Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Ujfaluši? Mladýho ušáka jsem učil fotbal, směje se Vaniak

Martin Vaniak padá pokořený, nestačil na míčová kouzla Stanislava Vlčka. | foto: Miloslav Jančík, MF DNES

16 2014
Martin Vaniak nemohl chybět na benefici, kde se loučil se svou fotbalovou kariérou Tomáš Ujfaluši. V roce 1996, kdy Ujfaluši začínal v prvním týmu olomoucké Sigmy, byl o osm let starší Vaniak jedničkou v brance hanáckého týmu.

"Poznal jsem Ujfiho jako mladýho, vlastně jsem ho učil hrát fotbal," vzpomíná se smíchem gólman. Ujfalušimu bylo osmnáct let, když začal nakukovat do ligového áčka.

"Přišel jako mladej ušák a začal s námi nešťastným vystoupením v pohárové Evropě, kdy jsme vypadli s Hutnikem Krakov," noří se do vzpomínek bývalý gólman. "To byl Tomášův začátek a je vidět, že to moc neuměl, ale pílí se do toho dostal a vyrostl z něj velkej fotbalista," uznal Vaniak.

Jejich kariéry se později zkřížily i v národním týmu, byť Vaniak nepatřil k základním kamenům.

"Mám na to krásné vzpomínky, nejenom na zápasy, ale i na to, co bylo před nimi a po nich," narážel bývalý gólman na utužování party v tehdejším výběru. "Tomáše jsem později navštívil i v Atléticu, a když je v Praze, zajdeme občas na snídani," prozradil.

Vzhledem k přání Ujfalušiho být blíže dceři a čerstvému angažmá Vaniaka v Bohemians 1905 budou mít oba šancí na společné snídaně více.







Najdete na iDNES.cz



mobilní verze