MARIO, MARIO! Italští fanoušci si přinesli svého Maria Balotelliho, ten pravý...

MARIO, MARIO! Italští fanoušci si přinesli svého Maria Balotelliho, ten pravý mezitím řádil na hřišti. | foto: Reuters

Ať nemáme halucinace, přál si Balotelli. Má gól a cenu pro nej hráče

• 1
Manaus (Od našeho zpravodaje) - Lehce se zašklebil do kamery, pak na prstech ukázal konečný výsledek 2:1 a kráčel si pro cenu. "Hráč zápasu je tak šťastný. Velký dík všem parťákům," vzkázal Mario Balotelli na twitteru.

Jeden Mario dováděl za anglickou brankou, druhý řádil před ní. Italští fanoušci si do Brazílie přivezli svého - vyřezaného. Předlohou jim byla populární fotografie z Eura 2012, na níž slavil gól v semifinále proti Německu: bez dresu svlečený do půl těla, svaly zaťaté a kamenný výraz ve tváři.

Ale není nad originál.

To on rozhodl sledovanou bitvu Itálie versus Anglie. U zadní tyče zůstal volný a po centru z pravé strany prudce hlavičkoval. "První zápas na mistrovství světa, a hned gól," hlásil. "Patří mojí rodině, která mě podporovala."

Za sebou měl celkem dvaasedmdesát minut náročného zápasu v těžkých podmínkách. Ač na Manaus padla tma, teploty se stále držely na třicítce. "Bylo extrémní horko," popisoval třiadvacetiletý útočník. "Z takového vedra by klidně mohly být halucinace."

Realita je však jasná: Itálie má první tři body. V utkání nejprve vedla dvě minuty, Balotelliho trefa po přestávce rozhodla: "Jako start skvělé, ale musíme zůstat nohama na zemi a soustředit se na každý další zápas." Tím nejbližším bude ve čtvrtek duel s Kostarikou. A Balotelli burcuje: "Jen tak dál, forza azzurri!"