Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Marod Koller burcuje: Hlavy nahoru!

USA - Česko: Koller slaví gól - Český útočník Jan Koller skóroval už v páte minutě zápasu se Spojenými státy. | foto: Ina FassbenderReuters

19 2006
Westerburg - (Od zvláštního zpravodaje iDNES) Postoupí Česko ze základní skupiny mistrovství světa? Tohle dilema přetřásá kdekdo. Včetně českých reprezentantů, kterých se otázka fotbalového života a smrti bytostně dotýká. "Spoustu kritických momentů jsme zvládli na Euru v Portugalsku, tak to jistě zvládneme i teď," říká brankář Petr Čech.

Celek trenéra Karla Brücknera čeká rozhodující duel o bytí a nebytí ve čtvrtek v Hamburku, kde nastoupí proti Itálii. Pokud Česko vyhraje, je v osmifinále. Postoupit může i případě remízy, ale to už bude národní mužstvo odkázané na výsledek zápasu USA - Ghana.

Když ve čtvrtek zvítězí Italové, tak Češi balí...

"Už před odletem na mistrovství jsem říkal, že nechci být doma třiadvacátého," připomněl Pavel Nedvěd. "A to platí dál. Přestože teď už to bude mnohem těžší, než jsme to mohli mít. Z porážky s Ghanou se ale vzpamatováváme a na Italy vletíme ze všech sil."¨

"Od soboty je dost času na to, abychom se z té nečekané porážky dostali a připravili se na Italy. Taky věřím, že na ně půjdeme v plné síle," přidal se Čech.

Tomáš Rosický se zase rázně ohradil proti otázce, co bude, kdyby to nevyšlo.

"Kdyby to nevyšlo? Taková otázka není namístě. Máme tady prostě jeden zápas, strašně důležitý a zajímavý. Jinak bych v tuhle chvíli  nepřemýšlel. Musíme zabojovat, stát se může všechno, ale věřím, že domů nepojedem."

Zraněný Jan Koller burcuje: "Hlavy nahoru! Musí se prostě zvládnout jeden zápas. Jen si vzpomeňte, kolikrát už jsme to dokázali."

Podle Zdeňka Grygery je naše skupina asi tou nejtěžší.

"Už jenom proto, že po dvou kolech mají pořád ještě všechna čtyři mužstva šanci na postup. Ale máme to ve svých rukách, takže vyhrát a pak se na nic nemusíme ohlížet."

Jan Polák připomíná remízu Američanů s Itálií.

"Je to pro nás lepší, než kdyby Italové vyhráli. Moc se sice v tomhle zápase nevyznamenali, ale to my s Ghanou taky ne. Itálii s námi stačí remíza, takže by do zápasu nemuseli jít tak urputně."

Vzápětí Polák dodává: "Ale my na vítězství hrát budeme, protože při třech bodech bychom se nemuseli ohlížet na to, jak dopadne Ghana v zápase s Amerikou."

Jaroslav Plašil pak debaty o českých šancích na postup uzavřel: "Hlavní je, že máme všechno ve svých rukách. Můžeme si postup uhrát sami a to je nejdůležitější."Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.czmobilní verze