Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Prokopnuté dveře. Tak se divoký Balotelli rozloučil s Prahou

ALE PROČ? Mario Balotelli diskutuje s rozhodčím, ovšem Svein Oddvar Moen byl neoblomný a italského útočníka poslal ze hřiště. | foto: Reuters

8 2013
Kromě bodu za remízu nechali italští fotbalisté v pátek v Praze ještě jednu "památku". Konkrétně kontroverzní útočník Mario Balotelli. Obrovský talent dostál pověsti divokého a nezkrotného mladíka - nejprve se v zápase s českým týmem nechal vyloučit, pak ve vzteku poškodil dveře v kabině letenského stadionu.

Prásk! Prásk! Prásk! Ohromné rány rukou do tvrzeného skla, jímž začíná tunel vedoucí ze sparťanského stadionu do šaten. Tak zareagoval Balotelli na druhou žlutou kartu z páteční bitvy o mistrovství světa, po níž musel po 70. minutě odejít z trávníku. Bylo to svérázné loučení s nepovedeným zápasem.

Tyto rány z něj však zjevně nedostaly vztek. A věčný průšvihář prokopl ve zlých emocích dveře. Gól vzdor snaze do české sítě nedal, jeho rány míjely cíl, proto zápas skončil 0:0. Místo sítě tak střelec zasáhl aspoň dveře.

VZTEKLOUN SE PODEPSAL. Dveře v kabině letenského stadionu, které poškodil

VZTEKLOUN SE PODEPSAL. Dveře v kabině letenského stadionu, které poškodil kontroverzní italský útočník Mario Balotelli.

Ke svému zkratu se Balotelli po utkání nevyjádřil. Vyšel z kabiny, když zrovna s českými novináři mluvil domácí záložník Vladimír Darida. "Mario! Mario!" kříčeli na něj náhle italští kolegové. Útočník něco zamumlal, udělal rukou gesto, jako by odháněl hejno much a zmizel z dosahu diktafonů. Jeho chování v tom okamžiku rozesmálo i Daridu.

Balotelli se omluvil až druhý den přes Twitter. "Nereagoval jsem správně, omlouvám se. Promiň, týme. Musím se učit ...pořád," napsal na sociální síť.

 Italský kouč Cesare Prandelli vyhlášeného bouřliváka hájil.

Fotogalerie

"Mario byl v zápase nervózní a to vyvrcholením bylo jeho vyloučení," krčil kouč rameny. "Když je nervózní a myslí si, že má pravdu, tak se takhle jednoduše chová. Snadno se nechá vyprovokovat i tím, když mu neodpískají nějaký faul. Ale tím ho nechci rozhodně omlouvat."

Jeho český protějšek Michal Bílek přiznal, že taktické pokyny zněly chodit Balotellimu do těla. "Záměr byl nedat mu prostor, ale vytočit jsme ho nechtěli. On některé situace ale neunesl." Balotelli s nervy nevydržel. A kvůli tomu nevydržely dveře.

Autor:


Ztratila jsem kamarádky po porodu. Lze se tomu vyhnout?
Ztratila jsem kamarádky po porodu. Lze se tomu vyhnout?

Vyšumění přátelství nemusí být jen vaše vina.

Najdete na iDNES.czmobilní verze