Lokvencův gól pomohl k postupu

7 2000
P r a h a - Vratislav Lokvenc pomohl fotbalistům Kaisersaluternu do jarního osmifinále Poháru UEFA. Vytáhlý reprezentančí útočník, který se v poslední době příliš do sestavy německého týmu nedostával, tentokrát odehrál na hrotu společně s Djorkaeffem z Francie celý zápas. V 79. minutě si naběhl na centr Grammozise a v pádu hlavičkou vzal skotskému Glasgow Rangers poslední naději, Kaiserslautern vyhrál 3:0. Marek Heinz, který bastoupil za Hamburk v druhém poločase proti AS Řím, měl šance, ale jeho tým doma prohrál 0:3 a je z poháru venku. Vladimír Šmicer odehrál v útoku Liverpoolu, který doma porazil Olympiakos Pireus 2:0, celých devadesát minut, v poslední minutě měl velkou šanci, z pěti metrů přestřelil.

1. FC Kaiserslautern - Glasgow Rangers 3:0 (1:0)
Branky: 8. Klose, 65. Buck, 79. Lokvenc. Rozhodčí: Fisker (Dán.). Diváci: 28.757. První zápas 0:1, postupuje Kaiserslautern.

Hamburger SV - AS Řím 0:3 (0:1)
Branky: 29. Aldair, 59. Delvecchio, 60. Samuel. Rozhodčí: Wegereef (Niz.). Diváci: 48.500. První zápas 0:1, postupuje AS Řím.

AEK Atény - Bayer Leverkusen 2:0 (1:0)
Branky: 17. Navas, 49. Tsartas. Rozhodčí: Ibaňez (Šp.). Diváci: 32.200. První zápas 4:4, postupuje AEK.

Werder Brémy - Girondins Bordeaux 0:0
Rozhodčí: Ogüz (Tur.). Diváci: 16.166. První zápas 1:4, postupuje Bordeaux.

Rosenborg Trondheim - CD Alavés (Šp.) 1:3 (0:2)
Branky: 89. Skammelsrud z pen. - 18. vlastní B. Johnsen, 37. Vučko, 62. Javi Moreno. Rozhodčí: Bré (Fr.). Diváci: 9556.

FC Liverpool - Olympiakos Pireus 2:0 (1:0)
Branky: 28. Heskey, 60. Barmby. Rozhodčí: Melo Pereira (Port.). Diváci: 35.484. První zápas 2:2, postupuje Liverpool.

Rayo Vallecano (Šp.) - Lokomotiv Moskva 2:0 (0:0)
Branky: 65. Bolič, 68. Alcazar. Rozhodčí: Corpodean (Rum.). Diváci: 6500. První zápas 0:0, postupuje Vallecano.

Inter Milán - Hertha Berlín 2:1 (1:0)
Branky: 6. Recoba, 88. Hakan Sükür - 54. Hartmann. Rozhodčí: Cortez Baptista (Port.). Diváci: 12.693. První zápas 0:0, postupuje Inter.

FC Barcelona - FC Bruggy 1:1 (1:1)
Branky: 16. Rivaldo z pen. - 25. Verheyen. Rozhodčí: Fandel (Něm.). ČK: 68. Van Der Heyden (Bruggy). Diváci: 35.000. První zápas 2:0, postupuje Barcelona.

Celta Vigo (Šp.) - Šachťor Doněck (Ukr.) 1:0 (1:0)
Branka: 28. Catanha. Rozhodčí: Benkö (Rak.). Diváci: 14.000. První zápas 0:0, postupuje Vigo.

Lausanne Sports (Švýc.) - FC Nantes 1:3 (0:1)
Branky: 51. Lombardo - 25. Ziani, 60. Moldovan, 90. Carriere. Rozhodčí: Luinge (Niz.). ČK: 76. Horjak, 79. Puče (oba Lausanne). První zápas 3:4, postupuje Nantes.

PAOK Soluň - PSV Eindhoven 0:1 (0:1)
Branka: 44. Bruggink. Diváci: 34.300. První zápas 0:3, postupuje Eindhoven

Vratislav Lokvenc střílí hlavou třetí gól Kaiserslauternu Glasgow Rangers, vlevo přichází pozdě Scott Wilson