Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Třetí gól hlavou v životě. Snad mi ho započítají, usmíval se Vydra

Matěj Vydra slaví gól v dresu fotbalové reprezentace (archivní foto) | foto: AP

30 2016
Stockholm (Od našeho zpravodaje) - Do fotbalové reprezentace se vrátil po delší době. A jen co dostal šanci v základní sestavě, hned ji využil. Útočník Matěj Vydra sehrál proti Švédsku povedené utkání, ve kterém vyrovnávací brankou zařídil remízu 1:1. A dost možná se přiblížil nominaci na evropský šampionát ve Francii.

„Já se sám nerad hodnotím. Dlouho jsem teď v reprezentaci nebyl, hlavní je, abych byl zdravý do konce sezony a pak se uvidí,“ prohodil nesměle, když po utkání přišel mezi novináře. Ale vzápětí zadoufal: „Třeba mi ten gól pomůže. A doufám, že se mi vůbec bude počítat - hlavičkoval jsem já, ale jejich obránce míč tečoval mimo dosah brankáře.“

Kdyby k teči nedošlo, šla by vaše hlavička do brány?
No... Kluci říkali, že by to bez ní asi šlo vedle. Já vůbec nevím. Šel jsem po balonu, věděl jsem, že tam je i obránce, tak jsem tam dal hlavu. A nakonec bylo asi štěstí, že tam byl i on a dal do toho nohu.

Vy zrovna nejste moc hlavičkář, viďte?
Myslím, že je to asi můj třetí gól hlavou za celou kariéru (smích). Vyloženě hlavičkář opravdu nejsem. Ale hlavní je, že jsme nějaký gól dali.

Hlavně v prvním poločase jste byl vpředu hodně vidět. Vypadlo to, že vám hra na brejky svědčí...
Jo, v první půli jsme měli pár dobrých míčů za obranu, jednou jsem i dobře odhadl malou domů a byl jsem u míče asi o půl kroku později než gólman. To byla škoda, že jsem tam nestihl být dřív než on.

Fotogalerie

Splnil zápas se Švédskem svůj účel?
Věděli jsme, že jsou silní dopředu, že hrají přímočaře, to se opravdu potvrdilo. Tušili jsme také, že budou mít vzadu okénka a přijdou šance na brejky, i to se splnilo. Takže ano. Jen škoda, že jsme ty brejky nevyužili.

Vypadalo to, že jste začali hrát až po inkasované brance, souhlasíte?
Máte pravdu, prvních dvacet minut byli Švédové silnější na balonu, dali z toho gól. Škoda, že Marek Suchý v souboji uklouzl, jinak by to bylo pro útočníka těžší. Pak Vacloš (Tomáš Vaclík) chytil další gól, mohlo to být 0:2. Zaplaťpánbůh, že to zvládl. Potom se nám naštěstí podařilo vyrovnat.

Těšil jste se na Zlatana Ibrahimovice. Stihl jste od něj něco odpozorovat?
Bylo vidět, že si hodně věří, měl hodně balonů. Ale občas chodil na můj vkus pro míče hodně dozadu, až mezi stopery. Jednou ho tam Theo (Gebre Selassie) pěkně převálcoval, to možná ani sám nečekal. Ale bylo vidět, že je to extratřída. Silový, s balonem umí. Ještě, že nedal gól.

Pamatujete si, komu jste dal poslední dva reprezentační góly?
Já myslím, že jeden Finsku, ne?

Ano, a také Norsku. Proto jsem se ptal - vypadá to, že jste specialista na Skandinávii.
No, nevím... Těžko říct, jestli mi nějak víc sedí jejich styl. Nekoukám na soupeře, chci dát gól v každém zápase. Když se to povede, je to fajn. Asi je spíš náhoda, že to vychází zrovna na tyhle soupeře ze severu.Najdete na iDNES.czmobilní verze