Přeji hezký zbytek večera, mějte se fajn a do příště na počtenou!

Držení míče: 54 % : 46 %.
Střely na branku: 5:3. Střely mimo: 8:6. Rohy: 6:5. Ofsajdy: 4:4. Fauly: 19:20.

Je dobojováno. Svěřenci Sérgia Conceiçãa po úvodní remíze 1:1 na hřišti Schalke před vlastními příznivci zabrali a udolali Galatasaray 1:0. První poločas nabídl vyrovnanou podívanou a místy byl turecký velkoklub dokonce lepším týmem, krátce po změně stran ale hostům srazil hřebínek Moussa Marega. Jeho gól z devětačtyřicáté minuty nakonec stanovil konečný výsledek zápasu, Terimova parta se ani nedostala k žádnému závěrečnému tlaku.

Otávio
80. min André Pereira
Pereira
16 Herrera
Herrera
89. min Oliveira
17 Corona
Corona
69. min Torres

Fernando
86. min Akgün
15 Donk
Donk
68. min Inan
Bilhanda
74. min Feghouli
Onyekuru
11 Gümüs
Gümüs
Rodrigues

Rozhodčí: Oliver – Burt, Bennett (všichni ENG)

90+3

Tato akce Galatasaraye ale k ničemu nebezpečnému nevedla, Garry Mendes Rodrigues se totiž zapomněl v ofsajdu. Hostující trenér Terim si sice předtím odložil sako, ale zdá se, že si ho za pár desítek sekund bude moci znovu navléct....

90+2

Ofsajd a v něm Moussa Marega, svěřenci Fatiha Terima teď budou zakládat možná svou poslední akci v zápase. Porto dělí od tříbodového zisku pouze minuta!

90+1

Hosté začali v nastavení nejhorším možným způsobem: Maicon dnes už poněkolikáté fauloval, sudí Oliver mu to sečetl a udělil istanbulskému obránci žlutou kartu.

90+1

Druhá půle bude delší o tři nastavené minuty.

90

Tribunami to teď jen zahučelo. André Pereira mohl po parádní Brahimiho kolmici definitivně rozhodnout, tváří v tvář vyhěhnuvšímu Muslerovi ale poslal míč vedle levé tyče!

89

Střídání v týmu FC Porto: ze hřiště odchází Héctor Herrera, přichází Sérgio Oliveira.

88

Střídající Óliver Torres vyslal na zteč Maregu, jeho průnik po pravém křídle si ale pohlídal Serdar Aziz a autora jediného gólu zkušeně odzbrojil.

87

Martina Linnese zradilo zpracování a míč se mu poté zakutálel do autu, domácí s nařízeným vhazováním pochopitelně spěchat nebudou.

86

Střídání v týmu Galatasaray Istanbul: ze hřiště odchází Fernando, přichází Yunus Akgün.

84

Po nařízeném rohovém kopu to zpoza hranice pokutového území zkusil Héctor Herrera, Mexičanova rána z voleje ale zamířila vysoko nad břevno.

83

Moussa Marega se zničehonic zjevil v pokutovém území soupeře, Fernando Muslera mu ale včas padl pod nohy a nedovolil mu pořádně zakončit!

82

Michael Oliver přerušuje hru po útočném faulu Andrého Pereiry, Martin Linnes si bude moci rozehrávku v klidu zopakovat.

80

Střídání v týmu FC Porto: ze hřiště odchází Otávio, přichází André Pereira.

79

Héctor Herrera poblíž levé postranní čáry povalil k zemi Nagatoma a po nařízené standardní situaci se dostal k hlavičce uvnitř pokutového území Sinan Gümüs, který ale v pádu mířil mimo.

78

Po dalším zbytečném faulu Serdara Azize měli domácí k dispozici přímý kop z nějakých dvaadvaceti metrů od Muslerovy brány, tu ale Telles výrazně minul.

77

Garry Mendes Rodrigues se po narážečce se Sinanem Gümüsem dostal ke střele uvnitř pokutového území, ze skvělé pozice ale trestuhodně přestřelil!

76

Maicon hrudníkem usměrnil centr z pravé strany do náruče vlastního gólmana, Muslera okamžitě poté rozehrál a Galatasaray už zakládá bleskový protiútok.

75

Svěřencům Fatiha Terima se čas na vyrovnání začíná pomalu krátit, domácí celek je navíc stále o něco aktivnější a nepouští Galatasaray do šancí.

74

Střídání v týmu Galatasaray Istanbul: ze hřiště odchází Júnis Bilhanda, přichází Sofiane Feghouli.

73

Exekuce tohoto rohu se opět ujel Telles, jeho prudký centr si však Fernando Muslera pohlídal a ukryl míč ve své náruči.

72

Otávio neměl komu přihrát, a tak z velké dálky sám vypálil – a nakonec z toho bude rohový kop pro Porto.

70

Fernando v souboji s Yacinem Brahimim svého soka až příliš okatě tahal za dres, hra tak musela být přerušena a domácí si budou moci rozehrávku v klidu zopakovat.

69

Střídání v týmu FC Porto: ze hřiště odchází Jesús Manuel Corona, přichází Óliver Torres.

68

Střídání v týmu Galatasaray Istanbul: ze hřiště odchází Ryan Donk, přichází Selçuk Inan.

67

Následný protiútok istanbulského celku táhl po levém křídle Garry Mendes Rodrigues, jehož následný centr do pokutového území ale doletěl jen do Casillasovy náruče.

66

Otávio reklamuje faul na svou osobu, anglický sudí Oliver ale k velké nelibosti diváků nechává ve hře pokračovat.

65

Tentokrát už Brahimi na norského zadáka vyzrál a poté přenesl hru na osu hřiště, kde číhal Jesús Manuel Corona, který ale jen vyprášil Muslerovy rukavice!

64

Napadající Yacine Brahimi dostal pod tlak Linnese, ten si ale nakonec poradil a čistým obranným zákrokem dostal balon do bezpečí.

62

Serdar Aziz se dožaduje odpískání pokutového kopu po souboji s Maximilianem Pereirou uvnitř šestnáctky Porta, Michael Oliver ale nechává ve hře pokračovat.

61

Na konci další rychlé protiakce Porta stál Héctor Herrera, hlavička mexického reprezentanta ale k Muslerovi ani nedoletěla.

60

Se žlutými kartami se v posledních minutách doslova roztrhl pytel, dalším potrestaným je Danilo Pereira.

59

Po nařízeném přímém kopu se nikdo ve žluto-červeném dresu do zakončení nedostal, na opačnou stranu už po pravém křídle vyráží Jesús Manuel Corona.

58

Právě Fernando teď navíc schytal ošklivý šlapák od Otávia, který logicky vyfasoval žlutou kartu.

57

Fernando si ve středu hřiště došel pro faul, hosté tak budou mít čas a klid na rozehrávku.

56

Svěřenci Fatiha Terima po změně stran absolutně vypadli z tempa a vůbec nestíhají nastolené tempo hry, Serdar Aziz teď musel sáhnout k dalšímu faulu.

55

Exekuci zmiňovaného přímého kopu si vzal do své gesce Alex Telles, jemuž se ale nepodařilo nasměrovat míč do prostoru mezi třemi tyčemi.

54

Martin Linnes těsně před hranicí vlastního pokutového území hasil svou chybu v rozehrávce podražením Otávia. Je z toho žlutá karta pro norského zadáka a nadějná střelecká příležitost pro Porto.

53

Júnis Bilhanda neprošel přes Herreru, který po zisku míče nic nevymýšlel a nakopl merunu hluboko na soupeřovu polovinu. Tam ale nebyl nikdo v modro-bílém, balon je tak v moci obránců Galatasaraye.

51

Autor úvodního gólu ovšem uvízl v ofsajdu, hra je přerušena a Fernando Muslera se teď snaží především uklidnit své parťáky.

50

Lídr turecké nejvyšší soutěže bude mít ve zbývajících čtyřiceti minutách co dohánět, aktivní Moussa Marega teď navíc zakládá další protiútok Porta.

49

Porto právě vstřelilo branku!
Závěr prvního poločasu sice patřil Galatasarayi, stav ale zůstal bezbrankový a krátce po změně stran udeřilo Porto! Domácí vybojovali rohový kop, z nějž Alex Telles vykouzlil přesný centr na hlavu trestuhodně neobsazeného MOUSSY MAREGY, který se trefil neomylně.

47

Oba týmy započaly druhou půli velmi opatrně, vše podstatné se zatím odehrává jen v okolí půlící čáry.

46

Úvodní pětačtyřicetiminutovka je za námi a do kabin se jde za bezbrankového stavu, oba týmy si však dokázaly vytvořit několik zajímavých příležitostí: největší šanci Porta spálil Brahimi, na opačné straně na Casillase nevyzráli Nagatomo a Gümüs. Dočkáme se po změně stran gólů? To začneme zjišťovat ve 22:01.

45+1

45

Sinan Gümüs se prohnal kolem Pereiry a dostal se až do pokutového území, Iker Casillas mu ale zkušeně zmenšil střelecký úhel a jeho následnou střelu vyrazil.

44

Žlutí se i na druhé straně, napomenut byl Serdar Aziz za svůj faul na Otávia.

42

Éder Militao zbytečně fauloval Gümüse, Michael Oliver mu za to udělil žlutou kartu.

41

S blížícím se koncem prvního poločasu začíná Galatasaray vystrkovat růžky, hráči v modro-bílých dresech se v posledních minutách jen brání.

40

Sinan Gümüs na opačné straně hřiště zblokoval střelu Brahimiho, hosté tak mohou založit další protiútok.

38

O pár desítek sekund později to zkusil ještě Henry Onyekuru, jeho pokus z ostrého úhlu ale rozvlnil jen boční síť.

37

Necelých deset minut před koncem první půle dali Istanbulští poprvé Casillasovi zabrat. Na konci rychlé protiakce Terimovy party stál Juto Nagatomo, Japoncovu ránu ale domácí brankář zkušeně vytěsnil.

35

Domácím se z nenápadné akce podařilo vytěžit roh. Alex Telles našel uvnitř pokutového území hlavu Felipeho, ten ale svůj pokus poslal vysoko nad břevno.

34

Ojedinělou protiakci istanbulského velkoklubu táhl po pravém křídle Henry Onyekuru, jeho následný nákop do šestnáctky si však Iker Casillas pohlídal.

33

Moussa Marega o parník utekl hostující obraně, nabídnutou příležitost ale zahodil a ani nevystřelil!

31

Ryan Donk poblíž půlící čáry naprosto zbytečně zajel do Corony, za což mu sudí Oliver ukázal žlutou kartu.

30

Nezměnil. Jesús Manuel Corona si tentokrát ukousl až příliš velké soustu a přes dvojici bránících hráčů Galatasaraye se neprokousal.

29

Je za námi téměř půlhodina utkání, ve kterém je stav stále bezbrankový. Změní to teď dalším průnikem po pravém křídle Corona?

27

Svěřenci bývalého portugalského reprezentanta Sérgia Conceiçãa jsou v posledních minutách jasně lepší, další akce Porta ale skončila už u půlící čáry.

26

Porto opět zahrozilo. Jesús Manuel Corona se po pravém křídle prokousal až do pokutového území, načež se mu podařilo přenést hru na úplně volného Brahimiho, proti jeho střele z první se ale vyznamenal Muslera!

25

Na konci rychlé protiakce Porta stál hlavičkující Moussa Marega, ani on ale svůj pokus nedokázal usměrnit do prostoru mezi třemi tyčemi.

23

Po Pereirově faulu na Rodriguese měli hosté k dispozici přímý kop, jehož exekuce se ujal Maicon, jeho dělovka ale postrádala přesnost a proletěla vysoko nad břevnem.

22

Dvacet minut hry je za námi a kromě jedné šance Gümüse jsme zatím nic zajímavého neviděli, oba týmy si především hlídají zadní vrátka a působí poněkud nervózním dojmem.

21

Moussa Marega se pokusil najít v šestnáctce soupeře hlavu Corony, ten ale na prudce letící centr nedosáhl a Juto Nagatomo poté dostal balon do bezpečí.

20

Otávio dostal v hlavičkovém souboji ve středu hřiště naloženo od Azize, hráči Porta si tak budou moci rozehrávku v klidu zopakovat.

18

Dalekonosný Pereirův aut istanbulská defenzíva odvrátila jen k Héctoru Herrerovi, mexický reprezentant ale poté poslal míč přímo do míst, kde stál Fernando Muslera.

17

Centr z pravé strany propadl až ke vzdálenější tyči, kde číhal obránce Serdar Aziz, jeho nepřesná hlavička ale Casillase neohrozila.

16

Garry Mendes Rodrigues na útočné polovině přenechal míč lépe postavenému Bilhandovi, jehož pokus byl sražen do zámezí: roh pro Galatasaray.

15

Moussa Marega neměl dostatečnou rychlost, a tak na prudce letící balon nedosáhl a kulatý nesmysl skončil až u Fernanda Muslery.

14

Po sérii nepřesností na obou stranách prchl po pravém křídle Henry Onyekuru a poté našel uvnitř pokutového území volného Gümüse, jehož střelu ale na poslední chvíli zblokoval Maximiliano Pereira!

13

Galatasarayští sice o míč krátce poté přišli, po nepovedené rozehrávce Porta ale může v jejich akci pokračovat Júnis Bilhanda.

12

Yacine Brahimi naprosto zbytečně povalil k zemi Sinana Gümüse, svěřenci Fatiha Terima si tak budou moci rozehrávku v klidu zopakovat.

11

Akce Porta poté ještě pár sekund pokračovala, nakonec ale meruna skončila bezpečně ukryta v Muslerově náruči.

10

Alex Telles poslal z levé strany zajímavý centr do pokutového území, kde se ale k míči nikdo v modro-bílém dresu nedostal.

9

Po této standardní situaci to z pravého okraje pokutového území zkusil Yacine Brahimi, jeho pokus byl ale značně nepřesný.

8

Nagatomo s Azizem si nerozuměli v rozehrávce, balon skončil v zámezí a domácí se lacino dostávají k dalšímu rohovému kopu.

6

Po rohovém kopu Porta se ke střele zpoza hranice pokutového území dostal Moussa Marega, který ale neměl seřízená mířidla a Muslerovu svatyni výrazně minul.

5

Hráči portugalského celku poté založili bleskurychlý protiútok, který se zprvu vyvíjel velmi nadějně, po nepřesné kolmici Otávia ale obránci Galatasaraye dostali míč do autu.

4

Garry Mendes Rodrigues prchl po levém křídle a proti přesile tří hráčů Porta se mu podařilo vybojovat rohový kop, z této standardky ale Istanbulští nezahrozili – Maicon hlavičkoval nepřesně.

3

Sinan Gümüs to vzal na sebe z velké vzdálenosti, jeho pomalá střela ale zamířila přímo do nastavené náruče Ikera Casillase.

2

Fernando po ztrátě míče ve středu hřiště zbytečně fauloval Otávia, hra je tak znovu přerušena.

1

Úvodního výkopu se ujali domácí fotbalisté, jejichž první akce ale neměla dlouhého trvání. Balon je v zámezí a Fernando Muslera si ho pomalu chystá k rozehrávce.

1

FC Porto: Casillas – Maxi Pereira, Felipe, Militao, Telles – Otávio, D. Pereira, H Herrera – J. M. Corona, Marega, Brahimi.
Náhradníci: V. Alves – Awaziem, Hernâni, Ó. Torres, Adrián López, André Pereira, S. Oliveira.

Galatasaray Istanbul: Muslera – Linnes, Maicon, Aziz, Nagatomo – Fernando, Donk, Bilhanda – Onyekuru, Gümüs, G. Rodrigues.
Náhradníci: Çipe – Mariano, Inan, Bayram, Akgün, Kabak, Feghouli.

Rozhodčí: Oliver – Burt, Bennett (všichni ENG).

Utkání mezi Portem a tureckým celkem začne ve 21:00 hodin a my budeme samozřejmě u toho. Bude to zajímavý duel, tak si ho nenechte ujít, máme se na co těšit.

FC PORTO vstoupilo do Ligy mistrů utkáním na hřišti Schalke. Bylo to zajímavé utkání, které ovšem nakonec vítěze nemělo. Zápas skončil nerozhodně 1:1 a domácí celek má tak dnes jasný cíl, a to je získat všechny body.

GALATASARAY ISTANBUL vstoupil do Ligy mistrů mnohem lépe. Turecký celek hostil Lokomotiv Moskva a doma ukázal svoji sílu a vyhrál jasně 3:0. Hosté se netajili tím, že si do Portugalska přijeli minimálně pro bod.

Skupina D

V této skupině je kromě Porta a Galatasaraye ještě Schalke a Lokomotiv Moskva. Největším favoritem této skupiny je Porto. Skupina je to ale velmi nevyzpytatelná a postoupit do další fáze může jakýkoliv celek. Bude to hodně zajímavé.

Zdravím všechny fotbalové fanoušky. Liga mistrů má na programu další zápasy a my budeme sledovat utkání mezi Portem a Galatasarayem. Jasným favoritem tohoto utkání jen portugalský celek, ale uvidíme, jak to celé nakonec dopadne.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.