Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Marodi v reprezentaci zatím netrénovali

2 2003
Praha - Jiří Štajner se na hřišti chopil televizní kamery a nabádal ostatní: "Svlékněte se, já vás natočím." Ve fotbalové reprezentaci je před rozhodujícími zápasy v evropské kvalifikaci v Bělorusku a doma s Nizozemskem skvělá nálada. Ale právě Štajnerovi při úterním tréninku moc do smíchu nebylo.

Útočník z německého Hannoveru se zraněním kotníkem jen lehce vyklusával kolem hřiště. "Lepší se to. Dívejte, už to takhle ohnu. A ve středu už budu v pohodě úplně," utěšoval se. "Že by mě poslali domů? Ne, to snad ne."

Lékař Petr Krejčí, který o reprezentanty pečuje, dává Štajnerovi na uzdravení do sobotního zápasu v Bělorusku velkou šanci. "Tak devadesát procent."

Podobné potíže vyřadily z tréninku i stopera Tomáše Ujfalušiho. "Ale v jeho případě bych o výronu nemluvil. Má jen lehce natažené vazy. Na sto procent bude v pořádku," poznamenal Krejčí.

Ujfaluši si zranění přivodil v utkání německého poháru. S Hamburkem odehrál v pondělí večer vítězný zápas v Drážďanech a za reprezentací ho přivezli až po půlnoci.

"Stalo se mi to v poslední minutě. Je to pech," utrousil. Ujfaluši se svezl v rychlém brejku, před pokutovým územím dostal přihrávku a střílel z první. "Ale protihráč mi tam šel skluzem, tak jsem trochu cuknul a blbě došlápnul. No, kdyby mě trefil, tak to bylo horší."

Když v úterý před obědem Nedvěd, Šmicer, Rosický a spol. vyběhli na strahovský trávník, mezi plujícími mraky sem tam prosvitly hřejivé paprsky. Když ale po devadesáti minutách kouč Karel Brückner hráče z hřiště "vyháněl", foukal studený vítr a hustě pršelo.

Kapky vody stékaly i z vlasů Zdeňka Grygery, který před dvěma dny utrpěl lehký otřes mozku. "Nic mi není. Vždyť jste to viděli, normálně jsem trénoval," řekl obránce Ajaxu.

Po nedělním zápase se Zwolle ho sanitka odvezla do nemocnice na vyšetření, které nic vážnějšího neukázalo. "Nejdřív to sice příjemné nebylo, ale druhý den jsem se už cítil dobře."

Naopak kapitán Pavel Nedvěd zrovna v ideálním rozpoložení nebyl. "Celou přípravu jsem v pohodě, přijde první zápas a já jsem utahaný jako pes," říkal, když se protahoval na tartanové dráze uvnitř strahovského stadionu.

Náladu mi kazily i puchýře na levé patě. "Bolí mě to a hůř se trénuje."

Liverpoolský útočník Milan Baroš si na tréninku reprezentace přezouvá kopačky

Pavel Nedvěd při rozcvičce na tréninku fotbalové reprezentace, za ním běží Tomáš Ujfaluši a Marek Jankulovsku

Fotbalový útočník Štěpán Vachoušek se snaží vysmeknout ze spárů reprezentačního spoluhráče Petra Johany na tréninku národního mužstva

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze