Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Maroko přišlo o fotbalové mistrovství Afriky. A turnaje se nezúčastní

PŘIJDE SKLUZ? Angolský fotbalista Miguel stíhá Oussamu Assaídího z Maroka. | foto: Reuters

11 2014
Fotbalové mistrovství Afriky 2015 v Maroku? Ne. Fotbalové mistrovství Afriky 2015 s Marokem? Taky ne. Konfederace CAF zemi, která kvůli epidemii eboly požadovala přeložení šampionátu na pozdější termín, pořadatelství odebrala. Zástupci CAF navíc Maroko z šestnáctičlenného finálového turnaje vyloučili. Nový hostitel zatím nebyl vybrán.

Reprezentace severoafrické země měla mít jako pořadatel start jistý a nehrála proto kvalifikaci, nyní však o své místo přišla.

Podle funkcionářů se šampionát odehraje v původním termínu od 17. ledna do 8. února. Zájem prý projevilo několik zemí, jejich nabídky nyní CAF prověřuje. Nový pořadatel prý bude brzy oznámen.

Maroko se obávalo zavlečení smrtelného viru do země a chtělo proto turnaj odložit na červen nebo dokonce až na leden 2016. Zástupci CAF ale trvali na dodržení termínu.

Ebolou jsou nejvíce zasaženy státy na západě Afriky - Libérie, Guinea a Sierra Leone, nemoci už na kontinentu podlehlo téměř 5 000 lidí. Guinea a Sierra Leone ještě hrají v kvalifikaci, ve svých skupinách jsou ale poslední.

Autoři: ,


Témata: Afrika, Virus
Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze