Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Škrtelovy zákroky? Žádné překvapení, známe ho, řekl kapitán Suchý

1 2015
Žilina (od našeho zpravodaje) - Ve fotbalové reprezentaci většinou sedí na lavičce, tentokrát dostal důvěru od první minuty - navíc i s páskou na rukávu. Kapitánská premiéra ale Markovi Suchému ideálně nevyšla. Tým, kterému šéfoval, podlehl v přátelském utkání Slovensku 0:1.

„Je to zklamání, určitě,“ uznal po zápase stoper Basileje. „Chtěli jsme udělat lepší výsledek. Prohráli jsme, takže spokojení nejsme.“

Ale to, že jste vedl tým na hřiště jako kapitán, musel být stejně pěkný zážitek ne?
Samozřejmě, to byl velký zážitek a velká čest. Ale snažil jsem se na to moc nemyslet a hrát jako vždycky.

Jak moc zápas ovlivnil terén?
Na to, že pršelo celý den, to docela šlo, dalo se na tom hrát. Bylo to trochu bláto, ale oba týmy si s tím celkem poradily a řekl bych, že na fotbal se dalo koukat.

Český tým byl hodně obměněný. Bylo znát, že jste v tomhle složení nastoupili poprvé?
Změn bylo hodně, ale určitě jsme my, kteří jsme si v kvalifikaci tolik nezahráli, byli za tu šanci rádi. Chtěli jsme do toho dát všechno, předvést dobrý výkon a ani jsme to nebrali jako obyčejný přátelský zápas, bylo to něco víc. V reprezentaci to tak někdy bývá, že týmu chybí sehranost, ale snažili jsme se nejvíc, jak to šlo.

Šancí jste ale moc neměli...
Jo, v první půli jsme ani pořádně nevystřelili na bránu, ale snažili jsme se tam dostávat kombinací. Ve druhé jsme je hlavně ke konci víc zatlačili, už to muselo vypadat o něco líp. Dostali jsme se k zakončení, ale gól jsme nedali, takže rozhodla ta jejich střela z dálky.

V čem byl u inkasované branky problém? Špatně jste si rozebrali hráče?
Slováci to dobře vykombinovali ze strany, dali míč pod sebe. A ten hráč (Duda) to udělal docela rychle, zpracoval míč, vystřelil a dobře to trefil. Bohužel.

Co jste říkal tvrdosti soupeře? Hlavně kapitán Škrtel předvedl pár ostrých zákroků.
Je to tak. Martina všichni známe, víme, jakým stylem hraje. Byli jsme na to připravení, takže to nás vůbec nepřekvapilo.Témata: Basilej, Marek Suchý
Najdete na iDNES.czmobilní verze