Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Bez sebevědomí, nevěřit si? To by byla cesta do pekel, tuší Matějovský

28 2015
Jako jediný ze sparťanů pamatuje zápasy proti CSKA Moskva v Evropské lize před pěti lety. Marek Matějovský tehdy odehrál dohromady jen osm minut, přesto se mu vybaví vzpomínky. „Zrovna nedávno jsem se potkal s Erichem Brabcem a na zápasy s CSKA přišla řeč,“ prozrazuje.

Co si tedy ze zápasů s ruským soupeřem, který v úterý večer Spartu znovu čeká v boji o Ligu mistrů, pamatuje? „V Moskvě to dlouho vypadalo celkem pozitivně. Ale pak jsme dostali gól, přišla penalta... A nakonec z toho byly tři kusy,“ připomíná porážku 0:3. „Byl bych rád, kdyby byl tentokrát výsledek úplně jiný.“

Kádr CSKA se narozdíl od sparťanského během pěti let až tolik nezměnil. Bude to pro soupeře výhoda?
Vždycky je výhoda, když je tým dlouho pohromadě. Jména mají skvělá, skoro to vypadá, že vždycky vymění jen útočníky, které prodají za spoustu peněz: Doumbiu nebo předtím Vágnera Love. Určitě je pro ně dobré, že jsou sehraní, ale my na to nemůžeme koukat. Musíme do toho jít trochu sebevědomě a uhrát co nejlepší výsledek.

Nemůže nakonec pomoci vám, že třeba obrana CSKA už není nejmladší?
Kdyby to tak mělo být, nevím, jak by se nahlíželo na mě. V tomhle bych žádný handicap neviděl, určitě na to nebudeme spoléhat.

Sparta hrála Ligu mistrů naposledy před deseti lety. Je motivace o to větší?
To asi jo. Ale jakékoli prognózy nemají cenu: to jsou prostě taková kdyby, na to se prostě ve fotbale nehraje. Chceme se co nejlíp nachystat a uvidíme až v průběhu zápasu, jak se to povedlo.

Už jste hodili za hlavu víkendovou bezgólovou remízu s Jihlavou?
Hlavně by nebylo ideální, kdybychom byli až moc pesimističtí kvůli tomu, že jsme tam nevyhráli. Nezvládli jsme to sice tak, jak jsme si představovali, ale už v přípravě jsme dokázali, že fotbal hrát umíme. Jeden zápas nás nesmí zlomit, musíme ukázat vnitřní sílu.

Tým si zatím zvyká na nové hráče, kteří během léta přišly. Nebylo změn až moc?
Jiná možnost ani nebyla. Chtěli jsme posílit, věděli jsme, že máme na začátku hodně těžkých zápasů. Říct si, že nikoho kupovat nebudeme, to by asi nešlo. 

Co bude v Moskvě základem k úspěchu?
Už v minulosti jsme si dokázali, že se s každým dá hrát. Asi by byla cesta do pekel jít do zápasu bez sebevědomí a víry ve vlastní síly. Podle toho k tomu musíme přistoupit a zvládnout to co nejlépe. Najdete na iDNES.czmobilní verze