Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Manželka nad mým vítězstvím radostí neskákala, řekl s úsměvem Hašek

Ivan Hašek se stal novým předsedou fotbalového svazu. | foto: Michal Šula, MF DNES

27 2009
Když Ivan Hašek vyhrál fotbalové volby a stal se předsedou svazu, volal manželce. "Radostí do stropu zrovna neskákala. Je jí jasné, kolik práce mě čeká," řekl nový šéf českého fotbalu s úsměvem. "Už se domů těším, jak si spolu sedneme a dnešní volbu probereme."

Boj o post předsedy Hašek jasně vyhrál nad Luďkem Vinšem, delegáti valné hromady navíc do třináctičlenného výkonného výboru vybrali devět lidí z Haškova týmu.

Jste se složením výkonného výboru spokojen?
Vždycky a všechno může být lepší, ale jak valná hromada dopadla, tak s tím můžeme být spokojeni. Dá se říct, že jsem mile překvapen. Nečekal jsem, že se tam dostane tolik lidí z mého týmu. Hlavní je, že nový výkonný výbor je složen z nových členů, jsou tam vlastně jen tři z minulého.

Jste připraven na přehnaná očekávání, která do vás vkládá fotbalový lid?
Odpovědnosti se určitě nezříkám.

Fanoušky nejvíc zajímá reprezentace.
Moje první kroky povedou právě k reprezentaci. V nejbližší době musíme zvolit nový realizační tým a trenéra, aby se národní mužstvo mohlo připravovat na srpnový přátelák s Belgií.

Současnému kouči Strakovi v úterý končí smlouva. Počítáte s ním dál?
První člověk, kterého oslovím, bude Karel Jarolím. Sice jsem s ním mluvil asi před měsícem po telefonu, ale teprve teď jsem se stal předsedou a můžu jednat.

Když odmítne, koho oslovíte pak?
Nejdřív budu jednat s Karlem, pak bych případně řekl další jméno.

Volbu předsedy jsme sledovali on-line

Jak bude výběr trenéra vypadat?
Osobně chci být za chod národního mužstva zodpovědný. Budu se snažit, aby mi výkonný výbor dal mandát, abych v této záležitosti jednal.

Karel Jarolím úspěšně působí ve Slavii. Měl by vést ji i reprezentaci zároveň? Jak by to mělo fungovat?
To vám teď říct nemůžu, protože to ještě nevím. Teprve budeme jednat.

Jaké budou vaše další nejbližší úkoly?
Přestavba svazového sekretariátu.

A co společnost STES, marketingový partner svazu?
Je zapotřebí udělat změny ve struktuře, aby to bylo čitelnější pro všechny. Možná vzniknou další dceřinné společnosti jen pro výkonnostní a amatérský fotbal.

Počítáte na svazu s auditem?
Ano.

Zmínil jste, že za vámi stojí silný sponzor. Prozradíte jeho jméno?
Řekl jsem, že máme některé projekty, které by mohly přinést finanční prostředky. Nejedná se pouze o jednoho sponzora, možností je tam víc. Taky záleží, jak jsou postaveny smlouvy ve STESu.

Na předsedu svazu jste kandidoval počtvrté. Před čtyřmi lety jste na třech valných hromadách neuspěl. Po které jste se cítil nejlíp?
Když jsem šel před čtyřmi lety domů, věděl jsem, že si můžu odpočinout. Teď je mi jasné, že mě čeká strašně moc práce. A já se na ni těším.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze