Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Lžete! Píše Kubíček šéfovi fotbalu

19 2006
Praha - Ve vedení českého fotbalu se možná schyluje k tvrdému rozkolu. A to na úplně nejvyšších místech. Místopředseda svazu Jiří Kubíček přišel s velmi ostrou kritikou svých spolupracovníků. Nejvíc výtek míří na nejvyššího muže, šéfa svazu Pavla Mokrého.

Kubíček a Mokrý přitom loni na podzim, těsně po svém zvolení do čela, tvrdili u jednoho stolu s ostatními, že zapomenou na předchozí spory. A že budou pracovat ve prospěch fotbalu.

Ze slibů nezbylo nic. Nyní jeden druhého viní, že fotbalu v podstatě škodí.

"Při svých jednáních mě obcházejí, možná proto, aby nad sebou neměli kontrolu," tvrdí Kubíček. Na mysli má kromě Mokrého i zbývající dva místopředsedy, Vlastimila Košťála a Jaroslava Vacka.

"Místo aby Kubíček pracoval, vyvolává problémy," reaguje Mokrý. "Všechno boří a jedná výhradně konfrontačně. Asi nemůže přenést přes srdce, jak dopadly volby."

Paradoxní je, že původně byli Kubíček s Mokrým velcí spojenci, šli do voleb se společnou strategií. Teď jsou z nich tvrdí protivníci, kteří se téměř na ničem neshodnou.

Celý spor zatím vrcholí Kubíčkovým otevřeným dopisem Mokrému, který má MF DNES k dispozici. V obsáhlém dokumentu ze 17. května 2006, vyčítá Kubíček fotbalovému šéfovi spoustu věcí. Pozastavuje se například nad Mokrého tvrzením, že se problematickým závěrem první ligy zabývalo vedení na úrovni místopředsedů.

"Bohužel, mě jste k důležitému jednání (opakovaně) nepozval!" píše Mokrému jeho místopředseda. A pokračuje: "Opakované nerespektování zvolené struktury svazu a uvádění lživých informací podkopává důvěru v rozhodovací procesy svazu."

Mokrého vyjádření? "Kubíček se našich jednání neúčastní."

Kubíček dále žádá, aby byly na program zasedání fotbalové vlády mimo jiné zařazeny body týkající se financování fotbalu. Moravský místopředseda údajně neprůhledné toky peněz kritizuje už dlouhý čas. "Příslušné dokumenty není problém doložit," tvrdí Mokrý.

Mohlo k tomu dojít už na dnešním jednání, to však bylo odloženo na 1. června. Kubíček to považuje za závažnou chybu, Mokrý vysvětluje, že musí na důležitou zahraniční cestu.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze