S konstatováním, že v souboji dvou týmů z hlavních měst bude mít AS Řím veselou cestu domů, neboť na půdě moskevského CSKA vítězí 2:1, se s Vámi loučí a příjemný středeční večer přeje Tomáš Lysý.

AS Řím si tak v tabulce upevňuje první místo se ziskem 9 bodů z 12 možných při skóre 10-4, naopak CSKA Moskva zůstává na třetí pozici tabulky se čtyřmi body (skóre 4-7).

Zhruba za dvě hodiny se dozvíme, zda se Realu Madrid podařilo dotáhnout na Římany nebo zda Plzeň udělá ještě krok k tomu, aby zabojovala alespoň o třetí místo znamenající přechod do Evropské ligy.

Fernandes
12. min Ščennikov
50 Becao
Becao
Magnússon
Nababkin
Achmetov
76. min Chosonov
29 Bijol
Bijol
Obljakov
Vlašić
Sigurdsson
64. min Černov

Florenzi
88. min Jesus
Pellegrini
82. min Zaniolo
Kluivert
70. min Ünder
9 Džeko
Džeko

Rozhodčí: Çak?r – Duran, Ongun – Göçek, Şimşek – Eyisoi (vš. Turecko)

• 92El Shaarawy

Zatímco Real Madrid na půdě CSKA Moskva padl, Římané si z hlavního města Ruska vezou tři body. Ve druhém poločase hráli domácí velmi dobře a rychle se dočkali srovnání, když po Achmetovově akci skóroval kolem padajícího Olsena Arnór Sigurdsson. To se psala 51. minuta a následujících osm minut rozhodlo o tři body pro AS. V 56. minutě byl totiž vyloučen po druhé žluté kartě Magnússon, jenž na pravé straně kosičkou zastavil unikajícího Kluiverta a nedlouho poté našel Crisante ofsajd si hlídajícího Lorenza Pellegriniho, který si krásně zpracoval míč a poslal ho do sítě. Tím stvrdil svůj výborný výkon – gól a nahrávka. Poté už to bylo pouze o tom, zda Římané dokáží jednobrankový náskok proti oslabenému soupeři uhlídat a to se také bez výraznějších věcí stalo – 1:2.

90+4

90+4

Naopak na druhé straně následuje jasný faul Bijola na Zaniola.

90+4

Nikola Vlašić trošku devalvoval svůj dnešní výkon, tohle faul nebyl ani náhodou, Chorvat šel na zem hodně simulativně.

90+3

Tři minuty jsou pryč, CSKA má na srovnání už jen minutu.

90+3

Edin Džeko pomohl obraně a odhlavičkoval míč mířící do vápna.

90+2

Po dlouhém míči od Akinfejeva je tu další faul, Crisante zbytečně poslal na zem Jaku Bijola. Tohle je ale prakticky na půlce, takže půjde o centr.

90+2

A možná i proto přichází hned vzápětí faul i na druhé straně kousek za půlkou.

90+2

No, řekl bych, že tento útočný faul asi viděl pouze turecký rozhodčí. Ale AS neprotestují, je to pro ně snadný míč.

90+1

Moskvané vybojovali rohový kop.

90

Budou se hrát ještě čtyři minuty nad rámec 45 minut druhého poločasu.

89

A mezitím nevidím já, Akinfejev, nový kapitán Džeko a dalších pár hráčů na pažitu téměř nic, jelikož z tribun za brankou CSKA vzešel host, který není na stadionu příliš vítán – dým z pyrotechniky. Tohle bude za nějakou tu pokutu pro domácí. Jako by fanouškům domácích nestačilo nějaké to uzavření stadionu za chuligánství a rasismus.

88

Alessandro Florenzi stahuje pásku a předává jí spoluhráčovi. Jeho rychlost se samozřejmě nelíbí jednomu z hráčů CSKA, který ho popostrkuje, a to se zase jasně nelíbí kapitánovi AS. Tohle by měl dělat zejména rozhodčí a právě sudí Çakır nyní ukazuje Italovi, že třeba zrychlit. Místo na hřišti zaujme Juan Jesus.

87

Ještě doplním, že v souběžně hraném zápasu doma vyhrává Valencia nad Mladými kluky z Bernu již 3:1.

87

Džeko přebral míč, otočil se s ním kolem zemské osy a poté nahrál přesně na kopačky soupeře.

86

Pokud tento výsledek zůstane, dá se říct, že AS Řím bude jednou nohou ve vyřazovací fázi Ligy mistrů.

85

A Rodrigo Becao si v krátkém časovém sledu připisuje další dva dobré obranné zákroky. Nejprve proti Džekovi, což by se možná dalo ocenit jako faul, poté čistě proti Zaniolovi.

84

Situace tři na dva, možná na jednoho. Zaniolo si opět nevedl dobře, nehledal spoluhráče a zkusil vystřelit, ovšem Becao přispechal s dobrým blokem a míč se poté ještě otřel o Zaniola, načež skončil v zámezí.

83

Akinfejev mohl sledovat míč z nohy Džeka, mířící prudce k brance, naprosto v klidu. Zaniolo před přihrávkou na bosenského snajpra fauloval.

82

Nicoló Zaniolo bude hrát zhruba deset minut místo Lorenza Pellegriniho, který dneska de facto udělal stávající stav 2:1 pro AS. První gól z rohu připravil, druhý sám dal.

82

Nababkin nemá raketový pohon, proto prudkou uličku od spoluhráče nestihne zastavit na hrací ploše.

81

Obljakov dokázal z pravé strany poslat míč do vápna, a to hodně naslepo. Obrana AS byla na místě.

81

A hned na druhé straně Kolarov vystopoval Chosonova, který pak nemohl komu nacentrovat míč. CSKA si nyní přihrává hodně daleko od vápna hostí.

80

Kolarov zkoušel ve vápně najít Džeka, kterému vystavili hráči soupeře stopku dobrým zblokováním pasu.

79

Střídačka AS Řím připřavuje druhé střídání a pokud jsem dobře viděl, půjde na hřiště záložník Nicoló Zaniolo.

78

Čalov hledal uličkou Chosonova, kterého odclonil Manolas a ještě ke všemu Olsen výborným výběhem přečetl hru.

77

Tohle byla kouzla, které na pravé straně vápna předváděl Ivan Obljakov. Smekám pomyslný klobouček, krásně si totiž obhodil dva hráče soupeře a udělal z nich diváky. Následně přes dalšího hráče AS zkusil vystřelit, ale pokus to nebyl již tak povedený jako jeho parádička před malou chvílí.

76

Úspěšný asistent Ilzat Achmetov jde dolů, nahrazuje ho další mladíček Chetag Chosonov. Povede se domácím tímto tahem srovnat?

76

Copak asi mohl Ščennikov dělat, když měl proti sobě dva hráče a třetí je ještě jistil. Akorát tak centr do říše nikoho. Pardon, do pokutového území AS, které je teď pro domácí zapovězeným územím.

75

Dobrý centr do vápna na hlavu Edina Džeka, který ale neměl patřičný prostor k zakončení a jeho hlavička by minula i branky na ragby.

75

O deseti lidech, s jednobrankovým mankem, běhání bez míče. Na téhle úrovni jsem sice nikdy nehrál, ale nyní plejerům CSKA Moskva tedy vůbec nezávidím.

74

Hosté kombinují na polovině hřiště, domácí je zatím nemají sílu napadat.

73

Ščennikov byl faulován Crisantem, takže domácí opět rychle získají míč do své moci. Jenže musí začít znovu od vlastní branky.

72

Jeden hráč prostě chybí. Čalov přijal míč pět metrů před vápnem v ideální pozici – přesně na středu. Jenže proti němu stáli hned tři Římané, takže útočník CSKA neměl prostor ani k pořádné střele a ani neměl komu nahrát.

71

Ščennikov nahrál míč na Bijola, kterého fauloval N'Zonzi. Asi maximum, co mohli domácí vytvořit.

70

První střídání na straně fotbalových "potomků" Romula a Rema. Syn slavného otce Justin Kluivert jde ze hřiště a nizozemského útočníka nahradí Cengiz Ünder, povoláním také forvard.

70

A tedy není ani prostor pro překvapení zformované obrany AS.

69

A velice dobře to CSKA zvládl i nyní, jenže možná právě teď je vidět, že jeden muž domácím schází. Prostor pro překvapivou přihrávku není.

69

Že by armádní klub zase začal tlačit? Těžko říct, ale nyní i v deseti lidech domácí drží míč na polovině AS.

68

Ani na druhé straně neměl brankář příliš jednoduchou pozici a Olsen je zřejmě rád, že Vlašićova rána byla zblokována na rohový kop.

67

Pellegrini lahůdkově našel Fazia, který se dostal k hlavičce, jenže poslal jí metr vedle levé tyče branky Akinfejeva.

66

Nikita Černov se uvedl faulem na kapitána hostí Florenziho a je tu další možnost pro to, aby Pellegrini zakroutil míč do vápna.

66

A nyní má římský klub jasně navrch. Moskvané se nemohou dostat k míči, pokud tedy jeden z hostí neudělá podobnou chybu a ztrátu míče, jako nyní Crisante.

65

Hostům samozřejmě velmi vyhovuje, že hrají proti deseti a ještě vedou. To je přesně to, co potřebují – prostor pro kombinační hru, rychlé brejky a ještě do otevřené obrany.

64

Arnór Sigurdsson svůj druhý gól v dnešním zápasu nepřidá, přepouští místo na place pro beka Nikitu Černova.

62

Nyní už to bylo výrazně lepší. Kluivert našel centrem ve vápně Džeka, který zpracoval míč, zasekl si ho, ale jeho střela k pravé tyči neměla potřebnou sílu.

61

Jenže Justin Kluivert celou akci zazdil, když Kolarovovu přihrávku nenasměřoval ani na jednoho ze tří volných spoluhráčů. Tohle se asi jeho otci nebude líbit...

60

Kolarov vybojoval na vlastní polovině míč a jde dopředu.

59

AS Řím právě vstřelil branku!
Remízový stav vydržel chvilku. Tak dlouhou dotírali Římané na branku Akinfejeva, až se další odražený míč dostal před vápnem na nohu Crisanteho, který na hraniční pozici našel i s tečí Džeka LORENZA PELLEGRINIHO, jenž si výborně zpracoval míč a k dnešní asistenci na první gól druhý sám dává. Asistence: Bryan Crisante.

58

Kolarov s přímým volným kopem naložil opět špatně a Akinfejev si připisuje jednoduchý zákrok.

56

Hördur Magnusson se dnes loučí. Justin Kluivert dostal dobrý míč na pravou stranu od Džeka. Je pravda, že by asi Kluivert šel sám na Akinfejeva, ale trošku ze strany, proto je žlutá karta pro Islanďana správná. Jenže byla druhá a CSKA bude dohrávat maximálně v deseti lidech.

56

Sigurdsson posílal z levé strany u rohového praporku dobrý centr do vápna, kde ale byl pouze jeden hráč hostí a zákonitě tím akce skončila.

55

Kolarov umí určitě zatočit míč lépe, než to nyní předvedl – hodně vedle levé tyče Akinfejevovy branky.

54

Ale ani Bijolův faul na Pellegriniho nebyl z kategorie nejchytřejších a bude z toho nebezpečná standardka pro hosty.

53

Spoluhráči Kluivert a N'Zonzi by se na vlastní polovině nesrazili jen tak. Jeden z nich byl totiž postrčen soupeřem a sudí píská Bijolův faul.

52

N'Zonzi šel do hlavičky naprosto zcestně a přes Becaa udělal ukázkový přemet. Trpí nyní oba, tohle bolelo.

51

CSKA právě vstřelilo branku!
V Lužnikách máme srovnáno. Achmetov prošel z pravé strany před vápno a v pokutovém území hledal ARNÓRA SIGURDSSONA. K Islanďanovi se bek přes váhajícího obránce hostí dostal a proti jeho střele neměl Robin Olsen nárok – po míči mířícímu k levé tyči se natahoval marně. Asistence: Ilzat Achmetov.

50

Jaka Bijol nejprve ztratil míč, pak ho vybojoval a jde dopředu.

49

Justin Kluivert bojoval u rohového praporku o míč. Když balon přešel čáru, jal se vhazovat, ale brzy pochopil, že za tohle by mohla být karta, jelikož on byl tím, kdo míč do zámezí poslal.

48

Čalov přišel na půli o míč. Tyto ztráty mohou CSKA mrzet, přece jen domácí tým prohrává.

47

Mohl se opakovat moment z prvního poločasu. Edin Džeko se dostal do velké šance, kdy na pravé straně vápna přijal přihrávku, ale zakončil špatně a Rodrigo Becão si připsal úspěšný blok.

47

Po faulu se ale k míči dostali hosté, kteří vhazují aut. Ani jeden z hráčů AS, zejména Edin Džeko, ale přihrávku nepřijali.

46

Druhý poločas samozřejmě zahajují domácí. Již po 47 sekundách si Vlašić, dle mého nejlepší hráč CSKA, vybojoval faul.

Červené karty: 0-0.

První poločas je u konce. Již ve čtvrté minutě se z rohového kopu prosadil Konstantinos Manolas, který hlavou usměrnil Pellegriniho roh do sítě. Poté se Římané trošku zatáhli a hrozili domácí. Vlašić mířil v osmnácté minutě těsně vedle, při jeho další šanci po rohu zasáhl gólman Olsen. AS také začal více hrát a mohl jít do dvoubrankového vedení, ale Florenzi si po Kluivertově přihrávce sám před brankou takřka ukopl míč. O dvě minuty později pak Akinfejev výborně vytáhl přímý volný kop Kolarova. Srovnáno mohlo být ve 39. minutě, když Obljakov ukázal hezkou individuální akci, leč ve finále byla jeho střela zblokována a Olsen, který by jinak zřejmě kapituloval, si mohl oddechnout – 0:1.

45+1

45+1

Zřejmě poslední střelecký pokus první půle. Arnór Sigurdsson si navedl míč z pravé strany tak, aby mohl co nejlépe ohrozit Olsena, ale ten byl včas na svém místě.

45

V prvním poločase se bude hrát minutu nad rámec základní hrací doby, což je zapříčiněno ošetřováním a zraněním Mária Fernandese.

44

Jaka Bijol nyní asi nevěděl moc co s míčem, tak vypálil. Olsen zapisuje jednoduchý zákrok, ke kterému si ještě poklekl.

43

Džeko v souboji o míč poslal na zem Becao, a to naprosto zbytečně. Obránce CSKA měl balon jasně ve své moci, ale brknl zezadu o jeho nohy.

42

Pellegrini se asi rozhodl oplatit nedávný zákrok na Kluiverta a stejně tvrdě nyní zajel do Bijola. Divím se, že se nežlutí.

40

Pokud minimálně první poločas skončí vítězstvím AS, budou domácí hodně žehrat na nevyužité šance.

39

Což o to, po přímém volném kopu nebyla branka AS ohrožena. Jenže poté Ivan Obljakov krásně pronikl z pravé strany do pokutového území, míč zasekl a celou takřka dokonalou akci se jal zakončit, ovšem Manolas na poslední chvíli zblokoval míč. Ten se odrazil ke Ščennikovovi, jehož hlavička mířila nad horní tyčku.

38

Jenže hosté rychle ztratili míč a to je voda na mlýn pro domácí celek. Ščennikov vybojoval přímý volný kop z dobré vzdálenosti.

38

Kirill Nababkin se nyní u levé lajny před střídačkami obou týmů vůbec nemazlil s Justinem Kluivertem a poslal ho hodně nevybíravě k zemi.

37

No pozor. Centrovaný míč mířící na Džeka propadl těsně před vápno, kde si ho našel Fazio, ale v dobré pozici neseřídil mířidla přesně. Pokud by branku trefil, mohlo jít o další smolný moment pro CSKA.

37

Další rohový kop Římanů už byl mnohem nebezpečnější a domácí se při jeho odvrácení pořádně zapotili. Ale akce AS pokračuje.

36

Nyní se švédský gólman polepšil, když vykopl už asi tak, jak potřeboval. A také trošku schytal bídu od místního publika, protože si s rozehrávkou dával pořádně na čas.

35

Gólman hostí Robin Olsen nyní dlouhý míč neposlal asi tak, jak by si přál, takže Santon neměl moc šancí jej získat. Aut pro CSKA.

34

Po Kolarovově rozehrávce přímého volného kopu se k míči dostal Crisante, jehož pokus se do branky nevešel.

33

Jenže nyní to tak přesné nebylo. Hráči AS mířili na přední tyč, centr šel naopak na zadní.

33

Pellegrini jde na druhý rohový kop a tuze rád by opakoval situaci ze začátku utkání.

31

Tak nyní si už Akinfejev připisuje pořádný zákrok! Kolarov totiž zatočil míč k jeho pravé tyči, kde byl ruský gólman na poslední chvíli připraven a vytěsnil míč. U něj byl nejdříve Edin Džeko, ale zblízka z dobré pozice nepřidal svůj šestý gól v letošním ročníku Champions League.

30

Hördur Magnusson si zahrál deset metrů před vápnem rukou a je z toho nebezpečná situace pro hosty. A samozřejmě i žlutá pro Islanďana.

29

Řekněte mi, co nyní kapitán Alessandro Florenzi dělal. Tohle byla krásná přihrávka na kapitána AS. Džeko odstavil hráče, Kluivert ulicí našel Florenziho, ale tomu jakoby v rozhodující šanci nevyšel krok a sám před Akinfejevem prakticky nezakončil.

28

To je právě také jediný rozdíl zápasu. Na střely je to 1-1, ale AS svojí šanci dokázalo využít, na rozdíl od domácích.

27

Nikola Vlašić je prostě všude a ukazuje svoje nesporné kvality. Po pravé straně vyvezl míč na půli soupeře a poté hezky přenesl hru na druhou stranu. Tam jej ale jeho spoluhráč ztratil.

26

Mohlo být vyrovnáno. Jaka Bijol si našel míč po rohovém kopu Vlašiće a takřka z totožné pozice jako zatím jediný úspěšný střelec Manolas také hlavičkoval, ale Olsen zůstal na čáře a míč chytil – ten šel přesně do středu jeho branky.

25

Až nyní ruský tým napadlo, že by mohl využít také druhou stranu hřiště. Obljakov obelstil Kolarova a zamířil si do vápna, kde ale jeho kouzla uťal Kluivert zákrokem, po kterém šel míč na roh.

24

CSKA si tuto činnost zopakuje, míč má nyní na noze Achmetov. Ale musí zase zpátky na svojí obrannou polovinu.

24

A domácí musí začít opět od svojí branky. Tentokrát přišel dlouhý centrovaný míč do vápna, po kterém Sigurdsson a Achmetov vybojovali aut.

23

Napadání Santona si domácí pohlídali, ale vzápětí musel hrát Nababkin malou domů.

22

U zatočeného míče z kopačky Obljakova byla nejdříve hlava Federica Fazia a další pokus o přihrávku skončil opět v obranných spárech AS.

21

Čalov s Achmetovem asi vytěžili ze situace nejvíce, co šlo. První jmenovaný neměl prostor na střelu, druhý si na Pellegrinim vykoledoval faul zhruba čtyřicet metrů od branky hostí.

20

Obrana AS nechybovala, odvrátila míč a opětovný centr zpět do ohně v podání domácích nebezpečný nebyl.

20

I díky Vlasićovi vybojovali domácí rohový kop a právě tento rodák ze Splitu bude centrovat míč do vápna.

19

Hosté jen tak odevzdali míč na půli soupeře a jsou zase pod tlakem.

18

Nikola Vlašić si hezky navedl míč od lajny blíže k vápnu a vypálil na bližší tyč. Tuto střelu by asi Olsen neměl, ale i k jeho štěstí zatočil útočník CSKA míč s opačnou faleší a tedy vedle.

17

AS se stále nemůže dostat k míči, jenže atak domácích je postupný a hodně pomalý. Před vápnem hostí je hodně nahuštěno bez možnosti nějakého překvapivého momentu.

16

Domácí začínají vystrkovat drápky, minimálně co se tvrdosti a soubojů týče. Napadání na půli hřiště přináší úspěch v podobě získaného míče.

14

Tohle nebyl od domácích vůbec špatný centrovaný míč na Fjodora Čalova, tomu však chyběl zhruba krok, aby byl u míče dřív než stoper AS.

13

To samozřejmě probíhá za bedlivého sledování ikony AS Řím Francesca Tottiho. Il capitana i po jeho konci aktivní hráčské kariéry vidíme na každém zápase svého milovaného týmu.

12

Mário Fernandes po souboji s Aleksandarem Kolarovem dohrál, hřiště opustil na nosítkách a nyní ho nahrazuje Georgij Ščennikov.

12

Zatímco Florenzi nezachytil na pravé straně dlouhý centrovaný míč, poté konečně dochází ke střídání v barvách domácích a na krásný pažit půjde Ščennikov.

11

Domácí zatím hrají v deseti, ale během krátkého časového okamžiku se bude střídat.

9

Bohužel, Mário Fernandes dnes dohrál a tohle je další velká nepříjemnost pro CSKA Moskva.

8

Tohle bylo hodně nepříjemné. Kolarov v rámci své pověstné tvrdosti zajel do domácí obranné opory Fernandese, který se nezvedá z trávníku a nakonec je odnášen na nosítkách. Dlužno říct, že tohle nebyl faul, ale pohled to nebyl dobrý, koleno Kolarova šlo přímo na hlavu domácího beka.

7

Veškeré vzrušení v Lužnikách je zbytečné, jelikož se sice Obljakov objevil sám před Olsenem s možností zakončení, jenže také si nepohlídal ofsajd.

6

Vlašić přišel s rychlou odpovědí, ale hosté moc dobře ví, že tenhle hráč znamená velké nebezpečí pro obranu Římanů. Proto k němu přistoupili hned ve třech a Vlašić už stihl jen přistrčit míč na obsazeného Sigurdssona, který před malou chvílí upadl ve vápně.

5

CSKA se musí nadále bránit, vstřelený gól samozřejmě hosty povzbudil.

4

Kdo by to byl čekal, že z vlastně prvního rohu půjde italský tým do vedení. Na druhou stranu, AS je aktivnější a odměnou je vedoucí gól, jelikož Pellegrini posadil roh z pravé strany přesně na hlavu KONSTANTINOSE MANOLASE, který si letos připisuje první gól v Lize mistrů. Asistence: Lorenzo Pellegrini.

4

Santon posílal z pravé strany hezký centrovaný míč do vápna, kde hledal Edina Džeka, ale domácí odvrátili míč na roh.

3

A právě vzdálenost byla tím důvodem, proč AS výrazně neohrozilo branku domácích, kteří před malou chvílí byli poprvé vážněji u míče.

2

Pokud se podíváme na fauly, tak nejvíce jich zatím z CSKA rozdal Jaka Bijol, a to přesně sedm. Achmetov si nyní polepšil na čtvrtý prohřešek.

1

Výkop provedli hráči AS Řím a hned je tu první faul jejich protivníka, Kolarova poslal na zem Ilzat Achmetov. Ale nijak nebezpečná vzdálenost to pro CSKA nebude.

1

Vše je připraveno na start zápasu, oba týmy již vychází z útrob stadionu.

V Rusku panuje velmi chladné počasí, ve dvou stupních Celsia se oběma týmům asi nebude hrát zcela dobře.

CSKA Moskva: Akinfejev (C) – Mário Fernandes, Becao, Magnússon, Nababkin – I. Achmetov, Bijol, Obljakov – Vlašić, Sigurdsson – Čalov.
Náhradníci: Pomazun – N. Černov, Jefremov, Nišimura, Ščennikov, Žamaletdinov, Chosonov.

AS Řím: Olsen – Santon, Manolas, Fazio, Kolarov – N'Zonzi, Cristante – Florenzi (C), Lorenzo Pellegrini, Kluivert – Džeko.
Náhradníci: Mirante – Juan Jesus, Schick, Marcano, Ünder, Zaniolo, El Shaarawy.

Rozhodčí: Çakır – Duran, Ongun – Göçek, Şimşek – Eyisoi (vš. Turecko).

Nejstarší střelec Ligy mistrů:
Když se oba týmy potkaly naposledy, přepisovala se historie Champions League. Psal se druhý vzájemný zápas skupinové fáze nejprestižnější evropské klubové soutěže světa sezony 2014/2015, když se Francesco Totti ujal exekuce přímého volného kopu a poslal ho přes zeď k pravé tyči branky Igora Akinfejeva. Jeho gólu sice téměř nikdo neaplaudoval, jelikož CSKA pykalo za řádění a rasismus svých fanoušků a zápas se hrál před prázdným hledištěm, ale to Tottimu vůbec nevadilo. Ve věku 38 let a 59 dnů překonal svůj vlastní rekord a stal se nejstarším střelcem Ligy mistrů.

Poslední vzájemné zápasy:
AS Řím – CSKA Moskva 3:0 (23.10.2018)
CSKA Moskva – AS Řím 1:1 (25.11.2014)
AS Řím – CSKA Moskva 5:1 (17.9.2014).

AS Řím:
Tým z Věčného města zažívá dobrou sezonu pouze v Lize mistrů, kde aktuálně vévodí své skupině. Římané sice v prvním utkání padli na hřišti Realu Madrid 0:3, ovšem v dalších dvou zápasech byli stoprocentní. AS totiž nejprve vyprovodil doma Plzeň výpraskem 5:0 a výrazně si tak vylepšil negativní skóre z předešlého zápasu, když Edin Džeko vstřelil hattrick. Útočník, kterého dobře znají i fanoušci z české ligy, pokračoval v kanonádě i v následném utkání proti CSKA Moskva, kterému dal do poločasu dvě branky a AS nakonec vyhrál 3:0. Tým Eusébia di Francesca má tak 6 bodů se skórem 8:3.

Zato v domácí soutěži tým dvou vlčích dvojčat Romula a Rema tápe. Až deváté místo, pouze 16 bodů z 11 zápasů a hrůzostrašná ztráta 16 bodů na první Juventus. AS čeká na výhru v domácí soutěži už přes měsíc, naposled vyhrál 6. října na hřišti Empoli...

CSKA Moskva:
Tým z hlavního města Ruska získal v dosavadním průběhu základní části Ligy Mistrů čtyři body. Vstoupil do ní tak, že po poločase prvního zápasu prohrával v Plzni 0:2, ale ze hřiště Viktorie si nakonec odvezl bod za remízu 2:2, když Vlašić vyrovnával z penalty v 5. minutě nastaveného času. A tento bod může mít z hlediska postupu do vyřazovací fáze nebo Evropské Ligy (ze třetího místa) cenu zlata. Následně totiž CSKA doma skolilo v útlumu hrající Real Madrid 1:0 gólem Nikoly Vlašiće z druhé minuty. Jenže zpět na zem vrátil armádní klub zápas na půdě AS Řím, kde domácí vedli v 50. minutě již 3:0 a tímto výsledkem také zápas skončil.

Jak si CSKA poměrně slušně vede v Lize mistrů, kde si uchovává naději na postup, tak v domácí lize jeho forma vázne. Armádní klub je až na pátém místě tabulky, když ve třinácti zápasech získal jen 20 bodů, je až pátý a na výhru v Premier Lize čeká od 19. října (samozřejmě včetně repre přestávky).

Poslední zápasy CSKA Moskva:
Dynamo Moskva – CSKA Moskva 1:1
CSKA Moskva – Krasnodar 1:2
Anži Machačkala – CSKA Moskva 0:2
CSKA Moskva – Lokomotiv Moskva 0:1.

Dobrý den, ještě jednou vítejte u dalšího zápasu Ligy mistrů, která má na programu již čtvrté kolo a skupinová fáze soutěže jde tak do své druhé poloviny. Nejen fanoušky Plzně bude velice zajímat zápas CSKA Moskva – AS Řím, který je na programu ve středu 7. listopadu od 18:55 hodin. Půjde totiž o utkání "plzeňské" skupiny a může hodně napovědět o jejím dalším vývoji.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:55.