Dnešní pohárové utkání tak skončilo těsnou výhrou favorita z Jablonce, který zlepšenou hrou ve druhé půli urval postup, když na branku Petráně z úvodu zápasu odpověděli Kubista a Holeš.
Hezký zbytek víkendu z prosluněných Pardubic.

90+2

90+1

Roh pro hosty.

Sestava FK Pardubice
Šmíd – Prosek, Šejvl, Zukal, Čelůstka – Jeřábek – Čemlík, Kühnel, Mužík Fousek – Petráň.

87

Kratochvílův projektil ale prolétl do zámezí.

86

Přímý kop pro hosty z dobré pozice.

85

Žlutou kartu obdržel domácí kapitán Jan Jeřábek za zastavení útočné akce hostů.

83

Žlutou kartu obdržel za faul na Sokola Jaroslav Peřina (JAB).

82

81

Poslední střídání v dnešním utkání, kdy Adama Fouska nahradil Roman Kašiar.

81

Po trestném kopu šance hostů, ale praporek pomezního akci zastavil.

80

Trestný kop pro hosty.

78

Poslední změna v celku Jablonce, kdy Jaroslav Peřina nahradil Dominika Pleštila.

76

Druhá změna v domácím celku, kdy Ladislava Mužíka nahradil David Huf.

74

Útočný faul Kratochvíla, domácí budou rozehrávat.

72

Po vedoucím gólu se domácí trochu vytáhli, ale jejich útočným akcím chybí přesnost, nebo skončí faulem...

67

Jablonec právě vstřelil branku! Hosté otáčejí stav zápasu, kdy se po odraženém míči trefil z úhlu na zadní tyč TOMÁŠ HOLEŠ – 1:2!

64

Obrovská šance hostů, kdy šel Chramosta sám na Šmída, ale jablonecký útočník zakončil vedle domácí svatyně.

63

Trestný kop pro domácí po faulu na Petráně. Hosté se ale ubránili.

61

Dnešní utkání sleduje 1251 diváků.

59

Roh nic nepřinesl a další akce hostů skončila ofsajdem.

58

Rohový kop pro hosty.

55

Jablonec právě vstřelil branku! Obléhání domácí branky skončilo brankou VOJTĚCHA KUBISTY, který přesnou střelou vyrovnal – 1:1!

52

Jablonec nyní drží míč na svých kopačkách a vůbec ho domácím nepůjčuje.

50

Další akce hostů končí ofsajdem.

48

Hosté od začátku druhé půle jdou jednoznačně za vyrovnáním. Nyní mají výhodu trestného kopu, ale domácí se ubránili.

46

Do druhé půle udělaly oba celky změny. Jablonec dvě, kdy Nikolu Jankoviće nahradil Tomáš Holeš a Dominika Bredu nahradil Miloš Kratochvíl.
V celku Pardubic Vojtěcha Čmelíka nahradil Pavel Sokol.

46

45+1

45+1

V nastavení první půle velká šance domácích, kdy Fousek připravil pozici pro Petráně, ale Hanuš jeho pokus vyrazil.

45

První žlutou kartu dnešního zápasu viděl za držení Sobola Lukáš Kühnel.

44

Centr Bredy skončil pět v rukavicích Šmída.

44

40

Z levé strany centroval Hanousek, ale Šmíd byl připraven.

37

Po chybě Šejvla v rozehrávce další šance hostů, která skončila ofsajdem.

35

Domácí se ubránili a následná akce skončila ofsajdem Chramosty po přihrávce od Sobola.

34

32

Míč se odrazil k Sobolovi, ale Šmíd jeho střelu nadvakrát zkrotil.

31

Po centru Čelůstky neusměrnil Petráň míč do branky, ale vedle.

31

Čmelík nyní vybojoval rohový kop pro domácí.

27

Trestný kop zahrával Breda, ale trefil jen zeď a dorážku poslal mimo branku Šmída.

26

Sudí nyní odpískal faul Zukala na Kubistu těsně před vápnem.

25

Proskovi teď nevyšel centr a rozehrávat bude od své branky Hanuš.

23

Ofsajd hostů.

19

Do šance se dostal Chramosta, ale nevystřelil, míč se k němu však dostal znovu, ale Šmíd jeho střelu srazil.

18

Centr Fouska z levé strany skončil za brankou Hanuše, který tak bude vykopávat.

16

Čelůstkův centr hosté odvrátili do autu.

15

Na půli faul Hovorky na Petráně, TK pro domácí.

13

Centr Bredy skončil v rukavicích gólmana Šmída.

12

Nyní faul Zukala na Chramostu a trestný kop pro Jablonec z levé strany.

11

Jablonec drží míč více na kopačkách, ale na polovině hřiště zatím není nebezpečný.

7

Pardubice právě vstřelily branku!
Autorem branky je MICHAL PETRÁŇ, který po centru Čelůstky z levé strany přesnou hlavičkou od břevna otevřel skóre dnešního zápasu – 1:0!.

3

Na polovině Jablonce chvíli kombinovali domácí, ale o míč přišli a ten je na kopačkách hostí.

1

Hned v první minutě šance hostů, do které se probil Pleštil a v koncovce mířil jen těsně vedle domácí branky.

1

FK Pardubice: Šmíd – Prosek, Šejvl, Zukal, Čelůstka – Jeřábek – Mužík, Kühnel, Fousek, Čmelík – Petráň.

FK Jablonec: Hanuš – Janković, Hovorka, Břečka, Hanousek – Pleštil, Kubista, Hübschman, Breda, Sobol – Chramosta.

Rozhodčí: Matějček – Caletka, Lakomý.

-3

Oba celky již nastupují na hrací plochu.

V sobotním utkání bude oběma týmům chybět několik opor. Domácím určitě zranění záložníci Emil Tischler, Daniel Kovář a Pavel Černý. Na reprezentačním srazu U20 je pak obránce Jakub Klíma. Dlouhodobě zranění jsou poté Dominik Fusek a Tomáš Solil.
Severočeši budou postrádat reprezentanty ČR A Michala Trávníka a Lukáše Masopusta, ČR U21 Davida Lischku, dále pak reprezentanty jiných států a to Davise Ikauniekse (Lotyšsko) a Vladimíra Jovoviće (Černá Hora).

V sobotu po obědě bude posledním zápasem dohráno 3. kolo MOL Cupu.
Domácí FK Pardubice na stadionu Pod Vinicí přivítá FK Jablonec.
Východočeši jsou prozatím na čtvrtém místě druholigové tabulky. V poháru v 1. kole vyhráli v Lanškrouně těsně 0:1, ve 2. kole pak zvítězili v Benátkách nad Jizerou 0:2.
Naopak Jablonec jako účastník Evropské ligy do poháru vstupuje až tímto zápasem. V tabulce FORTUNA:LIGY je zatím na šestém místě.
V historii se tyto dva celky utkaly pouze dvakrát v rámci letní přípravy. Nejprve v roce 2014 v Břízkách vyhrál Jablonec 5:3, v roce 2017 pak v Lázních Bohdaneč zvítězili severočeši těsně 0:1 brankou Doležala.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:30.