Sobota 25. září 2021, svátek má Zlata
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
 • Sobota 25. září 2021 Zlata

Online reportáž

Držení míče: 42 % : 58 %.
Střely na branku: 3:3. Střely mimo: 6:2. Rohy: 7:6. Ofsajdy: 6:0. Fauly: 18:12.

Je konec! Dnešní utkání nakonec končí vítězstvím Lokomotivu, který svého soupeře porazil poměrem 2:0. Ve druhém poločase jsme sledovali o poznání ofenzivnější podívanou, přičemž Galatasaray hodněkrát otevřelo obranu, což přinášelo protiútoky pro soupeře. Ruský celek si nakonec pojistil vedení druhou branku, což pro soupeře byl hodně složitý úkol. Istanbul sice v koncovce zápasu měl drtivou územní převahu, nakonec se ale nedostal ani k jedné brance.

90+3

Konec zápasu.

Sestavy a rozestavení

FK Lokomotiv Moskva(4-2-3-1)

Guilherme
Ignatěv
Kvěrkvelija
Ćorluka
31 Rybus
Rybus
Krychowiak
27 Denisov
Denisov
Mirančuk
Mirančuk
77. min Barinov
Farfán
90. min Rotenberg
9 Smolov
Smolov
88. min Éder

Galatasaray Istanbul(4-3-3 )

Muslera
14 Linnes
Linnes
88. min Mariano
43 Kabak
Kabak
4 Aziz
Aziz
Nagatomo
17 Ndiaye
Ndiaye
68. min Inan
15 Donk
Donk
Fernando
59. min Feghouli
Onyekuru
Derdiyok
Rodrigues

Rozhodčí: Lahoz – Devís, del Palomar (všichni Španělsko)

Náhradníci
FK Lokomotiv Moskva
 • 77Kočenkov
 • 6Barinov
 • 5Höwedes
 • 24Éder
 • 28Rotenberg
 • 96Žemaletdinov
 • 23Tarasov
Náhradníci
Galatasaray Istanbul
 • 19Bayram
 • 5Çalık
 • 13Çipe
 • 89Feghouli
 • 3Maicon
 • 2Mariano
 • 8Inan
90+3

Na druhé straně zasahoval Aziz, který levačkou odvrátil míč přesně k Rodriguesovi, jehož centr se stal snadnou kořistí Guilhermeho.

90+2

Inan vyvezl míč až ke středovému kruhu, kde ho předal vedle stojícímu Onyekuruovi. Lokomotiv opět vytlačil soupeře daleko od branky.

90+1
Důležité

Druhý poločas bude nastaven o tři minuty.

90
Střídání

Střídání v týmu FK Lokomotiv Moskva: ze hřiště odchází Jefferson Farfán, přichází Boris Rotenberg.

89

Zanedlouho se nám rozběhne poslední minuta řádné hrací doby. Zdá se, že o vítězi utkání je rozhodnuto, avšak hosté stále usilují o kontaktní branku.

88
Střídání

Střídání v týmu FK Lokomotiv Moskva: ze hřiště odchází Fjodor Smolov, přichází Éder.
Střídání v týmu Galatasaray Istanbul: ze hřiště odchází Martin Linnes, přichází Mariano.

87

Nyní si na zemi ustlal hostující Nagatomo, kterého nedovoleným zákrokem fauloval Krychowiak. Záhy se k centeru dostal Linnes, ten ale skončil na hlavě Ćorluky.

85

Velmi dobrým způsobem to udělal Mirančuk, který vyslal kolmici na Krychowiaka, jehož přízemní rána skončila pouze v rukavicích Muslery.

84

Do zakončení se dostal Denisov, který ale zakončil kousek vedle branky. Muslera okamžitě rozehrál, momentálně má míč na kopačce Kabak.

83

Do konce zápasu zbývá něco málo přes deset minut, domácí hájí dvoubrankové vedení. Navíc obrana ruského celku působí jistým dojmem.

82

Přenesení hry našlo na pravé straně zapomenutého Rodriguese, který poté ještě spolupracoval s Inanem, jenž ale nedokázal odcentrovat přes Rybuse.

81

Stále ten stejný obrázek hry. Turecký celek sice i nadále pokrývá útočnou polovinu, stále to ale nevede k ničemu vážnějšímu. Změnit se to pokouší Donk.

80

Feghouli se dostal s míčem k hranici šestnáctky, kde se mu podařilo odcentrovat. Míč skončil pouze na hlavě Ignatěva, posléze ještě zasahoval Denisov.

79

V posledních minutách sledujeme opravdu ofenzivní podívanou, hosté totiž otevřeli obranu. Nyní hodně zariskoval Aziz, kterého nakonec fauloval Smolov.

78

Aziz zbytečně nic nevymýšlel, naopak z útočné poloviny přihrával až k Muslerovi, který okamžitě poslal balón zpět ke středovému kruhu.

77
Střídání

Střídání v týmu FK Lokomotiv Moskva: ze hřiště odchází Alexej Mirančuk, přichází Dmitrij Barinov.

77

Už, už se domácí radovali z další branky, avšak zakončující Smolov se nacházel v jasném ofsajdu. Rozruch v šestnáctce tak byl naprosto zbytečný.

77

Smolov šikovně roztáhl hru na levou stranu, kde číhal jeho kolega Mirančuk. Do zpětné přihrávky na prvně jmenovaného strčil kopačku Kabak.

76

Feghouli si vzal na starost standardní situaci z levé strany. Jeho nadýchaná nabídka měla dobrou výšku, avšak skončila přímo v rukavicích Guilhermeho.

75

Na druhé straně se Mirančuk dostával do zajímavého protiútoku, který ale nevyřešil zrovna nejlépe. Naopak pochvalu si zaslouží hostující zadák Kabak.

74
Karty

Žlutou kartu dostává Jefferson Farfán (FK Lokomotiv Moskva).

73

Galatasaray se s míčem nastěhoval k opačné šestnáctce, přičemž Guilherme vyboxoval míč pouze k Derdiyokovi, který ho vracel přímo k Ćorlukovi.

69

Ve středu hrací plochy si nakonec faulem pomohl hostující Nagatomo, který povalil k zemi Mirančuka. Lokomotiv s rozehrávkou standardky nikam nespěchá.

68
Střídání

Střídání v týmu Galatasaray Istanbul: ze hřiště odchází Badou Ndiaye, přichází Selçuk Inan.

68

Máme za sebou něco málo přes hodinu hry, domácí i nadále drží dvoubrankový náskok. Galatasaray se stále nemůže dostat ke kontaktní brance.

67

Na následný rohový kop si naskakoval Kabak, který zamířil pouze doprostřed branky. Guilherme byl i v tomto případě stoprocentní.

67
Karty

Žlutou kartu dostává Vedran Ćorluka (FK Lokomotiv Moskva).

65

Hodně nečekaná akce Istanbulu nakonec přinesla zpětnou přihrávku od Derdiyoka, po které se Guilherme vytáhl proti zakončení z velkého úhlu.

64
Důležité

Na bližší tyči si sbíhal aktivní Farfán, jehož hlavička nakonec skončila na břevně. Domácí mohli udeřit z rohového kopu, Muslera se ujme odkopu.

63

Lokomotiv ale záhy přišel o míč, což ale nemuselo tolik vadit. Onyekuru si totiž nastolil pořádné sousto, čistým zákrokem ho nakonec odzbrojil Kvěrkvelija.

62

Farfán se u postranní čáry přetahoval s přesilou protihráčů, nakonec se mu podařilo vybojovat rohový kop, který zanedlouho obstará obránce Ignatěv.

61
Důležité

To nebylo špatné. Kolmice za obranu našla hostujícího Oneyekurua, jehož rána bodlem nakonec skončila na rukavici Guilhermeho, následovat bude roh.

60

Až nyní se Derdiyok dostal k míči, se kterým se otáčel kolem své osy. Následná přihrávka směřovala na Nagatoma, před kterým vystartoval z branky Guilherme.

59
Střídání

Střídání v týmu Galatasaray Istanbul: ze hřiště odchází Fernando, přichází Sofiane Feghouli.

58

Jenomže Lokomotiv zatím brání velice dobře, Rodrigues tak musel s míčem zpět ke středovému kruhu, kde do kombinace zapojil také Azize.

57

Linnes se bohužel pro svůj celek nedostal přes bránícího Rybuse, hosté tak museli opět vhazovat. Krátce poté se Galatasaray dostal k přenesení hry.

56

Sledovali jsme další rohový kop, který byl rozehrán nakrátko. Nakonec do pokutového území přiletěl centr, který se stal snadnou kořistí Nagatoma.

