Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Itálie se v baráži o šampionát utká se Švédy. Řecko narazí na Chorvatsko

Chorvatští fotbalisté slaví gól. | foto: AP

17 2017
Itálie proti Švédům, Řecko s Chorvatskem, Irsko proti Dánsku a Severní Irové, soupeři české reprezentace v kvalifikační skupině, narazí na Švýcarsko. Osm týmů bude v listopadové baráži bojovat o poslední čtyři evropská místa na světovém šampionátu. Jednotlivé dvojice určil los ve švýcarském Curychu.

Favority na postup jsou všechny čtyři nasazené týmy podle nejnovějšího vydání žebříčku FIFA: Švýcarsko, Itálie, Chorvatsko a Dánsko.

Baráže se účastní týmy z druhých míst osmi kvalifikačních skupin. Jen Slovensko se do ní neprobojovalo, protože posbíralo ze všech týmů na druhých příčkách nejméně bodů. 

Nejvíc jich naopak mělo Švýcarsko, které až do posledního kola hrálo s Portugalskem o přímý postup. Nyní se o něj utká se Severním Irskem. 

„Důležité bude, abychom nedostali venku gól. Doma v Belfastu budeme připravení, za čtyři roky jsme tam prohráli jen jednou,“ varuje soupeře, který je favoritem, Michael O´Neill, kouč Severních Irů.

Barážové dvojice

Evropská část

Severní Irsko - Švýcarsko
Chorvatsko - Řecko
Dánsko - Irsko
Švédsko - Itálie

První zápasy se hrají v termínu od 9. do 11. listopadu, odvety od 12. do 14. listopadu.

Švédové, kteří v kvalifikační skupině skončili za Francií, ale před Nizozemskem, narazí na Itálii, nejzvučnějšího soupeře v osudí. 

„Čekají nás dva nesmírně těžké zápasy, ale stejné by to bylo proti jakémukoli soupeři. Jsme rádi, že už víme, kdo nás čeká, a můžeme začít pracovat,“ řekl švédský trenér Janne Anderson.

Nepříjemný los v baráži potkal švédskou reprezentaci podruhé v řadě - před čtyřmi lety skončila v baráži o mistrovství světa s Portugalskem, za které vstřelil všechny čtyři góly v dvojutkání Cristiano Ronaldo. 

Další dvojice tvoří Chorvatsko s Řeckem a Dánsko s Irskem.

„Věděli jsme, že nás jako na nenasazeného čeká těžký protivník. Dánského trenéra Hareideho dobré znám, hráli jsme spolu. Bude to zajímavá konfrontace,“ těší se trenér Irska Martin O´Neill.

Barážové dvojzápasy se hrají během nadcházející listopadové reprezentační přestávky. Čtyři postupující doplní na šampionátu v Rusku deset dosud jistých účastníků z Evropy. Kromě pořádající země jsou to Belgie, Německo, Anglie, Španělsko, Polsko, Srbsko, Island, Francie a Portugalsko.

Z Jižní Ameriky si účast už dřív zajistily Brazílie, Uruguay, Argentina a Kolumbie, ze Severní a Střední Ameriky jsou to Mexiko, Panama a Kostarika. Z Asie pak Írán, Japonsko, Jižní Korea, Saúdská Arábie a za Afriku Nigérie s Egyptem.

Program evropské baráže o fotbalové MS 2018

Úvodní zápasy (vše od 20:45)
Čtvrtek 9. listopadu:
Chorvatsko - Řecko, Severní Irsko - Švýcarsko.
Pátek 10. listopadu: Švédsko - Itálie.
Sobota 11. listopadu: Dánsko - Irsko.

Odvetné zápasy
Neděle 12. listopadu:
18:00 Švýcarsko - Severní Irsko, 20:45 Řecko - Chorvatsko.
Pondělí 13. listopadu: 20:45 Itálie - Švédsko.
Úterý 14. listopadu: 20:45 Irsko - Dánsko.

Autor:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze