Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Pozor na šikovné Argentince, varuje Hybš. Peklo na stadionu nečeká

16 2015
Tripolis (Od našeho zpravodaje) - Před začátkem sezony to nevypadalo, že by mohl pomýšlet na místo v základní sestavě. Dokonce bylo možné, že fotbalovou Spartu znovu opustí. Nakonec si ale obránce Matěj Hybš vybojoval pevnou pozici a neměl by chybět v sestavě ani ve čtvrtek večer na hřišti Asterasu Tripolis.

„Šel jsem zpátky do Sparty s tím, že chci hrát, že se na soustředění o místo poperu. Okolnosti byly takové, že jsem nakonec zůstal a trenér mi dal šanci,“ říkal Hybš. Ve středu dopoledne se spoluhráči nastoupil do letadla směr Řecko. „Jsem spokojený a doufám, že výkony půjdou ještě nahoru.“

Ukázat se můžete ve čtvrtek v Tripolisu. Co jste stačili o soupeři zjistit?
Víme hlavně to, že mají spoustu cizinců. Jsou velice silní dopředu. Na první pohled mohou vypadat jako tým, u kterého hrozí podcenění, ale to nesmíme za žádnou cenu dopustit. Víme, že mají šikovné ofenzivní hráče, dozadu jsou možná trochu slabší. Ale musíme k tomu přistoupit se stoprocentní koncentrací, jedeme to tam zvládnout.

I když soupeř může být silný, favoritem jste vy. Nebo ne?
Budeme se snažit tuhle roli potvrdit. Víme, že to pro lidi není až tak atraktivní soupeř, proto nás všichni berou za jasné favority. Ale hlavu si z toho neděláme. Jedeme do Řecka udělat body, to je náš cíl.

Kdo z hráčů Asterasu na vás udělal největší dojem?
Mají tam šikovné Argentince: levé i pravé křídlo, podhrot. Pak vysoký útočník vpředu, ten bude také nebezpečný. Dopředu jim to opravdu funguje, ale tím, že to jsou Argentinci a Španělé, moc se jim nechce dozadu. Alespoň podle videa, v zápase to může vypadat úplně jinak.

Čekáte bouřlivou atmosféru?
Na to úplně neumím odpovědět, protože vím, že stadion není velký. Kapacita je nízká, spíš čekám opak. Třeba přijdou dva tři tisíce diváků... Říká se, že v Řecku a Turecku vždycky čeká peklo, ale tady to tak asi nebude. Ale my se připravujeme na soupeře. To, jestli tam bude divoká atmosféra, nebo ne, je druhotné.

Střídáte hru na tři a na čtyři obránce. Jak těžké to pro vás je, když musíte třeba i během utkání měnit post?
Na soustředění jsme na tříobráncovém systému pracovali skoro celou dobu. Je to jiná varianta a to, že občas hrajeme na tři a občas na čtyři, je pro nás dobře. Jsme pro soupeře hůř čitelní, do poslední chvíle neví, jak nastoupíme. Každý systém má své přednosti a myslím, že se s tím vyrovnáváme dobře, zatím nám to docela šlape.

Který ze dvou systémů vyhovuje víc vám osobně?
Na čtyři obránce to máme asi všichni víc zažité, odehráli jsme tak plno zápasů. Druhá varianta je zatím pořád dost čerstvá, pořád je to novinka. Ale nikdo asi nemohl čekat, že s novým systémem budeme hned válcovat soupeře. Zvykáme si, ale pereme se s tím myslím docela dobře.

Pro vás je ale určitě složité, když jednou hrajete stopera, pak zase levého beka...
Je to samozřejmě rozdíl, ty posty jsou odlišné. Na stoperovi se vůbec nezapojuju do útočné fáze, mám tam skoro výhradně defenzivní úkoly. Pracuju na větším prostoru, zatímco na krajním obránci hraju lajnu a snažím se podpořit útok.

Zatím jsou vaše zápasy často přestřelkami. Bavíte se o tom, že gólů dostáváte hodně?
Bavíme se o tom pořád. Vnímáme, že jsme v kvalifikaci Ligy mistrů dostali docela dost gólů. Sice jsme jich i dost vstřelili, ale na postup to nestačilo. Od Sparty se nic jiného než vítězství nečeká, určitě chceme do budoucna dostávat míň branek. Když jich víc dáme, je to fajn, ale ty obdržené góly nejsou pro obranu dobrá vizitka.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze