Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Maracaná znovu ožívá. Otevřelo ho třináct gólů a Ronaldova radost

28 2013
Brazilci se od sobotního večera opět mohou modlit ve svém fotbalovém chrámu. Po téměř tříleté rekonstrukci byl exhibicí bývalých hvězd otevřen legendární stadion Maracaná.

Z celkové kapacity hlediště přes 78 tisíc lidí byla zaplněna třetina míst; většinu diváků tvořili dělníci, kteří na přestavbě pracovali, a jejich rodiny.

Fotogalerie

Z vítězství se radoval Ronaldův výběr, který vyhrál nad týmem Bebeta 8:5, sám kapitán k tomu přispěl gólem.

Ač bývalý nejlepší fotbalista světa Ronaldo po konci kariéry výrazně přibral, před brankou prokázal, že umí být stále rychlý a techniku nezapomněl.

Pro nový Maracaná, který bude letos hostit Pohár FIFA, za rok mistrovství světa a za tři olympijské hry, měl jen slova chvály.

"Vypadá nádherně. Jsem rád, že je stadion zase připravený. Maracaná je symbolem celé země," řekl Ronaldo.

Modernizace stadionu postaveného pro MS v roce 1950 stála zhruba 350 milionů eur (devět miliard korun).

Otevření se však v sobotu neobešlo bez protestů, stovky lidí v Riu daly najevo svůj nesouhlas s privatizací i plánovanou výstavbou nákupního centra, která zničí muzeum původního obyvatelstva či přilehlá sportoviště. Policie musela demonstranty zpacifikovat, tři lidé přitom byli zraněni a dva zatčeni.

Na exhibici se akreditovalo zhruba 600 novinářů a ne všichni sdíleli s Ronaldem nadšení. Na tribunu prý například museli jít po schodech, protože se postupně porouchaly oba výtahy.

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze