Díky za pozornost a příště na počtenou!

Držení míče: 39 % : 61 %.
Střely na branku: 5:5. Střely mimo: 3:5. Rohy: 3:2. Ofsajdy: 2:2. Fauly: 14:15.

Je dobojováno. Lokomotiv prohrává i svůj třetí zápas ve skupině D a jeho šance na postup klesají do utopických rovin. Domácí přitom nezačali vůbec špatně. Manuel Fernandes v desáté minutě zahrával pokutový kop, ten mu ale Iker Casillas chytil a hosté se díky trefám Maregy (z penalty) a Herrery dostali do trháku. Vzápětí se sice podařilo snížit Antonu Mirančukovi, krátce po změně stran ale vrátil Portu dvoubrankový náskok Corona a zbývající naděje Lokomotivu uhasil svým vyloučením čtvrt hodiny před koncem Solomon Kvěrkvelija.

Fernandes
66. min Žemaletdinov
24 Éder
Éder
81. min Lysov

Torres
83. min Bazoer
17 Corona
Corona
69. min André Pereira
11 Marega
Marega
Brahimi
82. min López

Rozhodčí: Madden – Connor, Mulvanny (všichni SCO)

90+2

V nastaveném čase už se na trávníku nic zajímavého neděje, hráči portugalského celku si momentílně vyměňují míč poblíž půlící čáry.

90+1

Moskvané vybojovali rohový kop, centr Alexeje Mirančuka z pravé strany ovšem nikoho v červeném dresu nenašel.

90

Druhý poločas bude ještě o tři nastavené minuty delší.

88

Moussa Marega u postranní čáry povalil k zemi Lysova, míč už si k rozehrávce rovná Grzegorz Krychowiak.

87

André Pereira se po pravém křídle prosmýkl až na okraj šestnáctky, odkud nabil na střelu Bazoerovi, ten ale z voleje netrefil balon podle svých představ.

86

Porští fotbalisté si nyní v poklidu vyměňují míč na vlastní polovině, v této fázi zápasu už se utkání jen a pouze dohrává.

84

Vladislav Ignatěv dnes už poněkolikáté fauloval, což mu skotský arbitr Madden sečetl a ukázal mu žlutou kartu.

84

Střídající Riechedly Bazoer se pouhou minutu po svém nástupu na trávník dostal do zakončení, Nizozemcova střela z okraje šestnáctky ale byla značně nepřesná.

83

Střídání v týmu FC Porto: ze hřiště odchází Óliver Torres, přichází Riechedly Bazoer.

82

Střídání v týmu FC Porto: ze hřiště odchází Yacine Brahimi, přichází Adrián López.

81

Střídání v týmu FK Lokomotiv Moskva: ze hřiště odchází Éder, přichází Michail Lysov.

80

Ojedinělá akce Sjominových svěřenců neměla dlouhého trvání, Vladislav Ignatěv se totiž pozapomněl v ofsajdu.

79

Zatím to vypadá, že Kvěrkvelijovo vyloučení bylo definitivním hřebíčkem do domácí rakve. V oslabení se totiž moskevští fotbalisté ne a ne dostat k míči, Porto má situaci zcela pod kontrolou.

77

Se střelou Alexe Tellese po nařízeném přímém kopu si Guilherme snadno poradil, domácí posléze zakopli balon až ke Casillasovi.

76

Lokomotiv bude dohrávat zápas v oslabení. Solomon Kvěrkvelija si špatně zpracoval míč, čehož využil Héctor Herrera a dostal se před něj. Gruzínec poté zatáhl za záchrannou brzdu a podrazil Herrerovy nohy, za což mu sudí Madden ukázal červenou kartu!

74

Vladislav Ignatěv teď fauloval Andrého Pereiru a portští fotbalisté s rozehrávkou pochopitelně nespěchají.

73

Yacine Brahimi to vzal na sebe zpoza hranice šestnáctky, jeho projektil ale zamířil pouze do nastavené Guilhermeho náruče.

72

Maximiliano Pereira se k centru z pravé strany nedostal, zkušeného Uruguayce totiž zradilo zpracování a balon mu ujel do zámezí.

71

V Moskvě už je téměř půlnoc a aktuální teplota klesla ke čtyřem stupňům Celsia, domácí trenér Sjomin si ale odložil bundu. Zahřejí jej jeho svěřenci alespoň u srdce?

69

Střídání v týmu FC Porto: ze hřiště odchází Jesús Manuel Corona, přichází André Pereira.

68

Hráči v červených dresech převzali iniciativu, nedaří se jim ale dostat se do nějaké střelecké příležitosti. Porto se brání velmi účelně.

67

Fotbalisté Lokomotivu zahrávali rohový kop, z nějž sice vůbec nezahrozili, Alex Telles ale o chvilku později fauloval Alexeje Mirančuka, a domácí tak u míče zůstanou.

66

Střídání v týmu FK Lokomotiv Moskva: ze hřiště odchází Manuel Fernandes, přichází Rifat Žemaletdinov.

64

Antonův bratr Alexej se na pravém křídle šikovně zbavil Alexe Tellese, jeho následná střela z ostrého úhlu ale byla sražena do zámezí.

63

Anton Mirančuk se mohl vydat do samostatného úniku, zradilo jej ale zpracování a vyběhnuvší Iker Casillas poté odkopl míč do bezpečí.

62

Domácím zbývá na vstřelení minimálně dvou branek už jen půlhodina, v posledních minutách se ale zdá, že fotbalisté Porta mají vše bezpečně pod kontrolou.

60

Vracející se Éder čistě odzbrojil Danila, následná protiakce svěřenců kouče Sjomina ale rovněž neměla dlouhého trvání.

59

Jesús Manuel Corona za svůj zákrok na Antona Mirančuka vidí žlutou kartu.

58

Telles s Brahimim si nerozuměli v kombinaci na útočné polovině, následnou protiakci Lokomotivu ale promptně zhatil Maximiliano Pereira.

57

Domácí následně zahrávali rohový kop, centr Alexeje Mirančuka ale v pokutovém území nikoho v červeném dresu nenašel.

56

Nyní se Éder dostal k další střele, tentokrát z pravého okraje pokutového území, Alex Telles ale jeho pokus obětavě zblokoval.

54

Tak to byla obrovská šance Lokomotivu! Iker Casillas vyrazil střelu Manuela Fernandese pouze před sebe, odkud dopravil míč do sítě Éder, jeho trefa ale kvůli ofsajdu neplatí!

53

Hosté se pokouší hru co nejvíce rozkouskovat, což se jim momentálně nadmíru daří. Balon je v autu a Maximiliano Pereira s vhazováním vůbec nespěchá.

52

Na opačné straně to krátce poté zkoušel Anton Mirančuk, jeho pokus zpoza hranice pokutového území ale o pár metrů minul Casillasovu svatyni.

50

Jesús Manuel Corona se po pravém křídle opět vydal kupředu a po jeho akci se nakonec dostal ke střele Yacine Brahimi, jeho nepřesný pokus ale Guilhermeho neohrozil.

50

Žlutou kartu dostává Dmitrij Barinov (FK Lokomotiv Moskva).

49

Dmitrij Barinov to přehnal s agresivitou v souboji s Danilem, hosté s nařízenou rozehrávkou pochopitelně nespěchají.

47

Porto právě vstřelilo branku!
Hosté si hned na začátku druhé půle berou dvoubrankový náskok zpět! Brahimi dostal míč na útočnou polovinu a poté parádní kolmicí vyslal do šance JESÚSE MANUELA CORONU. A Mexičan se tváří v tvář Guilhermemu nezmýlil!

46

Moussa Marega při napadání fauloval Krychowiaka, domácí brankář Guilherme už si pomalu rovná míč k rozehrávce.

46

Druhý poločas začne přibližně ve 22:04.

V první půli jsme se rozhodně nenudili. Fotbalisté Lokomotivu přestáli úvodní tlak Porta a poté měli dlouhé minuty navrch. Domácí dokonce zahrávali penaltu, tu ale Manuel Fernandes zahodil, a tak přišel trest v podobě gólů hostujících Maregy a Herrery. Stav 0:2 ale vydržel sotva tři minuty, na trefu zkušeného Mexičana totiž dokázal rychle odpovědět Anton Mirančuk.

45+2

45+1

Solomon Kvěrkvelija u postranní čáry nedovoleně zajel do Fernandese, domácí tak budou zahrávat ještě jednu standardku z levé strany.

45

První poločas bude o dvě nastavené minuty delší.

44

Grzegorz Krychowiak byl ve středu hřiště faulován Maregou, v závěru první půle je hra hodně rozkouskovaná a plná nepřesností na obou stranách.

43

Laxní přístup se Portu nevyplatil, z následné protiakce ale domácí vytěžili jen nepovedenou hlavičku Alexeje Mirančuka.

42

Hosté se v závěru první půle nikam neženou, Óliver Torres teď zapojil do kombinace i brankáře Ikera Casillase.

41

Benedikt Höwedes si při zpracování míče pomohl rukou, hra je přerušena a portští fotbalisté budou mít čas a klid na rozehrávku.

39

Vstřelený gól vlil domácím čerstvou krev do žil. Z ostrého úhlu to teď zkusil Dmitrij Barinov, jeho nepřesný pokus ale Casillase neohrozil.

38

Lokomotiv právě vstřelil branku!
Po kombinaci bratří Mirančuků se ale domácímu týmu podařilo rychle snížit! Alexej Mirančuk našel z pravé strany na hranici pokutového území neobsazeného ANTONA MIRANČUKA, který se nerozpakoval a z voleje napálil míč do šibenice!

36

Deset minut před koncem prvního poločasu má Porto výborně nakročeno k tříbodovému zisku, naopak další porážka by postupové šance Lokomotivu poslala ke dnu.

35

A už je to o dva góly! Parádně to teď udělal Jesús Manuel Corona, který si navedl míč na pravý okraj pokutového území, odkud ho poslal přesně na hlavu HÉCTORA HERRERY, proti jehož hlavičce neměl Guilherme šanci.

33

Grzegorz Krychowiak včas přistoupil k Pereirovi a nenechal jej odcentrovat, hosté ale budou vhazovat nedaleko rohového praporku.

32

Půlhodina hry je za námi a zatím jsme se rozhodně nenudili: už jsme byli svědky dvou pokutových kopů (po jednom na každé straně) a neproměněné gólovky Lokomotivu navrch.

30

Casillasova riskantní rozehrávka zamýšleného adresáta Brahimiho nenašla, napadající hráči v červených dresech toho ale nedokázali patřičně využít.

29

Grzegorz Krychowiak si při zpracování pomohl rukou, hra je přerušena a portští fotbalisté si budou moci rozehrávku v klidu zopakovat.

28

Óliver Torres nyní za faul na Barinova vidí žlutou kartu.

26

Tak teď měl domácí brankář Guilherme pořádnou smůlu. MOUSSA MAREGA jen tak tak propasíroval balon k pravé tyči, Porto jde do vedení!

25

O chviličku později Porto zahrávalo rohový kop, po němž Éder stáhl k zemi Felipeho, vidí žlutou kartu a hosté budou zahrávat penaltu!

24

Brahimiho centr z levé strany skončil bezpečně ukryt v Guilhermeho náruči, následná rozehrávka už ale moskevskému brankáři příliš nevyšla.

23

Po trmě-vrmě ve středu hřiště se k míči dostal Yacine Brahimi, který nakonec jen uklidnil hru přihrávkou na opodál stojícího Pereiru.

21

Hráči portugalského celku vstoupili do utkání skvěle a prvních pět minut svého soupeře vůbec nepustili k míči, od té doby je ale nebezpečnější Lokomotiv.

20

Alex Telles už je ale zpět na trávníku a hra může pokračovat. U míče je nyní rozehrávající Éder Militao.

19

O chviličku později byla hra přerušena, Telles totiž zůstal ležet v bolestech na trávníku po srážce s Éderem.

17

Tak to byla obrovská šance Lokomotivu! Casillas už byl překonán, Anton Mirančuk ani následně Éder ale nedokázali usměrnit balon do odkryté portské svatyně.

16

Kolmice na rozběhnutého Alexe Tellese byla příliš prudká, balon skončil v autu a vhazovat bude Vladislav Ignatěv.

15

Solomonu Kvěrkvelijovi teď prošel hraniční zákrok na Herreru, fotbalisté Porta nyní zakládají další akci až z hloubi vlastní poloviny.

13

Právě Marega se nyní zapomněl v ofsajdovém postavení, domácí si tak budou moci rozehrávku v klidu zopakovat.

12

Na opačném konci hřiště se Moussa Marega dostal k hlavičce, ta ale byla značně nepřesná a Guilherme tak mohl zůstat v klidu.

10

Exekuce nařízeného pokutového kopu se ujal Manuel Fernandes, jehož střelu k pravé tyči ale Iker Casillas bravurně vyrazil!

10

Telles na pravém okraji vlastního pokutového území podrazil nohy Alexeji Mirančukovi, domácí budou zahrávat penaltu!

9

Óliver Torres byl faulován napadajícím Dmitrijem Barinovem, Lokomotivu přibývají do statistik fauly jako na běžícím páse.

9

Pokus Alexeje Mirančuka z nějakých dvaceti metrů, o pár sekund později domácí jen odevzdali balon Ikeru Casillasovi.

8

Hosté reklamují Guilhermeho hru rukou za hranicí pokutového území, gólman Lokomotivu ale podle všeho míč zachytil ještě uvnitř šestnáctky.

7

Brahimi si ve středu hřiště došel pro faul Ignatěva, hra je tak opět přerušena.

6

Ojedinělá protiakce Moskvanů skončila už u půlící čáry, hosté nyní zakládají další útok až od brankáře Casillase.

4

Vracející se Grzegorz Krychowiak povalil k zemi Moussu Maregu, hosté si tak budou moci rozehrávku z pravé strany hřiště zopakovat.

3

Tellesův centr nakonec propadl až k Maregovi, jemuž se ale nepodařilo vystřelit a fotbalisté Lokomotivu poté odkopli míč až k půlící čáře.

2

Svěřenci Sérgia Conceiçãa začali velmi aktivně, hned z první akce se jim podařilo vybojovat rohový kop. Jeho exekuce se ujme Alex Telles.

1

FK Lokomotiv Moskva: Guilherme – Ignatěv, Barinov, S. Kvěrkvelija, Höwedes – Igor Denisov, Krychowiak – An. Mirančuk, Al. Mirančuk, Manuel Fernandes – Éder.
Náhradníci: Kočenkov – Rotenberg, Tarasov, Žemaletdinov, Lysov, Idowu, Tugarev.

FC Porto: Casillas – Maxi Pereira, Felipe, Militao, Telles – H Herrera, D. Pereira, Ó. Torres – J. M. Corona, Marega, Brahimi.
Náhradníci: V. Alves – Hernâni, S. Oliveira, André Pereira, Awaziem, Bazoer, Adrián López.

Rozhodčí: Madden – Connor, Mulvanny (všichni SCO).

FC PORTO

Porto je na tom o poznání lépe, severoportugalský celek má se ziskem čtyř bodů ve dvou zápasech nakročeno k postupu do jarní fáze Ligy mistrů. Svěřenci Sérgia Conceiçãa v úvodním utkání skupiny D remizovali se Schalke 1:1, načež doma udolali Galatasaray 1:0. I v domácí Primeira Lize má Porto za sebou povedený vstup do sezóny, Dragões jsou momentálně třetí s dvoubodovou ztrátou na vedoucí tandem Benfica – Braga.

FK LOKOMOTIV MOSKVA

Lokomotiv se do Ligy mistrů prokousal poprvé po třinácti letech, loňskému soupeři Zlína ze skupiny Evropské ligy se ale zatím v nejprestižnější evropské klubové soutěži nedaří. Moskvané nejprve prohráli 0:3 na hřišti Galatasaraye, načež doma podlehli Schalke 0:1. Ve skupině D je ale vše stále otevřené a Lokomotiv má stále šanci na postup.

Srdečně vítám všechny fotbalové příznivce u sledování textového přenosu z duelu Ligy mistrů, ve kterém FK Lokomotiv Moskva změří v rámci skupiny D síly s FC Portem. Tak si to od 21 hodin nenechte ujít!