55

Linnesovi se v tomto případě podařilo ubránit Smolova, posléze se ale do šestnáctky dostával Rybus, kterého na poslední chvíli dokázal zakřižovat Kabak.

54
Góly

Lokomotiv právě vstřelil branku!
Je tu druhá branka v hostující síti! Smolov se dostal s míčem až do šestnáctky, jeho následná přihrávka se s trochou štěstí dostala k VLADISLAVU IGNATĚVOVI, který z velké blízkosti propálil Musleru. Domácí se ujímají dvoubrankového vedení, soupeř to bude mít hodně složité.

54

Donk zablokoval střelecký pokus Farfána, Moskva tak zahrávala rohový kop. K míči se postavil Mirančuk, jehož centr našel pouze nohu Fernanda.

53

Domácí okamžitě rozehráli, načež to Kvěrkvelija zkoušel dalekonosným pasem na Smolova, který se ale nedokázal prosadit. Hra je plná nepřesností.

52

Kvěrkvelija se přetlačoval s jedním z protihráčů, nakonec byl v osobním souboji mnohem důraznější. Záhy ale přišel nedovolený zákrok na Farfána.

51

Rychlá kombinace hostů přinesla přihrávku na Onyekurua, který ale dostal pouze k hranici šestnáctky. Ani Lokomotiv se neprodral blíže k šestnáctce.

50

U postranní čáry si obrannou povinnost splnil domácí zadák Rybus, který za sebe nepustil Linnese. Istanbul tak bude alespoň vhazovat.

49

Vypadalo to, že Galatasaray bude alespoň zahrávat rohový kop, avšak sudí byl opačného názoru. Guilherme si tak vyzkouší další odkop od branky.

48

Hned v úvodu druhého poločasu jsme sledovali útočný výpad v podání hostů, Linnes si jako adresáta vybral Rodriguese, který se ale zjevil ve velkém úhlu.

47

Odstartoval nám druhý poločas, jehož úvodní rozehrávku si tentokráte vzali na starost domácí, kteří budou pro změnu hrát zleva doprava.

46

Začal druhý poločas.

Máme za sebou první poločas, který nám nakonec nabídl jedinou branku, o kterou se v samotném závěru postaral domácí záložník Krychowiak. Sledovali jsme ale celkem vyrovnanou podívanou, přičemž se oba celky střídaly v držení míče. O něco nebezpečnější byl hostující celek, který si přichystal pouze jednu slušnější šanci. Na druhé straně se Lokomotiv dlouhou dobu hledal, nakonec se ale ke konci prvního poločasu přeci jenom dostal do vedení, soupeř to bude mít ve druhém dějství nesmírně složité.

45

První poločas skončil.

43
Góly

Lokomotiv právě vstřelil branku!
Tak přeci jenom tu máme úvodní branku dnešního zápasu! Ruský celek celkem dlouho obléhal opačnou šestnáctku, načež Farfán vyslal zpětnou přihrávku na Krychowiaka, do jehož rány ještě vložil nohu RYAN DONK, od kterého se balón odrazil za bezmocného Musleru.

42

Nedůslednost domácí obrany nakonec nepřinesla žádný malér. Soupeř totiž akci naprosto zabrzdil, ostatní hráči Lokomotivu se tak stačili vrátit zpět za míč.

41

Nyní si nedovoleným zákrokem pomohl Rodrigues, který v souboji o míč přistrčil Ignatěva. Hlavní sudí neváhal ani chvíli, Lokomotiv okamžitě rozehrál.

40

První poločas se neúprosně blíží ke svému konci, hrát se bude ještě něco málo kolem pěti minut. Uvidíme, zda se bude nastavovat.

39

Rychlý kontr domácích přinesl centrovanou nabídku v podání Mirančuka, která skončila v rukavicích Muslery. Hostující brankář raději uklidňuje hru.

38

Farfán musel jednat hodně rychle, neboť se k němu seběhla početná skupina protihráčů, která ho nakonec připravila o hrací předmět. Hosté nikam nespěchají.

37

Jeho dalekonosná nabídka našla přesně hlavu Derdiyoka, který míč prodlužoval za sebe, kde ale číhal pouze Krychowiak. Momentálně sledujeme pasáž plnou nepřesností.

36

Rybus vhazoval z blízkosti rohového praporku, následně se k ráně pravou nohou dostal Ignatěv, jehož zakončení bylo spíše propagační. Muslera bude vykopávat.

35

Guilherme si musel stavě zeď, konal se totiž další přímý kop. Své štěstí nakonec zkusil Derdiyok, jehož dělovka skončila pouze na dobře postavené zdi.

34
Karty

Žlutou kartu dostává Serdar Aziz (Galatasaray Istanbul).

34

Rodrigues si za velkým vápnem přehodil míč na levačku, načež se dostal k dalšímu zakončení. Slabá rána skončila u Rybuse, který míč odkopl do bezpečí.

33

Rychlý protiútok v podání domácích přinesl pouze ofsajdové postavení, ve kterém se nacházel Smolov. K rozehrávce se tedy staví brankář Muslera.

32

Posléze to po pravém křídle zkoušel Farfán, který si narazil s Mirančukem. Obrannou povinnost si ale splnil Rodrigues, jenž zastavil obránce Ignatěva.

31
Důležité

Mirančuk se hezkým manévrem zbavoval Azize, který nakonec vypíchl míč na rohový kop. Ten přinesl zajímavou šanci Krychowiaka, jenž hlavičkou mířil kousek nad.

30

Domácí se k napadání rozehrávky soupeře zrovna moc nemají, Galatasaray tak nikam nespěchá. S míčem si pohrává kompletní obranná čtveřice.

29

Na zemi se ocitl hostující Rodrigues, avšak španělský sudí nechal pokračovat ve hře. Hosté i přesto podnikli kontr, který ale dokázal zastavit Ćorluka.

24
Důležité

Tohle už byla šance! Hosté pořádně sevřeli svého soupeře, Rodrigues pronikl s míčem do šestnáctky, načež rána v podání Derdiyoka skončila kousek vedle brány.

23

Na pořadu dne byla standardní situace pro Istanbul. Opět se k míči postavil Rodrigues, jehož centr našel nohu Ćorluky, od které se balón odrazil k Ignatěvovi.

22

Smolov si nedokázal poradit s těžkou přihrávku, naopak Nagatomo obstaral další autového vhazování, po kterém Galatasaray přenesl hru na pravou stranu.

21

Máme za sebou úvodní dvacetiminutovku, na první branku stále čekáme. Zatím sledujeme celkem vyrovnanou podívanou, oba celky se střídají v držení míče.

20

Onyekuru ještě přihrával lépe postavenému Rodriguesovi, který to zkoušel zpoza pokutového území. Do dráhy letu míče ale vložil kopačku Kvěrkvelija.

19

Linnes si tak dlouho vybíral vhodného adresáta, až míč vhodil přesně na kopačku protihráče. Záhy se ale přes hustou clonu protihráčů neprodral Smolov.

18

Na druhé straně na jistotu zasahoval Kvěrkvelija, soupeř tak měl k dispozici další rohový kop. Do vzduchu se dostával Kabak, který ale nedokázal kloudně hlavičkovat.

17

Domácí jsou v posledních vteřinách o něco aktivnější, avšak stále to nevede k ničemu nebezpečnému. Nyní to po levé straně zkouší Rybus.

16

Posléze musel rychle z branky Muslera, neboť se za nakopávaným míčem řítil Smolov, který to nakonec nestihl. Hostující brankář vyboxoval balón ze šestnáctky.

15

Lokomotiv chtěl zaútočit středem, jenomže Farfán kolem sebe neměl potřebnou podporu spoluhráčů. Útok odrazil Donk, domácí to zkouší z vlastní poloviny.

14

Ve středu hrací plochy výborně zabojoval hostující Linnes, který posléze oslovil vedle stojícího Ndiayeho, jenž proti napadajícímu Mirančukovi vybojoval aut.

13

Posléze si nedovoleným zákrokem pomohl domácí Mirančuk, který v opačné šestnáctce podrazil Kabaka. Rozehrávky se ujme sám Muslera.

12

Roztažení hry na pravou stranu našlo Linnese, který ještě spolupracoval s Onyekuruem. Druhý jmenovaný narazil na blok protihráčů, který zasáhl čistě.

11

Ndiaye si dokázal hodit míč do volného prostoru, načež ho poslal na zem jeden z protihráčů. Hosté okamžitě rozehráli, k balónu se dostal také brankář Muslera.

10

Posléze Rodrigues posílal ke vzdálenější tyči velice nebezpečný centr, na který si nabíhal Kabak. Toho ale ubránil jeden z protihráčů, který předvedl důležitý zákrok.

9

Turecký celek si vybojoval úvodní rohový kop, ke kterému se postavil Rodrigues. Jeho střílenou nabídku dokázal odklidit pozorný Farfán.

8

Ćorluka doslova došel s míčem k půlící čáry, následná kolmice směřovala pouze do ofsajdového postavení. To posléze potvrdil také opakovaný záběr.

7

Farfán si to namířil proti přesilu protihráčů, která ho nakonec dokázala odzbrojit. Lokomotiv se ujal autového vhazování, po kterém kombinuje na vlastní polovině.

6

Denisovovi se podařilo najít Smolova, který se s míčem nacházel v pokutovém území. Jeho rána pravačku nakonec skončila na připraveném Muslerovi.

5

Poprvé si s míčem zahrál domácí brankáře Guilherme, který poslal míč kousek za středový kruh. Tam se do vzduchu dostal Donk, jenž nenašel nikoho v oranžovém.

4

Úvodní nedovolený zákrok vyprodukoval domácí Mirančuk, který poslal na zem Nagatama. Galatasaray bude rozehrávat z blízkosti vlastní šestnáctky.

3

Hned v úvodu se k autovému vhazování dostal domácí Ignatěv, který si jako adresáta zvolil Smolova, jehož hlavička ale skončila daleko za postranní čárou.

2

Hlavní sudí poprvé pískl do své píšťalky, utkání tak může začít. Úvodní slovo si vzali hosté, kteří budou hrát zleva doprava.

1

Utkání právě začalo.

Úvodní sestavy:

FK Lokomotiv Moskva: Guilherme – Ignatěv, S. Kvěrkvelija, Ćorluka, Rybus – Krychowiak, Igor Denisov (C) – An. Mirančuk, Al. Mirančuk, Farfán – Smolov.
Náhradníci: Kočenkov – Barinov, Höwedes, Éder, Rotenberg, Žemaletdinov, Tarasov.

Galatasaray Istanbul: Muslera (C) – Linnes, Kabak, Aziz, Nagatomo – Ndiaye, Donk, Fernando – Onyekuru, Derdiyok, G. Rodrigues.
Náhradníci: Çipe – Bayram, Çalık, Feghouli, Maicon, Mariano, Inan.

Rozhodčí: Lahoz – Devís, del Palomar (všichni Španělsko).

Galatasaray Istanbul

Na opačné straně stojí turecký Galatasaray, který si ve své domácí soutěže počíná tak trochu podobně. Celek z Istanbulu zatím okupuje třetí pozici, přičemž na vedoucí Basaksehir ztrácí už šest bodů. Zároveň Galatasaray vyhrál pouze jeden z posledních pěti zápasů, a sice proti Kayserisporu, který porazil poměrem 3:0. Hostující tým dnešního utkání se ve skupinové fázi Ligy mistrů nachází na třetí pozici, přičemž stále může uvažovat nad postupem. V tomto případě by se ale musela sehrát řada náhod, Galatasaray navíc nesmí prohrát. To bude hodně složitý úkol, neboť turecký celek zatím zvítězil pouze jedinkrát, a sice v úvodním utkání proti Lokomotivu.

FK Lokomotiv Moskva

Fotbalisté Lokomotivu v letošní sezóně předvádějí hodně kolísavé výkony, avšak momentálně to stačí na čtvrtou pozici své domácí soutěže. Moskevský celek má na svém kontě pětadvacet bodů, přičemž na vedoucí Zenit Petrohrad ztrácí devět bodů. Lokomotiv se ale v posledních týdnech nenachází v úplně dobrém rozpoložení, nezvládl totiž poslední dva ligové zápasy. Nejprve sehrál bezbrankovou remízu proti Kazani, posléze na domácím trávníku překvapivě nestačil na Ural. Lokomotiv Moskva zatím nezvládá skupinovou fázi Ligy mistrů, kde po čtyřech odehraných zápasech ještě nenasbíral ani bod. První dva zápasy dokonce nevstřelil branku, nakonec se potýká se zápornou statistikou 2:11.

Hezký den všem fanynkám a fanouškům! Liga mistrů nám nabízí další skupinové boje, my budeme sledovat velice zajímavý souboj mezi FK Lokomotiv Moskva a Galatasaray Istanbul.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:55.

Mohlo by vás zajímat