Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Manekýn Koller se promenádoval v ponožkách

3 2002
Praha - S rolí manekýnů se v úterý večer hladce vypořádali někteří fotbaloví reprezentanti seniorského týmu a jedenadvacítky. Společně se známými modelkami předvedli na mramorovém schodišti pražského hotelu Praha nové sportovní oblečení a reprezentační dresy od Pumy, stejně jako společenské obleky od firmy Steilman. "Sedmdesát tisíc diváků v bundeslize mi nevadí, ale tady před pár desítkami lidí jsem byl pořádně nervózní," přiznal reprezentant Tomáš Rosický, který se ale za své výkony ve slušivých dresech i v perfektně střižených oblecích vůbec nemusel stydět.
Prohlédněte si fotogalerii z přehlídky oblečení pro reprezentanty

Celá akce byla koncipována jako prezentace řady sponzorů, kteří ve spolupráci s marketingovou společností STES přinesou českému fotbalu v příštích čtyřech letech ročně 220 milionů korun. "Z této částky si sto dvacet milionů rozdělí kluby první a druhé ligy, zbytek pak připadne reprezentačním výběrům, od prvního mužstva až po tým patnáctiletých," řekl svazový místopředseda Jaroslav Vacek.

Zatímco vybraní reprezentanti se potili v předváděných modelech, jejich spoluhráči v hledišti se zjevně bavili. "Kluci na mě dělali úšklebky, ale já bych na jejich místě určitě reagoval stejně," poznamenal Tomáš Ujfaluši, který si ale zároveň pochvaloval, že si poprvé v životě mohl vyzkoušet roli manekýna. "Ty společenské obleky se mi líbí, ale k dresům jsme vyfasovali strašně velké trenýrky."

Pouze v černých ponožkách vykročil k předvádění společenského oblečení Jan Koller. "Neřekli mi, že mám mít své černé boty," vysvětloval Koller, jenž mívá problémy i s kopačkami, protože nazouvá devětačtyřicítky. "Společenskou obuv samozřejmě mám, ale hnědou. A ta se k předváděným modelům nehodila.

Moderátor večera Jan Kovařík přitom poněkud nejapně žertoval, že Kollerovy boty odnesly nedávné povodně, stejně jako všechny náležitě neukotvené lodě...

Plno modelek zná Koller z časopisů a z televize. "Stočesovou, Průšovou, Koňaříkovou i přítelkyni Tomáše Rosického letošní vicemiss Kocurovou," řekl Koller. "Bylo příjemné být s nimi ve společné šatně, ale nic choulostivého jsem v tom spěchu neviděl." V podobném duchu promluvil i Rosický: "Vždycky když jsme do šatny přišli my, byly manekýny už oblečené v dalším modelu. Takže nic moc."

Koller ještě dodal: "Ale když mě o tuhle práci požádají příště, jdu do toho zase. Jen nesmím zapomenout na ty boty."

Vedle českých "dvojčat" z Dortmundu se v nezvyklé roli předvedli Tomáš Ujfaluši z Hamburku, Petr Čech z Rennes, sparťané Tomáš Jun a Tomáš Sivok, stejně jako liberecký Petr Johana. Rozeným manekýnem se však ukázal Tomáš Pešír. Mírně usměvavá tvář jak ze žurnálu, profesionální grify s oblečením i nevtíravá mimika směrem do publika. Ten by podle mnohých přítomných mohl z blšanského útoku okamžitě přesedlat do této branže. Kdoví, jestli mu to v Blšanech přestane střílet...

Fotbalisté pózují s modelkami v nových reprezentačních dresech.

Tomáš Rosický ve společenském s manekýnkou Lucií Koňaříkovou v dresu

Ujfaluši, Rosický a Koller ve vycházkovém oblečení

Brankář Čech s manekýnkou představují mikiny národního týmu

Tomáš Rosický ve vycházkovém oblečení fotbalových reprezentantů

Gólman Čech představuje, v čem budou nastupovat reprezentační brankáři

Kateřina Stočesová předvádí červený reprezentační dres

Manekýnka předvádí bílý reprezentační dres

Manekýnka předvádí rozlišovací tréninkové tílko

Rozlišovací tréninková tílka předvedla i letošní Miss Kateřina Průšová a bývalá Vicemiss Iva Kubelková (bývalá vicemiss)

Jan Koller ve vycházkovém

Jan Koller a Tomáš Rosický předvádějí společenské a vycházkové oblečení fotbalových reprezentantů

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze