Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Jak velká je šance na postup? Musíme být realisté, ví sparťan Holek

22 2017
V Rostově proseděl skoro celý zápas na lavičce a sledoval, jak šance na postup mizí v dálce. Teď je pravděpodobné, že Mario Holek, obránce fotbalové Sparty, nastoupí od první minuty. A doufá, že v domácí odvetě vyřazovací části Evropské ligy český tým napraví dojem.

„Samozřejmě není pro nás nic příjemného, když sem cestují s náskokem 4:0. Ale chceme to odehrát se ctí a uhrát co nejlepší výsledek,“ slibuje sparťanský stoper. „Budeme se snažit to fanouškům vykompenzovat a udělat všechno, co je v našich silách.“

Jak moc reálná je ještě z vašeho pohledu šance na postup?
Musíme se na to dívat realisticky. Rostov ukázal doma velkou kvalitu... Ale samozřejmě ještě nic nevzdáváme, budeme bojovat a snažit se o co nejlepší výsledek. Budeme chtít vyhrát.

Jaký dojem na vás udělal Rostov v prvním zápase? A co změnit, abyste tentokrát zápas zvládli lépe?
Rostov ukázal, že je velice dobře fyzicky připravený. Měl typologicky vhodné hráče pro svůj systém, hrál jednoduše, vpředu vytvořil velký tlak a záložníci sbírali odražené míče. Musíme se jim vyrovnat v agresivitě.

Jak jste vůbec z lavičky úvodní zápas prožíval?
Příjemné to nebylo, zvlášť, když jsme dostali gól hned na začátku... Rostov nepolevoval, my jsme se trápili, šance jsme skoro neměli. Nebudu se bavit o vyloučení, ale hráli jsme hodinu v deseti a o to to bylo složitější.

V odvetě nemůžete počítat s Bořkem Dočkalem, který pravděpodobně odejde do Číny. Jak velká ztráta by to pro Spartu byla?
Samozřejmě nám chybět bude. Odešla kvalita dopředu, co k tomu dodat.

Říkáte „odešla“. Berete to v kabině tak, že už je jeho odchod hotovou věcí?
Já to vnímám tak, že Bořek dostal svolení jednat a odletěl. Teď záleží na tom, jestli se tam na všem dohodne. Beru to tak, že to ještě úplně definitivní není, rozhodnutí je na Bořkovi.

Autor:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze