Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Lucemburští fotbalisté se v běloruské metropoli přiotrávili jídlem

Bolest lucemburského fotbalového reprezentanta - ilustrační foto. | foto: AP

7 2015
Boloňské špagety v Minsku? To by mohl být nezapomenutelný zážitek, aspoň podle zkušeností fotbalistů lucemburského národního týmu. Den před kvalifikačním zápasem o mistrovství Evropy v Bělorusku trpí šestnáct z dvaceti reprezentantů lucemburského velkovévodství otravou z jídla.

Mluvčí lucemburského svazu Marc Diederich agentuře AP řekl, že hráči se podle všeho přiotrávili boloňskými špagetami, které snědli v neděli večer v týmovém hotelu v Minsku. Fotbalisté trpí bolestmi břicha a strávili hodiny na toaletách.

„Jsme v kontaktu s UEFA,“ uvedl Diederich. Rozhodnutí o případném odložení duelu skupiny C by mělo padnout až v den zápasu.

Vypadá to však, že utkání se odehraje podle plánu, neboť všichni hráči v pondělí v podvečer vyběhli k tréninku na trávník Borisov Areny. „Někteří ještě nebyli v pořádku, ale snažili se trénovat, aby zjistili, co vydrží. Vypadá to, že pokud k něčemu nedojde přes noc, mělo by se utkání hrát,“ řekl lucemburský mluvčí.

Se sehráním duelu počítají Bělorusové i UEFA. „O případu víme. Utkání by se za dané situace mělo odehrát podle plánu,“ uvedli představitelé evropské federace.

Problémy stihly lucemburské fotbalisty den poté, co díky vítězství 1:0 nad Makedonií zaznamenali vzácnou výhru v soutěžním utkání.

Autoři: ,


Témata: Minsk, UEFA
Najdete na iDNES.czmobilní verze