Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Magerovy problémy už odezněly, v Bosně může najet na jarní formu

Lukáš Magera (vpravo) a Jasmin Ščuk patřili na jaře k oporám Mladém Boleslavi. | foto: ČTK

24 2014
Mostar (Od našeho zpravodaje) - Po dlouhém marodění vtrhl Lukáš Magera zpět do fotbalu ve velkém stylu. Na jaře střílel za Mladou Boleslav důležité góly. Jenže když měl minulý týden potvrdit formu v nové sezoně, před prvním zápasem Evropské ligy proti Širokému Brijegu se znovu zranil. Ve čtvrteční odvetě by však měl být vysoký útočník znovu k dispozici.

„Problémy už odezněly, byl jsem připraven už před prvním zápasem, ale s trenérem jsme se domluvili, že nebudeme riskovat,“ hlásil Lukáš Magera.

Co konkrétně vám bylo?
Zadní stehno. Ve svalu jsem měl malou trhlinku, takže jsem dostal plazmu a mělo by to být v pohodě. Uvidíme, jestli dostanu důvěru.

Udržel Lukáš Magera jarní skvělou formu?
Cítím se výborně. Mrzelo mě, že jsem se pět dnů před důležitým zápasem zranil. Ale přípravu mám za sebou celou a věřím, že jsem dobře nachystaný.

Vědělo se, že vám po sezoně končí smlouva, a dlouho jste neměl novou. Netrápilo vás to?
S panem Dufkem jsme byli domluvení, že tomu dáme čas, roli tam hrálo i mé bolavé koleno. Před letošním jarem jsem téměř rok nehrál, čekalo se, jak zvládnu zátěž. Chtěl jsem ukázat, že i po takové době mohu být přínosem. Na smlouvě jsme se pak dohodli.

Boleslav byla vaší prioritou?
Předchozí smlouva zněla na dva roky a z toho jsem rok nehrál, ještě jsem do toho chodil kopat za Kolín. (farma) Moje vize tedy byla, že bych tu chtěl zůstat a týmu pomoci. Potvrdit, že mohu být klubu platný, a něco mu vrátit.

Do Bosny jste přivezli jednogólový náskok. Co čekáte od odvety?
Od domácích se dá čekat odvážnější výkon. Měli by víc napadat a snažit se útočit. Což nám může vyhovovat, protože máme vepředu rychlé hráče. Snad se bude hrát víc otevřeně. První zápas ukázal, že jsme na tom technicky lépe, bude záležet jen na nás. Pokusíme se vyhrát.

Je podle vás Boleslav v tuhle chvíli favoritem na postup?
O těch deset dvacet procent tam možná máme navíc, ale je to pouze poločas, všechno se může obrátit.

Máte nějakou osobní zkušenost s bosenským fotbalem?
Jen přáteláky v přípravě, jinak si nejsem jistý, že tam něco bylo.

Ještě se zeptám na Davida Jarolíma, který se k týmu znovu připojil. Byl by posilou, pokud by se vrátil na hřiště?
S Davidem jsem mluvil i během soustředění v Rakousku. Nevím, jaké má konkrétní plány, zatím neříkal nic o návratu na hřiště. Bylo by to pro nás dobré, ale spíš to vypadá, že se v klubu zapojí v jiné roli.Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze