To je z mé strany vše, hezký večer.

Držení míče: 62 % : 38 %.
Střely na branku: 6:2. Střely mimo: 5:1. Rohy: 5:1. Ofsajdy: 2:2. Fauly: 11:16.

Je dobojováno. Porto dnes potvrdilo, že je ve velké formě a porazilo Schalke 3:1. Domácí celek byl dnes jasně lepší a jeho vítězství je zcela zasloužené. Německý tým toho moc nepředvedl a v této skupině tedy nakonec obsadí druhé postupové místo. Naopak Porto vyhraje skupinu a dále půjde tedy z první pozice.

Herrera
85. min Hernâni
17 Corona
Corona
80. min Otávio
11 Marega
Marega
Brahimi
74. min López

FC Schalke 04(4-2-3-1)

Fährmann
Caligiuri
62. min Schöpf
Stambouli
72. min Rudy
Skrzybski
46. min Harít

Porto právě vstřelilo branku!
Je rozhodnuto, domácí dávají na 3:1. MOUSSA MAREGA dostal krásnou přihrávku za obranu, šel sám na brankáře a toho velice zkušeně překonal, takže Porto bere tři body a vyhraje tuto skupinu.

90+3

Domácí zvládají konec utkání na jedničku a vypadá to, že se už nic nestane.

90+1

Rozhodčí přidal čtyři minutky.

90

Hraje se poslední minuta řádné hrací doby.

89

Schalke právě vstřelilo branku!
A NABIL BENTALEB to udělal velice dobře, poslal zkušeného Casillase na druhou stranu a Schalke tedy snižuje na rozdíl jedné branky. Bude to ještě zajímavé.

88

Domácí hráč zahrál rukou a je tu pokutový kop pro Schalke!

87

Žlutou kartu dostává Sebastian Rudy (FC Schalke 04).

87

Nyní Schalke po velmi dobré kombinaci zatlačilo svého soupeře, ale žádný z hráčů se do zakončení nedostal.

85

Střídání v týmu FC Porto: ze hřiště odchází Héctor Herrera, přichází Hernâni.

84

Snažení hostů směrem dopředu zastavil útočný faul, kterým se provinil Hamza Mendyl.

82

V posledních minutách se více nehraje, než hraje, takže se na trávníku nic zajímavého neděje.

80

Střídání v týmu FC Porto: ze hřiště odchází Jesús Manuel Corona, přichází Otávio.

78

Žlutou kartu dostává Jesús Manuel Corona (FC Porto).

78

Jeden z hostujících hráčů je nyní ošetřován a vypadá to, že chvíli se hrát určitě nebude.

76

Domácí drží míč a nikam nepospíchají, což je za současného stavu zcela logické a pochopitelné.

74

Střídání v týmu FC Porto: ze hřiště odchází Yacine Brahimi, přichází Adrián López.

72

Střídání v týmu FC Schalke 04: ze hřiště odchází Benjamin Stambouli, přichází Sebastian Rudy.

71

Po delší době se dopředu vydalo i Schalke, ale hosté nedokázali nic vymyslet a znovu o míč přišli. Je před námi posledních zhruba dvacet minut.

69

Z tohoto rohu ale nic nebylo. Domácí jsou však stále u míče a snaží se něco vymyslet.

68

Rohový kop pro Porto.

67

Domácí hráč to vyzkoušel akrobaticky a nůžky to nebyly vůbec špatné, ale míč nakonec pouze orazítkoval břevno!

65

Porto i nadále diktuje tempo hry. Domácí stále útočí a jsou jasně lepším celkem.

63

Po centru se ve vápně k míči dostal Jesús Manuel Corona, ale z dobré pozice netrefil míč ideálně a branku minul!

62

Střídání v týmu FC Schalke 04: ze hřiště odchází Daniel Caligiuri, přichází Alessandro Schöpf.

60

Nyní se ale Schalke ubránilo a třicet minutek před koncem je to tak stále o dvě branky.

59

57

Domácí jsou stále na koni a znovu a znovu se tlačí dopředu. Druhý poločas je jasně v jejich režii.

55

A je to 2:0 pro domácí celek! Na konci krásné akce byl JESÚS MANUEL CORONA, který s velkou dávkou štěstí dostal míč do branky a Porto je blízko třem bodům.

54

A Porto pokračuje v aktivní hře a znovu se tlačí před branku soupeře, který nyní vůbec nestíhá.

52

A Porto jde zcela zaslouženě do vedení 1:0! Torres poslal míč do vápna a ÉDER MILITAO ho perfektně hlavou sklepl za hostujícího brankáře, který byl bez šance.

51

Stále se hraje na polovině německého celku, který se ve druhém poločase pouze brání.

49

Domácí pokračují v aktivním hře a Schalke má s pohybem domácích hráčů velké problémy.

47

K odraženému míči se ve vápně dostal Héctor Herrera, který měl před sebou poloprázdnou branku, ale zakončení nezvládl ideálně a Ralf Fährmann pokus zlikvidoval!

46

Střídání v týmu FC Schalke 04: ze hřiště odchází Steven Skrzybski, přichází Amín Harít.

46

Druhý poločas začne přibližně v 22:02 hodin.

První poločas je za námi. Byl v režii Porta, které bylo lepším týmem, stále se tlačilo dopředu a mělo i několik šancí, ale branku nevstřelilo. Schalke toho dopředu moc nepředvedlo, ale dozadu to zatím není špatné a proto je tedy stav stále 0:0. Je jasné, že druhý poločas bude ještě hodně zajímavý.

45+1

45+1

Rozhodčí přidal jednu minutku.

45

Hraje se poslední minuta prvního poločasu.

44

Ani jeden celek nechce v závěru prvního poločasu udělat zbytečnou chybu, což je zcela pochopitelné.

42

Nyní byla k vidění řada tvrdých osobních soubojů, ale rozhodčí hru nepřerušil. U míče je Porto, které se znovu tlačí dopředu.

40

Z rohu ale nic nebylo a vypadá to, že v prvním poločase se už branky nedočkáme.

39

Rohový kop pro Schalke.

38

Maximiliano Pereira dostal dobrou přihrávku do křídla, ale nakonec míč na hrací ploše nezachytil.

36

Steven Skrzybski už je na nohou a vypadá to, že bude pokračovat.

35

Na trávníku zůstal ležet jeden z hostujících hráčů, se kterým to nevypadá vůbec dobře.

33

Po zisku míče šli dopředu hosté, ale Franco Di Santo byl i s míčem vytlačen do zámezí a rozehrávat tak bude Iker Casillas.

32

Domácí drželi míč na polovině Schalke, ale nakonec z toho byl jen nepřesná přihrávka, po které míč skončil v zámezí.

30

Zatím je duel velmi vyhecovaný a k vidění už bylo mnoho tvrdých zákroků. Rozhodčí to zatím nemá vůbec jednoduché.

29

Žlutou kartu dostává Omar Mascarell (FC Schalke 04).

27

Až nyní z toho byla střela, ale té scházela přesnost a od své branky bude rozehrávat legendární Iker Casillas.

26

Nyní ale Schalke dobře kombinovalo a svého soupeře dobře zatlačilo, jenže do zakončení se žádný z hráčů nedostal.

24

Dopředu je dnes Schalke zatím nulové. Nyní to zkoušel Franco Di Santo, ale neprosadil se.

22

Schalke se ale ubránilo a domácí neudeřili ani z rohového kopu.

21

A další rána! Tentokrát to vzal na sebe Moussa Marega, ale s jeho výborným technickým pokusem si Ralf Fährmann znovu poradil! Roh pro Porto.

20

A znovu velmi aktivní Danilo Pereira! I tentokrát to vyzkoušel z dálky, ale hradbu těl před sebou nepropálil. Dělovka to ale byla pořádná.

19

Ale z prvního rohu v tomto utkání nic nebylo a stav zápasu je tedy stále nerozhodný. Domácí Porto je ale jasně lepším týmem.

18

16

Danilo Pereira se na hranici velkého vápna opřel do míče a jeho parádní projektil zneškodnil skvělým zákrokem pozorný Ralf Fährmann!

14

Porto je aktivnějším týmem, stále se tlačí dopředu, ale na první větší šanci stále čekáme.

12

Po dlouhém autovém vhazování se do zakončení drala dvojice domácích hráčů, ale ve vápně dominoval Naldo, který odhlavičkoval míč do bezpečí.

10

A zatím se v rukavičkách opravdu nehraje. Nyní rozhodčí hráče napomínal s tím, že příště už to bude za žlutou kartu.

8

Domácí Danilo Pereira se provinil faulem a akce Porta tedy skončila.

7

Domácí se prokombinovali do zakončení, ale s lehkou střelou si pozorný Ralf Fährmann poradil.

6

Akci Schalke ukončil pomezní rozhodčí, ofsajd. Na tahu je tedy domácí mužstvo.

4

Hned první minuty probíhají ve svižném tempu a myslím si, že diváci se zatím rozhodně nenudí, tak snad to hráčům vydrží.

2

A začalo se pěkně zostra. Naldo hned doslova sestřelil Maregu a hostující hráč může být rád, že ve druhé minutě nevyfasoval žlutou kartu.

1

Jako první se dopředu vydali hosté z Německa, ale jejich první akce k ničemu nevedla.

1

Vše je připraveno, jdeme na to.

FC Porto: Casillas – Maxi Pereira, Felipe, Militao, Telles – Ó. Torres, D. Pereira, H Herrera (C) – J. M. Corona, Marega, Brahimi.
Náhradníci: V. Alves – Leite, Hernâni, Adrián López, André Pereira, Otávio, S. Oliveira.

FC Schalke 04: Fährmann (C) – D. Caligiuri, Naldo, Nastasić, Mendyl – Mascarell, Stambouli – Skrzybski, Bentaleb, Konopljanka – Di Santo.
Náhradníci: Nübel – Rudy, Serdar, Harít, Baba Rahman, Sané, Schöpf.

Rozhodčí: Haţegan – Șovre, Gheorghe.

Utkání mezi Portem a Schalke začíná ve 21:00 hodin. Čeká nás souboj dvou nejlepších týmů této skupiny a já tedy očekávám velkou bitvu o první místo, máme se tedy na co těšit.

FC SCHALKE 04

Také německý celek je na dobré cestě, aby postoupil do další fáze Ligy mistrů. Schalke zatím získalo 8 bodů a před třetím Galatasarayem má k dobru čtyři body, takže to vypadá, že o postupujícím z této skupiny je rozhodnuto. Schalke také v Lize mistrů ještě neprohrálo, navíc ze čtyř utkání inkasovalo pouze jednu branku a předvádí velice dobrý fotbal.

Odehrané zápasy:
Schalke – Galatasaray 2:0
Galatasaray – Schalke 0:0
Lokomotiv Moskva – Schalke 0:1
Schalke – Porto 1:1

FC PORTO

Portugalský celek je zatím ve skupině na první pozici. Porto má 10 bodů a před dnešním soupeřem, který je na druhé pozici, má k dobru dva body. Pokud dnes tedy Porto vyhraje, tak bude jistým vítězem této skupiny. Lehké to ale Porto mít rozhodně nebude, protože Schalke hraje v Lize mistrů také skvěle, hlavně výborně brání a bude to dnes asi velký boj.

Porto – Lokomotiv Moskva 4:1
Lokomotiv Moskva – Porto 1:3
Porto – Galatasaray 1:0

Zdravím všechny fotbalové fanoušky. Liga mistrů má na programu další zápasy základních skupin a my budeme sledovat duel mezi Portem a Schalke. V tomto utkání se možná rozhodne o vítězi skupiny D, takže se dá očekávat hodně zajímavý duel.