Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Máme před sebou klíčový týden, musíme ho zvládnout, říká sparťan Juliš

18 2016
Mají před sebou náročný týden. Možná nejdůležitější během podzimní části. O víkendu čeká sparťanské fotbalisty zápas v Plzni, na hřišti velkého rivala, ještě předtím cesta do Izraele na utkání Evropské ligy s Hapoelem Beer Ševa. „Dá se říct, že je to klíčový týden. Potřebujeme ho zvládnout,“ říká 21letý útočník Lukáš Juliš.

Který zápas stavíte výš?
Oba jsou důležité, i když jde o dvě rozdílné soutěže. Ale asi ta Plzeň bude trochu víc. Nebo ne víc, ale liga nám prostě nemůže ujet. Musíme to tam zvládnout, abychom byli zpátky v boji o titul.

S čím letíte do Izraele?
Nesmíme nic vypustit, nemůžeme se šetřit. Víme, že mají formu, že jsou mistři, že tam mají zahraniční hráče. Budou moc dobří. Ještě budeme mít video, tam si řekneme víc.

Liší se nějak příprava, když máte v jednom týdnu dva tak důležité zápasy?
Ne, jsme zvyklí takhle hrát, rok co rok je to stejné. Důležitý byl pro nás i zápas s Jihlavou, nemůžeme si dovolit být nepřipravení.

Je těžké to zvládnout fyzicky?
Je, ale nemáme na vybranou. Jsme ve Spartě, chtěli jsme hrát všechny soutěže, tak musíme být připravení fyzicky i psychicky.

Dá se nějak přizpůsobit regenerace?
Po zápase máme kádě s ledovou vodou, k dispozici jsou nám samozřejmě i maséři. Regenerovat můžeme pořád, v tom problém není. Na začátku sezony mi spíš scházela kondice, ale teď se cítím dobře.

Do týmu se teď dostalo několik mladších hráčů, stoupl jste díky tomu v týmové hierarchii?
Už nejsem nejmladší ze všech, nemusím všechno nosit, ale to je tak jediné. Mladý jsem pořád, tolik se toho nezměnilo. Ale cítím, že teď to my, kteří jsme tu už déle, musíme vzít trochu na sebe. Pomoci těm mladším a společně to zvládnout.

Kvůli široké marodce jste naskakoval na pravém kraji zálohy. Jak jste se s tím jako útočník srovnal?
Když jsme loni hráli 3-5-2, bylo to podobné. Hrál jsem pravého útočníka a stahoval jsem se dozadu, když jsme bránili. Je to trochu jiné, ale jsem strašně rád, že hraju. Když tlačíme, je tam víc prostoru než vpředu, takže to může být i výhoda. Nejste pořád zády k bráně. Jsou to dva odlišné posty, ale oba hraju rád.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze