Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Ručník, plavky a bude to ok, hecuje liberecký tým krajánek v Izraeli

Liberecký gólman Přemysl Kovář zasahuje proti útoku Sevilly. | foto: Bořivoj Černý, MAFRA

17 2015
Na stadionu s kapacitou třicet tisíc jen pár stovek diváků. Takové kulisy nejspíš čekají liberecké fotbalisty v odvetě 3. předkola Evropské ligy na hřišti Hapoelu Kirjat Šmona. "Soupeř je pro nás velká neznámá," říká liberecký trenér Jindřich Trpišovský.

Když se s izraelským soupeřem před třemi lety v základní fázi soutěže utkala Sparta, hrálo se na rozlehlém stadionu v Haifě, protože ve městě Kirjat Šmona na severu země u libanonských hranic se evropské poháry nehrají. Na Spartu přišlo sotva tisíc diváků.

Tentokrát se nejspíš bude hrát v Haifě, ale ve městě Netanja na krásném novém stadionu u dálnice, která spojuje Tel- Aviv a Haifu.

HAPOEL KIRJAT ŠMONA

Rok založení: 2000
Klubové barvy: modrá a bílá
Web: http://www.iturank8.co.il
Největší úspěchy: mistr ligy 2012; vítěz domácího poháru (2014)
Stadion: Městský stadion v Kirjat Šmoně (kapacita 5300 diváků)
Trenér: Salah Hasarma
Současné opory: Adrian Rochet, David Manga
Ostatní: v uplynulém ročníku izraelské nejvyšší soutěže skončil klub na druhém místě; městečko Kirjat Šmona, které leží na severu země u hranic s Libanonem, má asi 23 000 obyvatel.

„Je třeba nejdříve zjistit informace, což není jednoduché, protože nehrají druhé předkolo a jejich domácí soutěž také ještě nezačala,“ poznamenal Trpišovský pro klubový web.

Možná to se zjištěním informací nemusí tak složité. V Hapoelu Haifa působí bývalý liberecký gólman Přemysl Kovář. „Tak Liberec jede do Izraele... Hlavně ručník a plavky kluci a bude to ok,“ reagoval Kovář na svém twitterovém účtu.

Kovář pamatuje evropskou jízdu na podzim 2013, kdy Liberec postupně vyřadil Skonto Riga, Curych a Udine. V základní skupině pak skončil druhý za Sevillou, pozdějším vítězem.

„Každopádně respektujeme sílu izraelského fotbalu. Šmona byla v dlouhodobé soutěži druhá a to nemůže být náhoda. Los nám mohl přidělit lehčího i těžšího soupeře. Jsem rád, že jsme se vyhnuli Astře, na kterou nemá Slovan nejlepší vzpomínky,“ podotkl kouč Trpišovský.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze