Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Magera rád zrušil jízdu do Temešváru, mění ji za let do Emirátů

Magera se raduje z gólu ještě v dresu Ostravy, nyní v reprezentaci nahrazuje Svěrkoše, který mu tehdy k brance blahopřál | foto: Dan KrzywoňČTK

11 2009
Útočníkovi Lukáši Magerovi se trenér české fotbalové reprezentace Michal Bílek ozval v pravou chvíli. "Chytil mě někde za Olomoucí, po dvou dnech volna jsem zrovna jel od manželky z Ostravy zpátky do Temešváru," zahlásil z dálnice D1 šestadvacetiletý fotbalista.

Po nedělní remíze v Galati 3:3 dostali hráči Temešváru dva dny volna a Magera se tedy služebním Fordem Focus vydal osm set kilometrů dlouhou cestu za manželkou do Ostravy. A dnes ráno se vydal na zpáteční cestu, aby stihl odpolední trénink v Temešváru.

"Vyrazil jsem v osm, za Olomoucí se ozval mobil. Přijal jsem hovor a ozvala se Blanka Holubová z fotbalového svazu, řekla mi, že letím s reprezentací do Emirátů, zeptala se na nějaké osobní údaje kvůli vízu a předala mi trenéra Bílka."

Magera, který do Temešváru přestoupil loni v létě z Ostravy, byl povolán k turnaji v Al Ainu místo zraněného Svěrkoše.

"To víte, že mi kouč Bílek udělal velkou radost," říká Magera, který má na kontě zatím jediný reprezentační start. Pod koučem Františkem Strakou odehrál první poločas červnové přípravy s Maltou (1:0) v Jablonci.

"A dokonale to vyšlo i časově, protože jinak bych si to z Brna namířil dolů do Bratislavy a pak dál přes Maďarsko do Rumunska. Takhle jsem v Brně zahnul na Prahu, ale kdybych na tu zpáteční cestu vyrazil dřív, kdoví, kde bych to pak musel otáčet," hlásil Magera přibližně z osmdesátého kilometru D jedničky.

"A snad nemusím říkat, že na tu Prahu jsem si to namířil moc rád," dodal útočník. 

Magerovi vyšel nedělní duel na stadionu Otelul Galati, měl největší podíl na remíze 3:3.

"Mohl jsem se sebou být spokojený, na dva góly jsem přihrál a jeden dal. A ta druhá asistence nám přinesla bod, protože jsem na vyrovnávací branku přihrával už v nastavení."Najdete na iDNES.czmobilní verze