Ode mě je to dnes vše. Díky za pozornost a zase někdy na počtěnou!

Utkání, ve kterém sice mohly Bruggy ještě zabojovat o postup, ale bylo to velice nereálné, je u konce. Sledovali jsme velice taktickou bitvu bez výraznějších šancí. Borussia hru kontrolovala a nedovolila belgickému celku zakončit a došla si pro postup do play-off Ligy mistrů. Bruggy si zase na jaře zahrají play-off Evropské ligy.

Držení míče: 70 % : 30 %.
Střely na branku: 2:0. Střely mimo: 6:4. Rohy: 6:1. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 8:5.

90+5

Borussia DortmundBorussia Dortmund(4-2-3-1)

Diallo
80. min Hakimí
Zagadou
28 Witsel
Witsel
90. min Delaney
Guerreiro
73. min Sancho

Vormer
90+2. min Decarli
18 Nakamba
Nakamba
42 Dennis
Dennis
76. min Rits
Amrabat
7 Wesley
Wesley
90+2. min Openda

90+4

Aktivně si do šestnáctky naběhl Christian Pulisic, jenž uvnitř pokutového území zakončoval do bránícího hráče. Borussia tak rozehraje ještě jeden rohový kop.

90+2

Střídání v týmu Club Bruggy KV: ze hřiště odchází Wesley, přichází Loïs Openda.
Střídání v týmu Club Bruggy KV: ze hřiště odchází Ruud Vormer, přichází Saulo Decarli.

90

Rychlá akce domácího celku. Paco Alcácer dostával míč na penaltu, ale nepovedlo se mu ideálně zakončit a míč skončil v autu. Hra druhého poločasu a celého utkání bude trvat už jen tři minuty.

90

Střídání v týmu Borussia Dortmund: ze hřiště odchází Axel Witsel, přichází Thomas Delaney.

88

Axel Witsel následně zůstal ležet na hrací ploše poté, co byl ve vzdušném souboji poslán k zemi Wesleyem. Belgický středopolař se pomalu zvedá a nejspíše bude střídán.

87

V posledních minutách se hráči obou celků tak nějak rozjeli, škoda, že to nešlo od prvních minut. Hans Vanaken zakončoval z hranice šestnáctky, ale jeho rána levačkou skončila nad brankou.

86

Postupná kombinace Borussie Dortmund vypadala zajímavě. Jadon Sancho připravil míč pro Alcácera, který zakončoval bodlem a jeho pokus skončil nad brankou.

85

Dvě akce na obou stranách. Nejdříve se do zakončení nedostal Marco Reus, na druhé straně přišel centr za obranu na Wesleyho, který stál v těsném ofsajdu.

84

Střídající Achraf Hakimí se nyní po rychlém sprintu dostal za obranu a přihrával do šestnáctky. Tam se mu ale nikoho ve žlutém najít nepovedlo a bránící hráči Brugg míč odkopli.

82

Zdlouhavá a nikam nevedoucí kombinační hra Borussie se nakonec dostala až k Bürkimu, který se tak alespoň dotkl míče. Čeká nás tak posledních deset minut zatím bezgólového duelu.

80

Střídání v týmu Borussia Dortmund: ze hřiště odchází Abdou Diallo, přichází Achraf Hakimí.

79

Pár minutek vidíme kombinovat také hosty, ale ani oni se překvapivě nikam moc neženou a do blízkosti branky Romana Bürkiho se nedostávají. Švýcarský brankář musí dneska pořádně mrznout.

78

Utkání se nám pomalu a jistě blíží do svého finiše, čímž by se rozluštila celá hádanka skupiny A. Borussia by šla do play-off, Bruggy do Evropské ligy a pro Monako by to letos byla konečná.

76

Střídání v týmu Club Bruggy KV: ze hřiště odchází Emmanuel Bonaventure Dennis, přichází Mats Rits.

75

Následně se Bruggy dostaly do postupné kombinace, která ale nic nepřinesla. Wesley zakombinoval se spoluhráčem, ale přes Dialla se do zakončení nedostal.

74

Po hodně dlouhé době se do útoku dostali hosté, kterým se dokonce povedlo zakončit. Emmanuel Bonaventure Dennis to zkoušel z hranice vápna, ale jeho pokus šel vedle branky.

73

Těsně před vápnem byl k zemi poslán Paco Alcácer, ale hlavní sudí usoudil, že se o faul nejednalo a rozhodčí pískají ofsajd. Mezitím odchází Raphaël Guerreiro a přichází Jadon Sancho.

71

Zajímavostí duelu je fakt, že ani jeden kouč dosud nesáhl k ani jedné změně. A to se hraje, dámy a pánové, již jednasedmdesátá minuta dnešního duelu. Tento fakt se ale co nevidět změní.

70

Zajímavou akci na startu poslední dvacetiminutovky vymyslel polský obránce Łukasz Piszczek. Ten si aktivně naběhl až do vápna a přihrávkou přes malé vápno hledal spoluhráče, nikdo se ale k míči nakonec nedostal.

68

Domácí kouč Lucien Favre si následně na poslední minutky připravuje svého největšího a pravděpodobně i nejefektivnějšího žolíka. Na střídačce byl zpozorován převlékající se Jadon Sancho.

67

Marco Reus následně dostával přihrávku na pravé straně za obranu, ale vyběhnutého Horvatha nepřelstil. Místo rohu se ale německému reprezentantovi pískal ofsajd.

66

Dvojice domácích hráčů si nyní před vápnem narazila, ale ke střele se ale nikdo nedostal. Hráči Brugg se dostali k míči a odkopli jej daleko od šestnáctky.

65

Velice rád bych vám nabídl aktuální dění na hřišti, ale stačilo by sledovat jednu minutu a stále si jí pouštět dokola. Domácí kombinují, ale spíše chodí přihrávky do obrany než útoku.

63

Tempo ze startu druhého poločasu bohužel nevydrželo a my opět sledujeme pomalejší snažení Borussie, které v sobě nemá naprosto nic... Manuel Akanji nyní například centroval na levé křídlo, kde vůbec nikdo nebyl.

61

Individuálně prošel do vápna Christian Pulisic. Jeho driblink byl naprosto neskutečný, prošel asi mezi pěticí hráčů, ale nakonec ten poslední jej o míč připravil a odkopl jej do bezpečí.

59

Po několika přihrávkách se pokoušel o střelecký pokus obránce Manuel Akanji, jenž ale z dálky zakončoval vysoko nad branku belgického celku. Pokračovat se bude tedy odkopem.

58

Borussia se poprvé ve druhém poločase dostává do toho házenkářského obléhání. Žlutočerní si přihrávají a čekají na nějaké místečko, které by se v obraně mohlo otevřít.

56

Německé mužstvo začíná stupňovat své snažení a v posledních minutách se častěji dostává do šestnáctky. Nakopnutý míč se dostal na pravou stranu, ale jeden z hráčů Dortmundu nezakončil o milimetry.

55

Další kombinace Borussie byla zakončována přihrávkou na pravé křídlo, kde se ale hráči ve žlutých dresech úplně nedomluvili. Pokračuje se rozehrou od branky belgického celku.

54

Domácí celek následně pokračoval v napadání a hře v útoku. Borussia míč ztratila a jeden z hráčů odkopával z vlastní poloviny, napadajícího Reuse nakopl a pokračuje se odkopem od branky Brugg.

53

Raphaël Guerreiro si nyní narazil s jedním ze spoluhráčů a naběhl si do vápna. Portugalský univerzál dostával vzdušnou přihrávku, ale do zakončení se nakonec přes bránící borce nedostal.

52

Na startu druhého poločasu se hraje o něco více přímočaře a ani jeden z celků zdlouhavě nekombinuje. Hosté se opět hnali do útoku, ale byli zastaveni daleko od branky Bürkiho.

50

Standardka nevyšla a Christian Pulisic se pokoušel po pravé straně projít do útoku. Byl ovšem u lajny povalen a Borussia bude rozehrávat z vlastní poloviny.

49

Následně se do kombinace dostali i hosté, kteří sice nic nevymysleli, ale po faulu na Dennise se bude rozehrávat přímý kop z velice dobré vzdálenosti od branky Romana Bürkiho.

48

Vzápětí přišla další pohledná akce, ale ani ta nekončí brankou. Marco Reus dostal míč do vápna, kde následně hledal na bližší tyčce Pulisice. Ten zakončoval, ale branku zblízka netrefil. Pokračuje se rohem.

47

Domácí začali aktivně a hned na startu druhého poločasu se ke střeleckému pokusu dostal Paco Alcácer. Jeho rána byla lehce tečována a skončila v rukavicích pozorného Horvatha.

46

Beze změn naskočily oba celky do druhého poločasu, který hodně napoví o tom, zda si Bruggy zahrají na jaře Ligu mistrů či Evropskou ligu. Dnes se povedlo ze skupiny A postoupit madridskému Atléticu.

46

První polovina duelu nic moc zmínkyhodného nepřinesla. Dortmundu stačí k postupu jediný bod a na to černožlutí dnes vsadili. Neriskují, zbytečně nehrají agresivně a kontrolují hru. Bruggy se moc k míči nedostanou a spíše čekají na chybu, kterou ale domácí dosud neudělali. Jediný střelecký pokus na branku vyslal v desáté minutě Christian Pulisic, ale Ethan Horvath se zaskvěl pohotovým zákrokem.

Druhý poločas začne přibližně ve 22:02.

45+1

45

V úplném závěru prvního poločasu ukončoval snažení jednoho z hostů Paco Alcácer, jenž jej během jeho sprintu poslal na polovině hřiště k zemi. Španělský útočník vidí žlutou kartu.

43

Další dlouhá kombinace Dortmundu. Abdou Diallo našel centrovaným míčem na přední tyčku Raphaëla Guerreira, který se pokoušel levačkou zakončovat. Balon ale netrefil přes těsnou clonu ideálně a odkopávat se bude od branky Brugg.

41

První poločas se blíží ke svému konci a domácí pokračují v nátlakové hře připomínající házenkáře na útočné polovině. První polovina duelu nám zatím přinesla jedinou střelu na branku...

39

Trošičku uspávací duel sledujeme v Dortmundu. Domácí celek kombinuje, ale tak je to vlastně celý první poločas. Fotbalisté vedoucího celku Bundesligy se nikam neženou a jde to na hře vidět.

37

Na útočné polovině si následně moc nerozuměli fotbalisté Borussie Dortmund. Axel Witsel čaroval a nakonec hledal nabíhajícího Reuse. Ten ale jeho přihrávku úplně nečekal a rychlejší nabídku nezpracoval. U míče byl jako první Ethan Horvath.

36

Rozehrávka Łukasze Piszczeka byla ukončena skluzem hostujícího Hanse Vanakena, který sice polskému hráči zajel pod nohy, ale jako první podle mého trefil míč. Litevský sudí nicméně tento zákrok posoudil jako útočný faul.

35

Rychlá akce domácího celku byla zakončována přihrávkou do vápna, kam si nabíhala asi trojice hráčů. Ti se ale nakonec nedomluvili a jako první byl u balonu bránící hráč Brugg, který jej rázně odehrál.

33

Borussia pokračuje na míči a svého soupeře nepouští téměř k ničemu. Chtělo by to ovšem více zajímavějších útočných akcí, které by diváky v Signal Iduna Parku zvedly ze sedadel.

31

Standardní situace sice nevyšla, ale hned po ní jsme se mohli dočkat první branky! Marco Reus unikal na brankáře a i přes těsné bránění zakončil. Jeho pokus k levé tyčce ale branku nakonec minul, asi o dva centimetry.

30

Elegantně obešel hned dvojici hráčů na pravé straně vápna Christian Pulisic, který šel téměř po brankové čáře do malého vápna. Následně přihrával, ale jeho pokus byl zablokován na rohový kop.

29

Hostům se následně povedlo na levé straně vybojovat rohový kop, který zakončoval hlavičkově Benoit Poulain. Jeho pokus ze záklonu ovšem přesný nebyl a míč skončil vysoko nad brankou.

28

Následně se právě Raphaël Guerreiro dostal ke střeleckému pokusu, ale jeho rána z dálky byla nepřesná a míč skončil vysoko nad brankou belgického mužstva. Další odkop od branky.

27

Raphaël Guerreiro nyní na levé straně bojoval o míč proti bránícímu hráči Brugg, ale nakonec právě od portugalského borce se balon dostal do autu. Pokračuje se odkopem od branky Horvatha.

26

Domácí celek svou útočnou sílou z Bundesligy a předcházejících utkání Ligy mistrů moc neoplývá. Žlutočerní kombinují na útočné polovině, ale všechno je to pomalé a střelecké pokusy nevidíme.

24

Do první střelecké pozice si následně naběhli hosté. Sufján Amrabat dostal míč na hranici šestnáctky, kde byl hned doběhnut. Hostující středopolař zakončoval, ale míč netrefil ideálně. Odkopává se od branky Bürkiho.

23

Abdou Diallo vybojoval míč na polovině hřiště a dlouho s ním postupoval sám, doběhl až na hranici šestnáctky. Ke střele se ale neodhodlal a přihrával vedle stojícímu Alcácerovi. Ten ale míč nezpracoval a do protiakce jde hostující mužstvo.

22

Právě černožlutí se pokoušeli dostat rychle do vápna, ale kombinace na levé straně nakonec nevyšla. Paco Alcácer míč nezpracoval a následně fauloval rozehrávajícího beka.

20

Dvacet minut prvního poločasu je za námi. Oba celky nám zatím předvedly jedinou povedenou akci, ale ta skončila zákrokem hostujícího brankáře. Bruggy se do hry moc nedostávají a vidíme hrát spíše Dortmundské.

19

Hosté se následně dostávali do otevřené obrany, ale Wesley na levé straně akci pozdržel a Bruggy kombinovaly. Nakonec se jim nic proti navrátivší obraně vymyslet nepovedlo a u míče je opět Borussia.

17

Ethan Horvath si nyní měl připsat jednoduchý zákrok, místo toho bude Borussia rozehrávat rohový kop. Nákop Guerreira padal ze vzduchu hrozně dlouho, ale nakonec se od prsou brankáře dostal do zámezí.

16

Na pravé straně a těsně před vápnem se pokoušeli něco vymyslet Łukasz Piszczek a následně také Christian Pulisic. Až druhý jmenovaný byl úspěšný, roh pro Borussii Dortmund.

15

Standardní situace Borussii nevyšla a Belgičané se pokoušeli po pravé straně projít do rychlé akce. Míč za obranu dostával Wesley, ale míč do útoku nebyl přesný a doběhl si pro něj z branky Roman Bürki.

14

Christian Pulisic se následně sprintem dostal za obránce Denswila, který musel amerického hráče zastavit. Hostující bek to také udělal a je prvním žlutě potrestaným hráčem duelu.

13

Po aktivní kombinaci se ke střeleckému pokusu na levé straně dostal obránce Abdou Diallo. Pokus francouzského beka ale za moc nestál a míč skončil vysoko nad brankou maďarského brankáře.

11

Pokračovalo se rohovým kopem, který ale nic nebezpečného pro hosty nepřinesl a belgický celek se vydává do útoku. Bruggy dnes nastupují v možná netradiční červenobílé kolekci a působí spíše jako Atlético Madrid.

10

Následně se Borussia dostala do vápna a byla z toho první velká šance utkání. Na konci kombinace byl Christian Pulisic, jenž u pravé tyčky zakončoval. Domácí záložník ale pálil jen do připraveného Horvatha!

9

Belgický celek se následně dostal do blízkosti vápna, kde se mu ale nepovedlo zakončit. Nejdřív šel do šestnáctky Romana Bürkiho centr z pravé strany, který ale nikdo nezakončil. Nevyšla ani technická střela.

7

Hra Borussie je na startu utkání celkem únavná. Domácí fotbalisté si přihrávají, ale daleko od vápna a je to spíše takové čekání na něco, co jen tak samo nepřijde. Bruggy tyto situace zvládají na jedničku.

6

Faul se píská také na straně domácího celku. Emmanuel Bonaventure Dennis šel do další akce po levé straně, ale Łukasz Piszczek jej těsně bránil a hostující hráč šel ochotně k zemi.

5

Domácí v útoku nic nevyšlo a po nepodařené přihrávce unikal po levé straně hostující Emmanuel Bonaventure Dennis. Ten ale nic nevymyslel a Borussia bude dokonce rozehrávat aut.

3

Žlutočerní začali pomaleji a aktuálně hledají místečka v hostující obraně, celek Luciena Favreho nemusí nikam spěchat a hraje v naprostém klidu. Německému celku stačí k postupu jediný bod.

2

Další pískot poté, co byl u míče Christian Pulisic. Americký reprezentant byl nyní držen u pravé lajny a rozhodčí celou situaci moc dobře viděli. Dortmund bude rozehrávat přímo z čáry na polovině hřiště.

1

O úvodní výkop se postaral domácí celek, který začal kombinační hrou na vlastní polovině. Následně se Borussia dostávala do útoku, ale její snažení bylo ukončeno odpískaným ofsajdem Christiana Pulisice.

1

Krásný den všem fanouškům evropského fotbalu! Na hřiště Signal Iduna Parku právě vcházejí fotbalisté obou celků a po hymně nám začne páté kolo skupinové fáze Ligy mistrů!

Borussia Dortmund: Bürki – Ł. Piszczek, Akanji, A. Diallo, Zagadou – Witsel, Dahoud – Pulisic, Reus, Guerreiro – Alcácer.
Náhradníci: Hitz – Hakimí, Delaney, Sancho, M. Götze, Philipp, Bruun Larsen.

Club Bruggy KV: Horvath – Poulain, Mechele, Denswil – Mata, Vormer, Nakamba, Dennis, S. Amrabat – Wesley, Vanaken.
Náhradníci: Letica – Rezaei, Mitrović, Schrijvers, Rits, Decarli, Openda.

Rozhodčí: Mažeika – Šimkus, Kazlauskas.

CLUB BRUGGY KV

Belgický celek má v těžké skupině nakročeno do play-off Evropské ligy, ale klidně může při troše štěstí zabojovat o postup do osmifinále Ligy mistrů. Na dvojici vedoucích celků ale ztrácí pět bodů. Bruggám se povedlo porazit Monako, ve Francii vyhráli vysoko 4:0. V belgické Jupiler League je hostující celek třetí, v posledních dvou duelech ale Bruggy prohrály.

BORUSSIA DORTMUND

Německý velkoklub zažívá skvělou sezónu. Borussia kraluje německé soutěži i své skupině Ligy mistrů. Žlutočerným se v Lize mistrů povedlo porazit svého dnešního soupeře z Brugg (1:0), následně doma zvítězili také nad Monakem (3:0) a „Atléticem Madrid“ (4:0)! V ligovém ročníku Dortmund vyhrál naposledy na hřišti Mohuče (2:1).

Krásný den všem fanouškům nejlepšího světového fotbalu! Skupinová fáze Ligy mistrů se dostává do svého finále. Borussia Dortmund je s devíti body na prvním fleku skupiny A a jediný bod jim stačí k postupu do další fáze. Soupeřem bude Club Bruggy, který bojuje o postup i Evropskou ligu. Utkání v Německu startuje ve 21:00.