Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Malý podá stížnost proti obvinění a chce dokázat nevinu

Ladislav Malý | foto: MF DNES

23 2009
Bývalý náměstek ministr školství Ladislav Malý, který byl v úterý obviněn z krácení daní v souvislosti s prodejem lístků na fotbalové mistrovství Evropy v roce 2004, podá proti obvinění stížnost.

Malý se měl krácení daní údajně dopustit v roce 2004 ve společnosti Fotbal Trading, kde byl ředitelem. Podle policie prý firma nevložila do účetnictví částku 31 milionů korun od Čedoku za prodané vstupenky.

"Postup policie je nezákonný a uspěchaný. Žádáme, aby bylo usnesení anulováno," řekla jeho první zástupkyně Marie Benešová.

Proti Malému se podle ní používají argumenty, které nemají oporu v legislativě. "Obvinění vidím jako zoufale nepodložené," uvedla Benešová s tím, že se k případu nechce více vyjadřovat.

Dodala ještě, že se chce se svým klientem chovat k policii korektně, protože i ona se chovala korektně při výsleších.

"Já k tomu nemám co dodat. Teď se to musí odpracovat. My chceme dokázat, že máme pravdu. Jediný, co vám můžu říct, že si myslím, že se nám to podaří," řekl Malý.

Policie případ vyšetřuje už od ledna. V úterý byli Malý, bývalý předseda ČMFS a současný ředitel FC Brno Pavel Mokrý a také bývalý člen výkonného výboru ČMFS Václav Chvála zadrženi a předvedeni k výslechu. Mokrý s Chválou obvinění nebyli.

Autoři: ,


Květákové pečené placičky
Květákové pečené placičky

Zdravá dobrota na eMimino.cz.

Najdete na iDNES.czmobilní verze