Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Maskoti Eura 2008 se jmenují Trix a Flix

EURO 2008 maskot - Prezident Rakouské fotbalové federace Friedrich Stickler (vlevo) spolu se svým švýcarským protějškem Ralphem Zloczowerem představují oficiálního maskota pro EURO 2008. | foto: Hans PunzČTK

10 2006
Innsbruck - Maskoti fotbalového mistrovství Evropy už mají jména. Fanoušci je vybrali v anketě, jejíž výsledky pořadatelé šampionátu nyní vyhlásili. Organizátoři už také maskoty pokřtili. Dvě postavičky oblečené v národních barvách pořadatelských zemí Rakouska a Švýcarska - červené a bílé - se jmenují Trix a Flix.

Do hlasování se zapojilo 67 406 fanoušků. Výsledky byly těsné: pro Trixe a Flixe bylo celkem 36,3 procenta hlasujících, Flitze a Bitze chtělo 33,7 a Zagiho a Zigiho rovných třicet procent.

"Je to, jako když rodiče poprvé oznámí narození svého dítěte. Jméno se vždy nemusí všem líbit," prohlásil ředitel švýcarské části turnaje Christian Mutschler.

Maskoti mají na hlavách střapaté účesy, které symbolizují špičky alpských vrcholků. Rakouští a švýcarští pořadatelé je poprvé veřejnosti představili 27. září ve Vídni.

Jména dostaly figurky oficiálně na tiskové konferenci před přípravným zápasem obou partnerů v Innsbrucku.

Trix se jmenuje postavička v bílém dresu s dvacítkou na hrudi, Flix je jeho "červený" kolega se symbolickou druhou polovinou roku konání ME 08.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze