámci evropské kvalifikace.

V něm se nicméně neobjeví ani jeden z aktérů incidentu. Někdejší nejlepší hráč světa Zidane už ukončil kariéru a Materazzi si odpykává disciplinární trest. Za provokace nehrál úvodní duel s Litvou a nenastoupí ani v St. Denis, ale dodnes se nemůže s trestem smířit. "Já jsem neprovokoval, jen verbálně reagoval na provokaci. Nezačal jsem si," tvrdí.

V rozhovoru pro Gazzettu nicméně obránce Interu Milán uznal, že se dotkl citlivého tématu. "Nebyla to hezká slova, ale spousta hráčů už na hřišti řekla mnohem horší věci," hájil se. Omlouvat se Zidanovi v žádném případě nehodlá, naopak - očekával by omluvu od něj.

Disciplinární trest totiž Materazzi nepovažuje jen za urážku své osoby, ale celé Itálie. "Já bych se možná mohl omluvit jeho sestře. Přísahám ale, že jsem předtím neměl tušení, že Zidane sestru doopravdy má," prohlásil.

Materazzi je prý připraven celou věc konečně uzavřít. "Když se může uzavírat mír po krveprolití a válce, proč bychom ho nemohli uzavřít my? Dveře od mého domu jsou pro něj pořád otevřené. Když bude Zidane chtít, může si zjistit adresu," vzkázal.

Autoři: ,


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze