Pátek 30. července 2021, svátek má Bořivoj
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Pátek 30. července 2021 Bořivoj

Online reportáž

Ode mě je to pro dnešek vše. Díky za pozornost a zase někdy u fotbalu na počtěnou!

Utkání mezi Českem a Moldavskem je u koncem, nejtěsnější výhra domácího celku se urodila už v páté minutě, kdy se prosadil Matěj Pulkrab. Následně přišly nějaké náznaky akcí, ale druhá branka již nepadla. Nejspíše se ukázal nedostatek motivace vzhledem k cyklu evropské kvalifikace.

90+5

Konec zápasu.

90+4

Rozehrávku hostů následně napadal aktivní Jan Matoušek, který ale míč nevybojoval. Při nákopu byl zasažen a míč skončil v autu. Hra pokračuje odkopem od branky Moldávie.

90+2

Victor Stînă se následně dostal ke střeleckému pokusu z hranice vápna, ale jeho svižné zakončení bylo zablokováno a následná akce byla ukončena kvůli ofsajdu.

90+1

Jan Matoušek si následně naběhl aktivně až do šestnáctky, kde ale bylo velké množství hostujících obránců. Velký talent českého fotbalu tak nezakončil.

90
Karty

Rozhodčí udělí ještě jednu žlutou kartu. Matěj Pulkrab si počínal nedovoleně ve středovém kruhu a inkasuje napomenutí od švédských sudí. Hrát se budou ještě čtyři minuty.

89

Ladislav Takács vybojoval u pravé lajny vhazování a český tým se tak udrží na míči v závěru druhého poločasu na dalších pár sekund. Uvidíme, kolik následně sudí nastaví.

88

Češi se ani do ničeho neženou. Vidíme kombinační hru spíše na obranné polovině, Moldavané navíc ani moc vysoko nenapadají. V tomto tempu se nejspíše duel také dohraje.

87

Z rohového kopu nic nebylo a následovala protiakce. Jan Stejskal nakopával na Matěje Pulkraba, kterému se ovšem nepovedlo míč zpracovat. Je u něj tedy Cebotari a pokračuje se odkopem od jeho branky.

85

Jiří Kulhánek se hned projevil na hřišti, když ve středu hrací plochy fauloval jednoho z hostujících hráčů. Moldavsko se následně dostalo do vápna, kde byla střela zablokována na roh.

84

Následně byl na obranné polovině faulován Ladislav Takács a český tým bude tak rozehrávat standardní situaci. Do konce duelu nezbývá ani deset minut, stále je to 1:0 pro tým trenéra Lavičky.

83
Střídání

Střídání v týmu Česko: ze hřiště odchází Michal Sáček, přichází Jiří Kulhánek.
Střídání v týmu Moldavsko: ze hřiště odchází Maxim Cojocaru, přichází Marin Căruntu.

82

Tomáš Wiesner byl dalším hráčem, jenž se pokoušel cokoliv vymyslet na pravé straně, kam dostával přihrávku. Bránící hráč mu ovšem míč odkopl a bude z toho jen aut.

80

Následně si Filip Hašek parádně vyměnil míč s Matějem Pulkrabem a dostával se do vápna. Na hranici šestnáctky si ale balon špatně předkopl a bude z toho jen roh.

79

Míč do šestnáctky následně dostal Ladislav Takács, jenž míč připravil pro Jana Matouška. Ten hned zakončoval, ale jeho rána byla zablokována obranným valem.

78

Aktivní Matěj Pulkrab bojoval u pravé lajny, kde se mu o bránícího hráče povedlo vybojovat vhazování pro český celek. Pokračuje se tak na polovině Moldavanů.

77

Moldavsko nyní kombinuje na útočné polovině, kde se pokouší stále něco vymyslet. Přecijen domácí celek vede pouze o jednu branku a utkání je otevřené.

75
Střídání

Střídání v týmu Česko: ze hřiště odchází Daniel Trubač, přichází Lukáš Sadílek.
Střídání v týmu Moldavsko: ze hřiště odchází Evgheni Oancea, přichází Iaser Țurcan.

74

Ladislav Takács se pokoušel něco vymyslet na pravé straně, ale přihrávka mu nevyšla. Kapitán jednadvacítky nicméně vybojoval alespoň aut pro český tým.

72

Letním stadionem v Chomutově se nyní rozezvučel křik hostujícího Denise Marandiciho. Ten po jednom ze zákroků zůstal ležet na hřišti, ale brzy vyskočil a bude pokračovat ve hře.

71

Jan Matoušek následně ukázal, v čem je jeho síla. Hráč pražské Slavie se dostal přes dvojici hráčů a po pravé straně se vydal do vápna. Tam se pokoušel přejít přes posledního beka, ale ten jej ubránil a český křídelník následně fauloval.

70

Utkání se nám dostává do poslední dvacetiminutovky, svěřenci Vítězslava Lavičky stále drží jednobrankové vedení vypracované již v páté minutě. Útočí Moldavsko.

69

Svěží Jan Matoušek ve vápně vybojoval rohový kop z levé strany, který byl zakončen pokusem Alexe Krále. Vysoký obránce nedalekých Teplic ale míč netrefil ideálně a ten skončil vedle branky.

68

Český tým po faulu na Matěje Pulkraba u střídačky pomalinku kombinuje a hledá místečka v hostující obraně. Publikum v Chomutově by si přálo druhou branku.

67
Střídání

Střídání v týmu Česko: ze hřiště odchází Tomáš Ladra, přichází Jan Matoušek.

65

Po centru se ke střele z otočky dostával na hranici šestnáctky Ion Dragan, jenž právě přišel na plac. Jeho technická rána ale skončila jen nad brankou Jana Stejskala.

64
Karty

Na pravé straně se následně dostávali hosté do útoku, ale David Lischka jej překazil faulem. Obránce Jablonce je prvním potrestaným hráčem, vidí žlutou kartu.

63
Střídání

Střídání v týmu Moldavsko: ze hřiště odchází Vadim Gulceac, přichází Ion Dragan.

62

Ladislav Takács se po rychlé akci pokoušel najít nabíhajícího Tomáše Ladru. Jeho centr na levé křídlo mu ovšem nevyšel a k hracímu předmětu se dostali borci v modrém.

60

Akci domácích táhl středem hřiště Filip Hašek, jenž následně zakončoval. Z hranice vápna se mu ale skórovat nepovedlo, míč skončil těsně vedle branky Moldavska.

59

Pokračovalo se kombinací českého celku. Po centru z pravé strany se ale nikdo neprosadil, bránící hráči totiž odvrátili do autu. Následně si naskakoval na další pokus Pulkrab, ale míč jej přeletěl.

57

Tomáš Ladra následně rozehrával standardní situaci z levé strany, ale jeho centr do pokutového území nebyl pochopen. Míč vysoce přeletěl všechny hráče a skončil v autu.

56

Vlajkonoši Lvíčat vytáhli transparent připomínající oslavy sto let republiky. Sklidili tak potlesk slušně zaplněných tribun chomutovského Letního stadionu.

55

Následně si Tomáš Wiesner naběhl do šestnáctky šikovněji. Ve vápně vylepšoval pozici pro Tomáše Ladru, kterému se ale u penalty nepovedlo vystřelit na branku. Míč zablokoval bránící hráč Moldavska.

53

Následně se pokoušel najít někoho v červeném obránce Tomáš Wiesner. Jeho centrovaný míč od pravé lajny letěl na zadní tyčku, ale byl nepřesný a skončil v autu.

52

Filip Hašek se pokoušel projít po pravé straně a uvolnit lépe postaveného spoluhráče. Bránící hráč Moldavska ale úmysl hráče Bohemians odhadl a míč zachytil.

51

Na startu druhého poločasu nás tempo utkání zatím moc nezahřívá. Je to taková nakopávaná, která nemá nic... Uvidíme, zda se to postupem času zlepší.

49

K pokusu z dálky si naběhl hostující Valerii Macriţchii. Zakončoval z pravé strany, ale jeho pokus byl špatný a branku Jana Stejskala nikterak neohrozil.

48

Následně se Češi dostali do útoku a z levé strany zakončoval Tomáš Ladra. Jeho technická rána ovšem nebyla přesná a míč se po teči dostal do rukavic brankáře.

47

Češi vybojovali vhazování na pravé straně a po něm byl hledán Matěj Pulkrab. Ten byl ovšem nalezen v ofsajdu, a tak se pokračuje odkopem od branky Moldavska.

46

Začal druhý poločas.

První polovina duelu je minulostí. Český celek se dostal hned v páté minutě do vedení, po rychlé akci se trefil Matěj Pulkrab. Následně byla hra delší dobu vyrovnaná, ale přišly šance domácích i hostů. Další branka ovšem nepadla, a tak si musíme počkat do druhé půle. Ta startuje v 18:00!

45+1

První poločas skončil.

45

V nejspíše poslední akci prvního poločasu si navedl míč od levé strany na střed Tomáš Ladra. Jeho rána ale skončila těsně nad brankou a pokračovat se bude odkopem od branky Moldavska.

43
Důležité

Další dobrá akce Matěje Pulkraba! Útočník Lvíčat a pražské Sparty zakončoval hlavičkou po centru zprava, jeho rána byla ale Cebotarim vyražena na roh!

42

Následně si čeští mladíci počínali nedovoleně na útočné polovině, a tak se se píská faul. Hosté mohou v závěru prvního poločasu poslat míč směrem k brance Jana Stejskala.

40
Důležité

Velká šance zakončena skvělým zákrokem Jana Stejskala! Maxim Cojocaru dostal centr do vápna, kde zakončoval u pravé tyčky. Vyběhnutého českého brankáře měl v plánu přehodit, ale hráč Hradce Králové skvěle zasáhl!

39

Hra pokračovala kombinací českého celku těsně před vápnem, k zakončení ale nedošlo. Tomáš Ladra neuspěl na levé straně proti převaze a míč nakonec ztratil.

38

Po zaváhání hostující obrany se domácí mohli do něčeho dostat, ale aktivita byla zpomalena. Michal Sáček přenášel hru na pravou stranu, ale jeho přihrávka byla špatná a míč skončil v zámezí.

36

Matěj Chaluš se o pár sekund později odhodlal ke střeleckému pokusu z dálky. Rána českého obránce určitě nebyla špatná, míč ale nakonec skončil nad brankou.

35
Důležité

Až nyní! Aktivní Ladislav Takács opět zakončoval, nyní po centru z levé strany hlavičkoval na penaltě. Mladoboleslavský středopolař ale branku Cebotariho nakonec neohrozil.

34

Lvíčata stále kombinují, ale bez efektu. Sice se jednadvacítka pokouší cokoliv vymyslet, ale Moldavané slušně brání a nepouští domácí celek do ničeho zajímavého.

32

V posledních momentech se hraje spíše ve středu hrací plochy a ani jeden celek se do ničeho nemůže dostat. Uvidíme, zda se do konce první poloviny dočkáme nějaké branky.

30

Alex Král to zkoušel dlouhým centrem z obrany do útoku na Matěje Pulkraba. Jediný střelec branky tohoto duelu ale na centr teplického beka nedosáhl. Balon je tak u brankáře Moldavska.

29
Důležité

Hostující Victor Stînă následně dostal na levou stranu parádní přihrávku a z hranice vápna zakončoval. Jeho pokus ale Jan Stejskal viděl a připsal si první zákrok večera!

27

Moldavsko nic nevymyslelo, naopak do útoku se dostal celek Vítězslava Lavičky. Po centru z pravé strany se k hlavičce dostal Ladislav Takács, na penaltě ale nezakončil ideálně a Cebotari chytá.

26

Ladislav Takács následně poslal k zemi ve středu hřiště Mihaila Caimacova. Hostující celek tak bude rozehrávat standardní situaci, na přímé ohrožení branky to ovšem není .

25

Následoval další závar před moldavskou brankou a následný rohový kop. Po něm zakončoval ve vápně Alex Král, ale jeho technická rána skončila v rukavicích pozorného brankáře.

23
Důležité

Kombinace domácího celku byla zakončena přihrávkou na hranici vápna, odkud zakončoval Tomáš Ladra. Jeho pokus k levé tyčce ale brankář Cebotari skvěle vyrazil!

22

Český celek vybojoval vhazování u levé lajny, ale zatím se mu nedaří dostat se blíže brance. U střídačky Moldavska se vhazovalo již třikrát v řadě během pár vteřinek.

20

Proti pronikajícímu Vadimu Gulceacovi se parádně vrátil Matěj Pulkrab, jenž zaskočil v obraně a přerušil čistým skluzem snažení hostujícího záložníka.

19

Moldavští mladíci se dostali do kombinace, kterou zakončovali přihrávkou po zemi na levé křídlo. Nikomu z hráčů se ovšem nepovedlo míč zpracovat a ten skončil v autu. Odkop od branky Jana Stejskala.

18

Útoky v posledních minutách ale lehce váznou a ani jednomu celku se nedaří cokoliv vymyslet. Nyní se po vzdušném souboji na hostujícího hráče píská.

16

Česká reprezentace pokračuje v kombinační hře na polovině hřiště a pomalu vymýšlí nějakou akci, která by mohla skončit druhou brankou v síti Moldávie.

14

Tomáš Ladra hledal Matěje Pulkraba v malém vápně. Jeho pokus z levé strany ale útočník Sparty do branky neposlal, brankář Cebotari vyběhl a skvěle zmenšil střelecký úhel.

13

Po pěti minutách, kdy byli hosté aktivnější, přebírají kontrolu nad duelem svěřenci Vítězslava Lavičky. Ti kombinují a často se dostávají na dostřel moldavské klece.

11

Následně Lvíčata rozehrávala rohový kop nakrátko. Jeden z hráčů centroval po krátké přihrávce do šestnáctky, ale trefil jen bránícího hráče Moldavska. Hned toho prvního.

10

Individuálně se po pravé lajně dostal až do vápna obránce Alex Král. Tomu se povedlo přiťuknout Haškovi, jemuž se bránící val propálit nepovedlo. Matěj Pulkrab z dorážky také neuspěl.

9

Janu Stejskalovi se nyní nepovedlo ideálně vykopnout a hostující reprezentace bude rozehrávat autové vhazování na pravé straně.

7

Po centru z levé strany se ve vápně dostal míč na nohu Ladislava Takácse, jenž z penaltového puntíku zakončoval. Balon ve vzduchu ale netrefil ideálně a ten skončil nad brankou hostů.

6

Hned po vstřelené brance vidíme kombinační hru Česka, Lvíčata se pokoušejí dostat do dvoubrankového vedení, Moldavsko se jen brání a čeká na protiútoky.

5
Góly

Česko právě vstřelilo branku!
Následně se Češi dostávají do vedení! Po rohovém kopu se Lvíčata dostali do rychlého útoku, který ve vápně zakončoval po přihrávce Michala Sáčka střelecky MATĚJ PULKRAB! Jeho rána po zemi Ceboratiho překvapila a jednadvacítka vede.

4

Aktivní Moldavci se následně dostali do dalšího útoku. Vadim Gulceac unikal po pravé straně, aby přihrával na zadní tyčku. Tam byl ale jen bránící hráč Česka.

3

Matěj Pulkrab následně zakládal první útočnou akci českého celku. Nahrával na pravé křídlo nabíhajícímu Trubačovi, jeho následný centr ale přesný nebyl.

2

Matěj Chaluš u levé lajny skvěle obral útočícího hráče Moldavska a po faulu na domácího obránce se bude odkopávat z hloubi obranné poloviny Lvíčat.

1

Hosté nastupující v modrých dresech a hned vymysleli nákop dopředu. Jeden z hostů byl ve vzdušném souboji faulován Alexem Králem a Moldavsko bude rozehrávat standardku.

1

Utkání právě začalo.

Zazněly hymny a utkání desátého kola kvalifikační skupiny začne během pár sekund. O úvodní výkop se postarají fotbalisté Moldavska.

Krásný den z Chomutova! Obě juniorské reprezentace se rozcvičují a za nějakých pětadvacet minut společně zakončí cyklus kvalifikace na evropský šampionát. Při čtení online přenosu přeji skvělou zábavu!

Úvodní sestavy:

Česko: Stejskal – Wiesner, Král, Chaluš, Lischka – Takács, Sáček – Trubač, Hašek, Ladra – Pulkrab.
Náhradníci: Staněk – Kuchta, Matějů, Kulhánek, Květ, Matoušek, Sadílek

Moldavsko: Cebotari – A. Macriţchii, Craciun, Marandici, Svinarenco – V. Macriţchii, Oancea – Cojocaru, Caimacov, Stînă – Gulceac
Náhradníci: Brînză – Slivca, Voropai, Dragan, Mateescu, Căruntu, Țurcan

Rozhodčí: Nyberg – Wärnmark, Beigi.

NOMINACE ČESKA

Brankáři: Jindřich Staněk (České Budějovice), Jan Stejskal (Hradec Králové), Vojtěch Vorel (Senica, SVK)

Obránci: Matěj Helešic (České Budějovice), Matěj Chaluš, Ladislav Takács (oba Mladá Boleslav), Alex Král (Teplice), David Lischka (Jablonec), Aleš Matějů (Brescia, ITA), Tomáš Wiesner (Sparta)

Záložníci: Filip Hašek (Bohemians), Jiří Kulhánek (Trnava, SVK), Roman Květ (Příbram), Jan Matoušek (Slavia), Michal Sáček (Sparta), Lukáš Sadílek (Slovácko), Daniel Trubač (Teplice)

Útočníci: Jan Kuchta (Slovácko), Tomáš Ladra (Mladá Boleslav), Matěj Pulkrab (Sparta)

VÍTĚZSLAV LAVIČKA

O motivaci: “Ztratili jsme sice šanci na postup, ale nic se nemění na naší motivaci. Reprezentace znamená čest a poslední zápasy chceme zvládnout i kvůli koeficientu.”

O nominaci: “Zvažovali jsme i větší zapojení kluků z U20, ale i oni hrají důležité a kvalitní zápasy v Elite League, které jim hodně dají. I proto jsme zachovali kostru ze stávající U21, nechtěli jsme, aby u nás mladší hráči třeba zůstali na lavičce."

MOLDAVSKO U21

Moldavané v celé kvalifikace získali sedm bodů a jsou aktuálně pod českým celkem, který ovšem bodově už nemohou dostihnout. Dvakrát se jim povedlo porazit bezbodové San Marino (1:0 a 2:0). Sedmý bod vybojovali po remíze 2:2 s Běloruskem. Nejlepším střelcem je Vitalie Damascan, jenž je hráčem italského Turína.

ČESKO U21

Lvíčata čeká poslední utkání, šanci na postup český celek ztratil už pár zápasů zpátky. Tým trenéra Lavičky ani jednou neporazil Bělorusko či Řecko. S Chorvatskem jednou vyhrál a jednou prohrál. Naposledy čeští mladíci padli s Běloruskem 0:1 na horké venkovní půdě. Na třinácti brankách se podílelo dvanáct střelců a jediný hráč (Tomáš Zajíc) se trefil dvakrát.

Lvíčata zakončí kvalifikaci o evropský šampionát domácím duelem s Moldavskem. Svěřenci Vítězslava Lavičky již nemohou postoupit a hrají pouze a jen o konečné třetí místo. Utkání na chomutovském Letním stadionu startuje v 17:00.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Mohlo by vás zajímat