Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Nesmíme otevřít hru, jinak dostaneme šestku jako Jablonec, zní z Liberce

TVRDÝ BOJ. Liberecký záložník Martin Frýdek bojuje o balon v utkání proti portugalskému Estorilu. V zápase byl hodně vidět. | foto: Bořivoj Černý, MAFRA

6 2013
Vyléčil angínu, dobral antibiotika a teď hurá na Sevillu! Liberecký záložník Martin Frýdek se po zdravotních problémech hlásí zase do hry a ve středu dopoledne nabere se spoluhráči směr jižní Španělsko. "Jsem už úplně fit, ale nevím, jak to budou vnímat trenéři a jestli mě pošlou na hřiště od začátku," říká 21letý hráč.

Čekáte, že budete v základní sestavě?
Abych řekl pravdu, raději bych bral, kdybych šel na hřiště z lavičky. Celý zápas přece jen ještě asi nevydržím.

V domácím zápase jste uhráli remízu 1:1. Co by vás uspokojilo v Seville?
Věřím, že v silách týmu je tam uhrát nějaký dobrý výsledek, i když to bude strašně těžké. U Nisy jsme mohli vyhrát, a nakonec jsme remizovali. Ale zaplaťpánbů i za tu remízu, buďme realisti. Rozhodně do Španělska nejedeme odevzdaní, i když nám nevyšel poslední ligový zápas se Znojmem.

Co od Sevilly očekáváte?
Velkou kvalitu a typicky španělský technický fotbal. Je to asi nejlepší zápas, který jsme si mohli přát. Bude to určitě jiné než první utkání v Liberci. Zaprvé v Seville mají větší hřiště a na domácí půdě budou Španělé o dost silnější. Navíc se jim uzdravil kapitán Rakitič i další hráči. Dost jsem se o Sevillu zajímal a díval se na některé zápasy.

Takže víte, že se jí v lize letos vůbec nedaří. Může to být vaše výhoda?
Na jednu stranu je dobře, že naposledy doma prohráli s Vigem. Ale o to větší budou mít motivaci nás porazit jasným výsledkem, aby si to u fanoušků odčinili. Sevilla je sice v lize až čtrnáctá, jenže nesmíme zapomenout, že ve španělské soutěži hrají o dost kvalitnější týmy než v té české, takže ta síla je tam znát.

Mimochodem, Jablonec dostal v kvalifikaci Evropské ligy v Seville na hřišti rivalského Betisu šest gólů. Neděsí vás to?
Rozhodně do Sevilly jedeme s tím, že otevřený fotbal tam hrát nemůžeme. Pokud bychom otevřeli hru, možná bychom dostali šestku jako Jablonec.

Jak se vám přepíná mezi zápasy se Znojmem a teď s takovým soupeřem, jako je Sevilla?
Člověk to v hlavě určitě má. Do zápasu se Znojmem jdete jako favorit s tím, že musíte vyhrát. Se Sevillou je to jinak. Favoriti nejsme, to si přiznejme, ale jedeme uhrát nějaký bod. Snad se to podaří.Najdete na iDNES.czmobilní verze