Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Maier holí spoluhráčům hlavy

7 2000
K n o k k e - H e i s t (Od zvláštního zpravodaje iDNES) - Ladislav Maier není v české fotbalové reprezentaci jen brankářským náhradníkem a vyhlášeným vtipálkem, ale na EURO mu přibyla i funkce týmového kadeřníka. Na středečním tréninku se s účesy a´la Maier představili obránci Řepka s Radou a masér Krabec, na další den je objednán sám vedoucí mužstva Dudl a v sobotu bude Maier stříhat útočníka Kollera. Dvoumetrový obr, který gólmanovy služby využil jako první, si hodlá holit hlavu před každým zápasem.

"Já bych takhle chodit nemohl, nemám na to hlavu," poznamenal útočník Vratislav Lokvenc, když se ocitl mezi Maierovými zákazníky. Gólman sám sice nosí centimetrového ježka, ale spoluhráčům, kteří se svěří do jeho péče, nechává na hlavě sotva tři milimetry. "Sebe bych taky nestříhal. Před odjezdem do Belgie jsem byl u svého stálého holiče v Liberci," dodal hráč Rapidu Vídeň.

"Je to náš reprezentační holič," směje se Tomáš Řepka skutečnosti, že vedle kuchaře má tým už i svého kadeřníka. Karel Rada odpovídal věcně: "Doma jsem to nestihl, tak jsem šel k holiči až tady."

Jako první se s Maierem domluvil útočník Jan Koller, který si v jarním utkání proti Izraeli vymyslel tradici nastupovat do každého duelu s čerstvým sestřihem. Poprvé byl u holiče, a pak se rozhodl chodit za svým kolegou. "Začali jsme to na soustředění v Seefeldu, teď už budu všude vozit strojek a nůžky," slibuje Maier, který si lazebnické řemeslo vyzkoušel na vojně: "Holil jsem hlavy bažantům."

Autor:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze