Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Matějovský: V hlavě mám jedině postup

26 2006
Mladá Boleslav - Je jedním z hráčů, kteří dotáhli Mladou Boleslav k senzačnímu druhému místu v lize. Teď je před Markem Matějovským další výzva. Dnes má tvořit hru týmu v utkání předkola Ligy mistrů proti norskému týmu Valerenga Oslo. "Bude to pro mě evropská premiéra, takže i jeden z nejdůležitějších zápasů v životě," řekl čtyřiadvacetiletý záložník.

Už je na týmu patrná nervozita?
V neděli na tréninku ještě moc cítit nebyla. A v pondělí bylo volno. Pokud mám mluvit za sebe, napětí už tam je. Jsem v obrovském očekávání.

Jaké jsou ty poslední okamžiky před utkáním?
Za chvíli nám začíná trénink. Asi bude lehčí, už nás budou pozorovat trenéři soupeře. Pak jedeme na hotel, dopoledne bude lehká rozcvička, pak oběd, klid a příprava na střetnutí.

Ukázali vám trenéři soupeře na videu?
Viděli jsme jeden domácí zápas Osla. Ke každému jejich hráči zvlášť jsme dostali pokyny. Já jsem se navíc podíval i na jejich trénink. V tomto směru jsme připraveni určitě dobře.

Sestavu už znáte?
Od trenérů ne. Ale dá se tak trochu odhadnout z generálky proti francouzskému Rennes. Ovšem je to samozřejmě na trenérech, změny tam mohou být.

Co večerní začátek. Nemůže to být problém?
Je pravda, že s tím moc zkušeností nemáme. Ale nemyslím, že by nás to nějak rozhodilo. Stačí se jen dobře připravit.

V nejbližších dnech vás čeká pořádný zápřah. Evropský pohár, liga, domácí pohár. Jste připraven, že vás třeba někdy nechá kouč odpočívat?
Bude to náročné. Veřejnost si však musela všimnout, že vedení kádr právě s ohledem na náročný program vhodně doplnila a posílila. Úvod sezony je důležitý, musíme to zvládnout. Hráči určitě budou nějakým stylem rotovat, je možné, že se to dotkne i mě.

Když s Valerengou z pohárů vypadnete, budete to brát jako velký neúspěch?
V hlavě mám jen postup. Když to nevyjde, bude mě to samozřejmě mrzet. Když ale uvidím, že je soupeř lepší, budeme to muset uznat.

Je to pro vás nejdůležitější zápas kariéry?
Nejen pro mě. Většina kluků bude v pohárech debutovat. Je to pro nás obrovský sportovní svátek. Uděláme všechno pro to, aby měl i další pokračování.Najdete na iDNES.czmobilní verze