Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Při loučení Jankulovského ožije nejlepší český reprezentační tým

Marek Jankulovski (druhý zleva) při loučení s Baníkem Ostrava | foto: Alexandr Satinský, MAFRA

30 2013
O parádní kulisu má už předem postaráno rozloučení s fotbalovou kariérou Marka Jankulovského. Už nyní je prodáno přes 14 tisíc lístků a oslavenci slíbil účast kompletní tým z Eura 2004, včetně trenéra.

Plný dům a hvězdy evropského fotbalu doprovodí v sobotu 8. června poslední kroky obránce Marka Jankulovského po fotbalovém trávníku. "Jsem překvapen a hodně potěšen zájmem, který fanoušci o mou benefici projevili," řekl odchovanec ostravského Baníku Marek Jankulovski.

"Ve středu bylo prodáno 14 tisíc vstupenek, takové číslo jsem před měsícem vůbec nečekal," dodal fotbalista, který vedle Baníku působil například v AC Milán, se kterým získal například vítězství v Lize mistrů. Jasno už je také o většině hráčů, kteří příští sobotu na Bazalech nastoupí. "Jeden tým bude tvořit prakticky kompletní reprezentace z Eura 2004," přiblížil jedno z mnoha lákadel loučící se fotbalista.

Tým z období, kdy čeští fotbalisté předváděli pravděpodobně nejatraktivnější hru ze všech reprezentačních výběrů v historii, má už jen jediný otazník. "Účast už mi potvrdili všichni hráči, kteří tehdy na Euru byli. Jediný, kdo si ještě není jistý, zda bude mít čas, je Karel Poborský. Ten má totiž ve středu v Praze zasedání Fotbalové asociace. Ale slíbil mi, že udělá všechno pro to, aby se stihl dostat na Bazaly včas," vysvětlil Marek Jankulovski.

V týmu, který se českému reprezentačnímu výběru z roku 2004 postaví, bude hlavní hvězdou Gennaro Gattuso. Dlouholetý italský reprezentant, mistr světa a dvojnásobný vítěz Ligy mistrů. "Poprvé jsme se setkali v roce 2000, kdy jsme proti sobě hráli v reprezentační jedenadvacítce," vzpomínal na první setkání s hvězdným záložníkem Marek Jankulovski.

Fotogalerie

"Byl to strašně nepříjemný soupeř, připadal mi strašně protivný. Později, když už jsme byli spoluhráči, jsem zjistil, že to je úžasný kluk, který by se pro tým rozdal. Hned jak jsem jej oslovil, kývnul a souhlasil," dodal Marek Jankulovski.

Ve hře jsou i další hráči pocházející z Itálie, největší hvězdy však stále mají reprezentační povinnosti, a tak se do Ostravy nedostanou. "Bohužel italský národní tým má po úterním zápase s naší reprezentací ještě další program, takže se někteří jeho hráči nemohou uvolnit," vysvětlil Marek Jankulovski.

"Věřím, že dorazí například Giuseppe Favalli nebo Luca Antonini, další dvě tři jména mám ještě v hlavě, ale ty opravdu nebudu zatím jmenovat," dodal oslavenec.

Ti, kteří by chtěli zápas plný hvězd vidět na vlastní oči, by si měli pospíšit. Zbývá už totiž jen posledních pár tisíc vstupenek. "Hlavní tribuna už je beznadějně vyprodaná, zbývají místa na vedlejších," přibližuje zájem o zápas manažer benefice Michal Otava.

"Lístky na další tribuny nejsou na konkrétní místo, každý si může vybrat, kde si sedne. Výhodu budou mít ti, kteří přijdou dříve," dodal s tím, že před zápasem se bude na velkoplošných obrazovkách promítat buď slavný zápas reprezentace z Eura 2004 proti Nizozemí, nebo finálový zápas Ligy mistrů z roku 2007.

Výtěžek z benefice by měl posloužit hlavně mládeži. Peníze, které získáme, chci rozdělit padesát na padesát. Polovina půjde na podporu baníkovského dorostu, tu druhou bych pak chtěl rozdělit tam, kde by nejvíce pomohly, například v dětských odděleních nemocnic a podobně," doplnil Jankulovski.Najdete na iDNES.czmobilní verze