Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Liberecký brankář Hroššo: Cenné zkušenosti, ale mohli jsme dojít i dál

CHVÍLE RADOSTI. Liberecký brankář Lukáš Hroššo po vyrovnání na hřišti Alkmaaru. | foto: AP

28 2014
Alkmaar (Od našeho zpravodaje) - Velkou postavou pohárové odvety v nizozemském Alkmaaru byl liberecký brankář Lukáš Hroššo. Slovenský gólman ve vypjaté remízové bitvě svůj tým v klíčových situacích podržel, k postupu mezi 16 nejlepších týmů Evropské ligy však ani to nestačilo.

Hroššo přitom do jara vstupoval jako dvojka, prvním brankářem byl určen Přemysl Kovář. "Překvapilo mě, že teď trenéři ukázali na mě. Jsem rád, že jsem to zvládl," řekl Hroššo. "Je to loučení s Evropou, ale nemáme se za co stydět. Vyřadili jsme super týmy a troufnu si tvrdit, že jsme měli i na Alkmaar."

Co v závěru odvety v Alkmaaru chybělo k vítěznému gólu?
Možná jen trocha štěstí. Věřil jsem, že v závěru už neinkasujeme a naopak se podruhé trefíme. Bohužel se tak nestalo. Hráli jsme všechno dopředu, chtěli jsme strašně postoupit a na hřišti to bylo vidět. Chtěl jsem co nejvíc podržet tým, abychom byli stále ve hře.

Co říkáte tomu, že vám rozhodčí v závěru upřeli penaltu?
Tu jsme mohli asi kopat už v prvním domácím zápase, ale nechci se k tomu víc vyjadřovat.

Gól jste dostali znovu ze standardní situace. Jak jste ho viděl?
To je těžké, ze standardek prostě góly někdy padají. Stejně tak jsme mohli dát z některé gól my. Při tom gólu jsme měli osobně bránit hráče, střelec byl ale v plném náběhu, trefil to hlavou a my jsme tomu nezabránili. Stane se.

Jak budete na tažení Evropskou ligou vzpomínat?
Hodnotím to úplně super. Dostali jsme se daleko, s každým soupeřem jsme svedli vyrovnanou partii. Měli jsme na to postoupit i dál. Věřím, že tyhle zápasy nám dají strašně moc, hlavně sebevědomí a zkušenosti. Já osobně jsem rád za každý odchytaný zápas. Sbírám minuty a pomalu se do toho dostávám.Najdete na iDNES.czmobilní verze