Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Váchovi radil Kadlec i útočník Slavie: Dánové kouskují hru, pak udeří

Sparťanský záložník Lukáš Vácha | foto:  Michal Šula, MAFRA

17 2016
Vítězství a hlavně výkon v posledním zápase s Bohemians jim dodal optimismus. Teď sparťanští fotbalisté potřebují zabrat i v play-off Evropské ligy na hřišti dánského Sönderjyske. „Pokud se dobře připravíme a budeme plnit to, co máme, měli bychom postoupit,“ věří záložník Lukáš Vácha.

„Je dost složité říct, jestli tenhle dvojzápas rozhodne o tom, jak budeme hodnotit sezonu. Dáváme si víc cílů než Evropskou ligu,“ říkal Vácha, když po úterním tréninku přišel mezi novináře. „Ale je pro nás samozřejmě prioritou postoupit do Evropské ligy, být v pohárech. A třeba navázat na to, co jsme dokázali minulou sezonu.“

V cestě stojí Sönderjyske. Jak dánského soupeře vnímáte?
Nepříjemný a zarputilý severský tým, který hodně spoléhá na standardky a autová vhazování. Hodně důrazný. Tak to vnímáme, tak nám trenéři soupeře představili. Víme, co tam čekat.

Čekat můžete kromě jiného také menší hřiště. Jste na to připravení?
Na Bohemce, kde jsme hráli o víkendu, je také menší, takže to byla dobrá příprava. V tréninku se na to připravit asi nedá, je prostě třeba počítat s tím, že prostoru bude méně a že u nás budou rychleji.

V Ďolíčku jste poprvé v sezoně zápas ovládli, předvedli jste asi zatím nejlepší výkon v novém ročníku. Jak moc vás to nakopne?
Chtěli jsme vyhrát a zlepšit předvedenou hru. Objevilo se tam plno věcí, které jsme trénovali a které chceme používat v zápasech. Bohemka se soupeři blíží nejen velikostí hřiště, ale i důrazem, takže to bylo takové nasimulování toho, co nás čeká v Dánsku.

Dá se čekat, že soupeř bude hrát agresivně, že se nevyhnete tvrdým soubojům. Vy tohle máte celkem rád, ne?
No, oni jsou taky celkem vysocí a já nejsem úplně hlavičkář. Ale pokud budeme hrát po zemi, do soubojů se taky asi dostanu. Jestli mi to bude vyhovovat... Jsem prostě na hřišti od toho, abych plnil nějaké úkoly. Pokud nastoupím, tak se o to budu snažit.

Čerpali jste nějaké informace i od Václava Kadlece, bývalého sparťanského útočníka, který teď hraje dánskou ligu a soupeře zná?
Mluvil jsem s ním po telefonu, stejně jako trenér. Něco nám k tomu řekl. A já jsem mluvil i s útočníkem Mickem van Burenem ze Slavie, který taky v Dánsku dlouho hrál. Informací už máme dost a trenéři nám určitě ještě nějaké další přidají.

Co jste se od Kadlece o Sönderjyske dozvěděl?
Říkal, že jsou nenápadní, že soupeře nechávají hrát, aby ho trochu ukolébali. A pak udeří ze standardky nebo autu. Všechno prý dělají zdlouhavě, trvá jim to, snaží se zápas rozkouskovat. Levý stoper hodí aut doprava, trvá jim to tři minuty... To že budou používat i na nás. Varoval, ať se nespokojíme s tím, že se pro nás zápas slušně vyvíjí - že oni mohou kdykoli udeřit z nenápadné standardky.

Trenér Ščasný po zápase se Steauou říkal, že když nepostoupíte, vyvodí z toho osobní důsledky. Hrajete i o něj?
To si případně vyvodí trenér sám, my těžko můžeme říkat, že hrajeme o něj. My hrajeme o postup do evropské soutěže, tak to všichni bereme.

A jak moc tým zasáhla situace kolem Konatého, který stávkuje?
Nevím, nijak moc to neřešíme. V kabině jsme se o tom bavili jednou, tím to skončilo. Ostatní řeší vedení a trenér, my to neprobíráme.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze