Držení míče: 44 % : 56 %.
Střely na branku: 0:4. Střely mimo: 3:4. Rohy: 2:3. Ofsajdy: 0:2. Fauly: 6:7.

Je konec! Dnešní utkání nakonec končí vítězstvím Schalke, které vstřelilo jedinou branku dvě minuty před koncem řádné hrací doby. Oba celky sváděly velice vyrovnanou podívanou, navíc se diváci dočkali pouze ojedinělých šancí. Druhý poločas byl z hlediska atraktivnosti mnohem záživnější, avšak oba týmy narážely na pozorné obrany soupeře. O něco aktivnější bylo Schalke, které to většinou zkoušelo prostřednictvím centrovaných balónů. Německý celek se nakonec dočkal kýžené branky, ta přišla dvě minuty před koncem, postaral se o ní mladičký McKennie, který zužitkoval rohový kop.

Mirančuk
72. min Denisov
Fernandes
Krychowiak
Barinov
Mirančuk
83. min Žemaletdinov

Rudy
55. min Bentaleb
Mascarell
46. min Serdar
3 Mendyl
Mendyl
7 Uth
Uth
36 Embolo
Embolo
72. min Burgstaller
Konopljanka

Rozhodčí: Taylor – Beswick, Nunn (všichni Anglie)

90+3

Bentaleb nic nevymýšlel, naopak zvolil odkop na druhou stranu. Lokomotiv si vzápětí vybojoval rohový kop, dočkáme se vyrovnání?

90+2

Burgstaller není po svém příchodu na hrací plochu zrovna vidět, nyní se chtěl připomenout průnikem kolem Idowua, který mu ale nevyšel.

90+1

Fernandes se probíjel s míčem podél autové čáry, balón se ale přeci jenom ocitl za lajnou. Schalke nebude s rozehrávkou autu nikam pospíchat.

90

Druhý poločas bude nastaven o čtyři minuty.

89

Ruský celek se okamžitě pokusil zareagovat, Ignatěv ale nevybojoval standardní situaci. Domácí se okamžitě dostali zpět k míči.

88

Schalke právě vstřelilo branku!
Hosté se nakonec dočkali, Lokomotiv to nyní bude mít hodně složité, do konce zápasu nezbývá moc času. Konopljanka rozehrál rohový kop cvičeným signálem, na hranici malého vápna si na něj naskočil mladičký obránce WESTON MCKENNIE, který se natlačil k hlavičce. Zakončení hlavou nakonec mířilo přesně k tyči, Guilherme byl téměř bez šance.

88

Schalke rozjelo útočnou akci až od brankáře Fahrmanna, který raději rozehrál po zemi do strany. Tam Caligiuri otřel míč o protihráče, další roh.

87

McKennie tentokráte zvolil autové vhazování na kratší vzdálenost, to ale přečetl také domácí Barinov, který prudkým pasem poslal míč na druhou stranu.

85

Ou! Po hodně nepovedeném odkopu se k míči dostal Uth, který se otočil a poté vypálil kousek vedle brány. To mohl být pro domácí fanoušky velký šok.

84

Řada nepřesností ve středu hrací plochy, po kterých následovalo nekompromisní odkopnutí míče v podání domácího obránce Höwedese.

83

Střídání v týmu FK Lokomotiv Moskva: ze hřiště odchází Alexej Mirančuk, přichází Rifat Žemaletdinov.

82

Za dlouhým pasem se řítil Konopljanka, který byl nakonec u míče pozdě. Pochvalu si zaslouží domácí brankář Guilherme, jenž včas vystartoval z branky.

81

Do konce zápasu zbývá něco málo přes deset minut. Stále čekáme na úvodní branku, ani druhý poločas nenabízí moc zajímavých příležitostí.

80

Na druhé straně se k centru dostal Caligiuri, který svůj pokus nasměroval pouze na hlavu protihráče. Vzápětí si Lokomotiv vybojoval aut.

79

Nyní to Fernandes udělal parádně, neboť obešel hned dva protihráče. Poté se mu ale nepodařilo oslovit Idowua, který měl k míči hodně daleko.

78

Krychowiak přeposlal míč na Fernandese, který si chtěl vymodlit nedovolený zákrok. Hlavní sudí byl opačného názoru, hosté budou vhazovat.

77

Na pořadu dne byla standardní situace pro Schalke. K rozehrávce se postavil Bentaleb, který svým centrem našel pouze rukavice brankáře.

76

Posléze ještě zkoušel své štěstí zkušený obránce Höwedes, jehož pokus byl spíše propagační. Fahrmann se za tímto pokusem pouze ohlédl.

75

Mirančuk se dostal s míčem až k hranici pokutového území, odkud zkoušel z kroku odcentrovat. Jeho nabídka se stala snadnou kořistí Saného.

74

Po delší době se domácí dostali k souvislejší práci s míčem na útočné polovině. Idowu nevěděl kudy, raději tak přenesl hru na opačnou stranu.

72

Střídání v týmu FC Schalke 04: ze hřiště odchází Breel Embolo, přichází Guido Burgstaller.

69

Německý celek si vybojoval další rohový kop, jehož rozehrávku si tentokráte vzal na starost Uth. Přetažená nabídka ale nebyla dobrým řešením.

68

Aby toho nebylo málo, tak to dalším zakončením zkoušel Sané. Pohotová rána nebyla přesná, Guilherme nemusel ani tentokráte zasahovat.

67

K odraženému míči se jako první dostal Naldo, který nerozehrál zrovna konstruktivně. Jeho nákop si přeci jenom našel Konopljanka, jenž trefil pouze protihráče.

66

Bentaleb zkusil své štěstí z velké vzdálenosti, nicméně ani jeho rána neskončila v síti. Naopak se míč stočil hodně daleko od branky.

65

Mendyl možná trochu zbytečně centroval do šestnáctky, kde se v době přihrávky nacházel jeden spoluhráč. Míč navíc putoval pouze k Höwedesovi.

64

Vzápětí je pískáno, na zemi se totiž ocitl hostující Mendyl, kterého nepříjemně fauloval vracející se Idowu. Další standardka pro Schalke.

63

Konopljanka si hezkým způsobem navedl míč na pravačku a poté vypálil na bránu. Guilherme si slabý pokus ukrajinského křídelníka pohlídal.

62

Mirančuk nezpracoval těžkou přihrávku, jeho celek se tak musí vrátit zpět za míč. Na druhé straně hrací plochy s ním operuje Bentaleb.

61

Nyní na zemi zůstal ležet domácí Höwedes, kterého hodně ostře atakoval Embolo. Jednalo se o úder do hlavy, tady se jednoznačně mělo žlutit.

60

Serdar udržel míč pro Schalke, jeho kolega Bentaleb ale nepropasíroval přihrávku na Utha. Schalke je ve druhém poločase výrazně aktivnější.

59

Jenomže útočný výpad domácích netrval vůbec dlouho. Zřejmě se jednalo o útočný faul, zároveň utkání doprovází celkem mohutný déšť.

58

Saném to nyní nevyřešil zrovna logicky, neboť zbytečně poslal míč do vzduchu. Po jeho přihrávce se v ofsajdovém postavení zjevil Embolo.

57

Schalke mělo k dispozici rohový kop, na který si naskakoval urostlý Naldo. Hlavička z větší vzdálenosti nakonec putovala zhruba pět metrů vedle.

56

I tady se možná mohlo žlutit. Uth se vydal s míčem za středový kruh, tam ho ale taktickým zákrokem zastavila hned dvojice vracejících se protihráčů.

55

Střídání v týmu FC Schalke 04: ze hřiště odchází Sebastian Rudy, přichází Nabil Bentaleb.

54

Höwedes rozehrál volný kop z vlastní poloviny, jeho pas směřoval na Édera, který si v souboji se Saném pomohl v rámci pravidel.

53

Sané si nebral servítky a okamžitě po zisku míče hledal dnes nevýrazného Utha. Jeho pohyb ale skvěle pohlídal Kvěrkvelija, jenž kolmici zastavil.

52

Žlutou kartu dostává Weston McKennie (FC Schalke 04).

52

Idowu poslal míč do pokutového území, kde číhal Éder. Druhý jmenovaný se otočil, následné zakončení musel Fahrmann vyrazit za brankovou čáru.

51

Následně McKennie poslal hezkou kolmici na Caligiuriho, kterému chyběl zhruba krok. Míč nakonec doskákal až za brankovou čáru.

50

Naldo nedal jednomu z protihráčů sebemenší šanci, následně to hosté zkoušeli po levém křídle, Konopljanka ale odcentroval pouze ke Guilhermemu.

49

Nedovoleným zákrokem si pomohl Éder, který šel do souboje s McKenniem hodně agresivně. Schalke okamžitě rozehrálo standardní situaci.

48

Hned v úvodu jsme sledovali potíže s tvrdostí balónu. Hlavní sudí přerušil hru, následně se na trávník hodně nový balón.

47

Odstartoval nám druhý poločas, jehož úvodní rozehrávku si tentokráte vzali na starost hosté. Ti budou pro změnu hrát zleva doprava.

46

Střídání v týmu FC Schalke 04: ze hřiště odchází Omar Mascarell, přichází Suat Serdar.

46

Máme za sebou první poločas, který nám nenabídl žádnou branku. Sledovali jsme celkem vyrovnanou podívanou, ve které měli mírně navrch domácí hráči. Lokomotiv byl směrem dopředu mnohem přímočařejší, navíc si vytvořil hned dvě slibné příležitosti. Německý celek nám toho zatím moc nepředvedl, z jeho strany to je zatím hodně nezáživný výkon. Nejslibnějším momentem uplynulého poločasu v podání Schalke, bylo zakončení Konopljanky, které směřovalo snad dvacet metrů vedle brány. Druhý poločas začne přibližně ve 20:00.

45+2

45+1

Žlutou kartu dostává Vladislav Ignatěv (FK Lokomotiv Moskva).

45+1

Obětavý Fernandes nevybojoval míč pro svoje barvy, naopak se k autovému vhazování dostane soupeř, konkrétněji se ho ujme McKennie.

45

První poločas bude nastaven o dvě minuty.

44

Zanedlouho se nám rozběhne poslední minuta prvního poločasu. Zdá se, že žádnou branku neuvidíme. Rovněž by se měla nastavit maximálně minuta.

43

Hodně ostrý zákrok předvedl domácí Kvěrkvelija, který zajel nohama napřed do Rudyho. Domácí obránce může být rád, že neuviděl červenou kartu.

42

Fernandes si tak dlouho pohrával s McKenniem, až nakonec zkusil odcentrovat. Míč narazil pouze do kopačky protihráče, aut pro Lokomotiv.

41

Nyní se domácí probili až do pokutového území, tam se do zakončení dostal Mirančuk, který ale trefil pouze jednoho z protihráčů.

40

McKennie vhazoval od pravé postranní čáry, kterým se pokoušel najít Embola. Druhý jmenovaný sklepl Rudymu, který vypálil hodně vedle brány.

39

První poločas se neúprosně blíží ke svému konci, hrát se bude ještě něco málo kolem pěti minut. Uvidíme, zda se bude nastavovat.

38

Oba celky jsou v posledních minutách hodně nepřesné. Nejprve Éder neuspěl s přihrávkou na Krychowiaka, na druhé straně to ideálně neudělal Rudy.

37

Až nyní jsme se dočkali kloudnějšího zakončení Schalke. Konopljanka to zkoušel z velké vzdálenosti, jeho rána se nakonec stočila daleko od branky.

36

Sané vyvezl míč ke středovému kruhu, odkud nákopem zkoušel najít Utha. Míč skutečně směřoval na posledně jmenovaného, včas ale zasáhl Idowu.

35

Fernandes udržel míč proti napadající smečce protihráčů. Posléze Lokomotiv přenesl hru na pravou stranu, kde si faulem pomohl Éder.

34

Konopljanka si počkal na náběh McKennieho, který ale přes Ignatěva vůbec neodcentroval. I tak zůstává německý celek stále u balónu.

33

Barinov si šel okatě pro pokutový kop, hlavní sudí ale nechává pokračovat ve hře. Jednoznačně správné rozhodnutí, o faul se v žádném případě nejednalo.

29

Konopljanka se dostal do pokutového území, odkud zkoušel přízemním centrem oslovit své spoluhráče. Do dráhy letu míče se postavil Kvěrkvelija.

28

Lokomotiv zahrával rohový kop, po kterém se do zakončení dostal Idowu. Jeho razantní projektil prosvištěl vysoko nad břevno.

27

První vážnější šance tohoto zápasu! Za šestnáctkou měl hodně prostoru Barinov, který pořádně protáhl Fahrmanna. Posléze s dorážkou neuspěl ani Idowu.

26

Rudy se snažil kolmicí vysunout Embola, ten si ale nedokázal ideálně zpracovat balón. Domácí jsou nyní aktivnější, Fahrmann musí být pozorný.

25

Ignatěv se manévrem na levou nohu dostal do zajímavého postavení pro střelu, svůj projektil ale poslal pouze do zad protihráče.

24

Domácí se dožadovali odpískání faulu na Édera, píšťalka sudího ale mlčí. Hrdina posledního ME okamžitě vstal a už opět pobíhá po hrací ploše.

23

Caligiuri za sebe nepustil jednoho z protihráčů, který se tak postavil k autovému vhazování. Poté ale domácím nevyšlo přenesení hry na Mirančuka.

22

Máme za sebou úvodní dvacetiminutovku. Zatím sledujeme celkem vyrovnanou podívanou, žádnou vyloženou šanci jsme ale neviděli.

21

Na druhé straně musel rychle z branky Fahrmann, který byl u míče jako první. V opačném případě by se forvard Éder dostával do vyložené šance.

20

Schalke mělo k dispozici další volný kop, tentokráte ze slibnější pozice. Nakonec z toho nebylo nic vážnějšího, domácí brankář nemusel zasahovat.

19

Žlutou kartu dostává Benedikt Höwedes (FK Lokomotiv Moskva).

19

Embolo se po kontaktu s Kvěrkvelijou ocitl na zemi, hlavní sudí ale faul neviděl. Bude z toho "pouze" rohový kop pro německý velkoklub.

18

Žlutou kartu dostává Omar Mascarell (FC Schalke 04).

17

Jenomže nedůslednost domácího obránce mohla přinést slibnou příležitost pro Utha, kterému se v klíčovém momentu nepodařilo ideálně zpracovat balón.

16

McKennie to zkoušel dalekonosným nákopem za obranu soupeře, včas ale zasáhl Kvěrkvelija, který odvrátil míč do bezpečnějšího prostoru.

15

Guilherme musel poprvé zasahovat, avšak to nebylo proti střele. Konopljanka totiž centroval z levé strany, jeho centr srazil brazilský brankář do strany.

14

Odražený míč sebral pouze Barinov, kterého kousek před šestnáctkou odstavil od míče McKennie. Německý celek okamžitě spěchá na druhou stranu.

13

Poprvé se k výkopu od branky postavil brankář Fahrmann, kterému rozehrávka trvala trochu déle. Nakonec svým výkopem našel volného Rudyho.

12

Brazilský brankář se snažil založit rychlou protiakci, ta ale hodně rychle skončila. Posléze musel dozadu zapracovat velezkušený Höwedes.

11

Také Schalke si přichystalo úvodní standardku. Tu obstaral záložník Rudy, který kroutil míč směrem k brance. To byla snadná práce pro brankáře Guilhermeho.

10

Hlavní sudí ponechal Lokomotivu výhodu, následně se k balónu dostal Éder, který raději počkal na podporu svých spoluhráčů.

9

Chyba v domácí obraně přinesla zajímavou pozici pro Mendyla, kterému se ale centr vůbec nepovedl. Posléze se střelou neuspěl ani Rudy.

8

K balónu se nakonec postavil Mirančuk, který to zkoušel cvičeným signálem. Na poslední chvíli zasáhl Uth, jenž špičkou kopačky poslal míč na roh.

7

Tentokráte na trávníku zůstal ležet Éder, kterého nepříjemně zezadu dohrál zkušený Naldo. Následovat bude první standardní situace pro Lokomotiv.

6

Nyní na zemi skončil hostující Sané, který si menší poranění způsobil tak trochu sám. Hlavní sudí byl donucen přerušit hru.

5

Ruský celek se usadil na útočné polovině, Barinov se ale vyhnal daleko k čáře, kde nakonec otřel míč o napadajícího Mascarella.

4

Idowu byl při snaze o rozehrávku napadán Caligiurim, který nakonec přihrávku zablokoval ven z hrací plochy. Další aut pro domácí.

3

Naldo musel řešit ošemetnou situaci u levé postranní čáry, balón nakonec odkopl do zámezí. Autového vhazování se ujme domácí Ignatěv.

2

Hlavní sudí poprvé pískl do své píšťalky, utkání tak může začít. Úvodní slovo si vzali domácí, kteří budou hrát zleva doprava.

1

FK Lokomotiv Moskva: Guilherme (C) – Ignatěv, Höwedes, S. Kvěrkvelija, Idowu – An. Mirančuk, Manuel Fernandes, Krychowiak, Barinov, Al. Mirančuk – Éder.
Náhradníci: Kočenkov – Ćorluka, Igor Denisov, Lysov, Rotenberg, Tarasov, Žemaletdinov.

FC Schalke 04: Fährmann (C) – McKennie, Sané, Naldo – D. Caligiuri, Rudy, Mascarell, Mendyl – Uth, Embolo, Konopljanka.
Náhradníci: Nübel – Bentaleb, Baba Rahman, Burgstaller, Di Santo, Nastasić, Serdar.

Rozhodčí: Taylor – Beswick, Nunn.

To Schalke je na tom zatím tragicky. Německý tým doposud získal pouhé tři body v německé Bundeslize, což znamená předposlední příčku. Po pěti porážkách v řadě si německý tým připsal pody v posledním duelu na domácím hřišti proti Mohuči, který vyhrál 1:0 díky brance Alessandra Schopfa. V prvním skupinovém duelu Ligy mistrů německý tým dokázal remizovat na hřišti silného Porta 1:1, což vůbec není špatný vstup do skupiny. Zatím jediným schopným střelcem německého klubu je Breel Embolo, který se jednou trefil v lize a jednou v Lize mistrů. Jinak německý tým shání pořádného střelce, jelikož zatím dokázal za šest zápasů vstřelit pouhé tři branky.

Domácímu týmu se v letoší sezoně zase tolik nedaří. Po devíti kolech se ruský klub nachází na sedmém místě s bilancí tří výher, tří remíz a tří proher. V poháru Lokomotiv těsně porazil druholigovou Baltiku až po prodloužení 3:2. A v prvním skupinovém duelu Ligy mistrů podlehl ruský tým tureckému Galatasaray Istanbul 0:3. Zatím nejlepším střelcem Lokomotivu je Fedor Smolov, který v lize nastřílel celkem tři branky. Nejlepší střelec ruského velkoklubu ovšem do zápasu se Schalke nezasáhne z důvodu poraněného ramene.

Krásný večer u sledování fotbalového online přenosu z fotbalové Ligy mistrů! Dnes máme na programu kromě ostatních sedmi zápasů taktéž duel mezi domácím FK Lokomotiv Moskva a hostujícím FC Schalke 04. Utkáním vás bude svým komentářem doprovázet Petr Peleška.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:55.