Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Maria Švestka, Brazilka v dresu Kollera

Brazilská fanynka v dresu Kollera - PŘÍZNIVEC. "Fandím vám, i když se ještě musíte zlepšit, abyste se Brazílii vyrovnali," vzkazuje paní Švestka. | foto: Jan ZátorskýMF DNES

27 2006
Weggis - (Od zvláštního zpravodaje MF DNES) - Je jednou ze stovek Brazilek, které roztančily švýcarský Weggis, kde jsou fotbaloví reprezentanti jihoamerické země na soustředění před světovým šampionátem. Přesto je Maria Machado Švestka k nepřehlédnutí.

Z moře kanárkově žlutých dresů svítí do dálky její červený trikot českého týmu se jmenovkou Koller na zádech.

"Fandím vám, i když se ještě musíte zlepšit, abyste se Brazílii vyrovnali," vzkazuje do Česka se smíchem osmatřicetiletá žena, které se pod dresem se lvíčkem kulatí bříško v očekávání třetího potomka.

Pak pohodí hlavou, až jí husté vlasy ve vlně přelétnou z jedné strany na druhou. A vypráví: "Kollerův dres jsem kupovala na Karlštejně. Nejvíc jsem chtěla Nedvědův, jenže ten neměli. Ale co, Koller je taky dobrý, znám ho z bundesligy, kterou sleduji. Navíc je to hezký chlap, jen by mohl mít o pět centimetrů míň."

Když se jiných brazilských fanoušků ve Weggisu zeptáte na Česko, budou na vás nechápavě koukat. "Československo, ne?" vzpomenou si ztěžka alespoň někteří.

Maria Machado Švestka vyjmenuje téměř celou základní sestavu Čechů. "Máte vynikajícího brankáře a uvidíme, jak se povede vašemu útoku," hodnotí zasvěceně.
Za jejími znalostmi stojí manžel.

Ludvík Švestka, pražský emigrant z roku 1968, poznal budoucí choť v Riu a přivezl si ji do Švýcarska, kde žije. Teď se pyšně usmívá, jak ji nakazil láskou ke všemu českému.

"Moc jsem vám fandila ve finále mistrovství v hokeji, škoda že jste se Švédy prohráli," překvapí Maria. "A váš Jágr, to je Ronaldinho hokeje."

Pak přejde Brazilka na to, jak je krásná Praha, a u toho vyndává plechovky plzeňského piva, které předtím jako dárek pro hosty z Česka pečlivě zabalila do alobalu, aby nezteplaly.

Pivo si však sama nedá. Pokukuje po pohárku caipirinhi, nápoje ze své domoviny, který se ve Weggisu na stáncích rozlévá. Do toho cuká nohama v rytmu samby, jež pod Alpami nyní zní, a ještě stačí s neskutečnou trpělivostí krotit snědého čtyřletého synka Rafaela. Jihoamerický temperament po ní zdědil.

A u toho všeho neztrácí dobrou náladu. Když ovšem předloni čeští fotbalisté prohráli v semifinále Eura s Řeckem, byla prý velmi smutná.

"Já na tom byl ale ještě hůř, tak mě stačila utěšovat," tvrdí manžel. Nadcházející šampionát bude exotická paní Švestková sledovat se snem, aby se Brazílie a Česko potkaly ve finále. Kdyby k tomu opravdu došlo, už by své kořeny nezapřela. "Brazílie vyhraje 3:1," věští přesvědčivě.

Pak rozesmátá pohladí dlaní červený dres: "Ale váš gól dá samozřejmě Koller."

Jak neznámá blondýnka ve Švýcarsku zalehla Ronaldinha

Trénink brazilských fotbalistů včera ve švýcarském Weggisu končil, všechny finty už byly vyčerpány. Přesto mělo to nejzajímavější teprve přijít.

Brazilci se ještě vleže protahovali před odchodem do kabin, když z hlediště malého stadionku vyběhla dlouhovlasá blondýnka a přes půl hřiště doběhla k ležícímu Ronaldinhovi.

Největší hvězda mužstva se stačila pouze překvapeně nadzvednout, ale to už ji zavalilo vřelé objetí nadšené dívky.

Bylo tak horoucí, že Ronaldinha opět povalilo na trávník, jeho obdivovatelka ho přilehla a líbala na tváře.

Ronaldinho tak nechtěně s blondýnou vytvořil téměř erotickou pozici a jeho pohotoví spoluhráči přes dvojici okamžitě se smíchem hodili karimatku, na níž jindy cvičí. Než zareagovala ochranka, dívka se zvedla a šťastná odkráčela.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze