Statistiky:
Držení míče: 39 % : 61 %.
Střely na branku: 2:5. Střely mimo: 2:8. Rohy: 3:5. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 18:11.

Po závěrečném hvizdu propukla obrovská radost fotbalistů Ajaxu, kteří bez ohledu na ostatní výsledky slaví postup do osmifinále Ligy mistrů! Pro výhru v Aténách si dokráčeli ve druhém poločase. Klíčový moment zápasu přišel v 67. minutě, kdy Livaja zahrál v šestnáctce rukou, proti domácím tak byla nařízena penalta a Livaja byl navíc po druhé žluté kartě vyloučen. Pokutový kop pak proměnil Dušan Tadić a stejný hráč ještě v 72. minutě pečetil výsledek po nezištné asistenci Huntelaara. Ajax tedy zvítězil 2:0 a v tabulce skupiny E obsadí nejhůř druhé místo.

Galo
73. min Boyé
10 Livaja
Livaja
Mantalos
78. min Klonaridis
22 Ponce
Ponce
82. min Giakoumakis

AFC AjaxAFC Ajax(4-3-3 )

24 Onana
Onana
Mazraoui
81. min Kristensen
de Ligt
17 Blind
Blind
5 Wöber
Wöber
van de Beek
86. min Labyad
Dolberg
62. min Huntelaar

90+3

Z pravé strany posílal míč do šestnáctky Kristensen. Labyad, který pouštěl balón na Huntelaara, byl v ofsajdu a následná střela Huntelaara, jež skončila v síti, už tak byla zbytečná. Tenhle gól platit nemůže.

90+2

Zápas se už spíše dohrává. Nic velkého už asi očekávat nemůžeme.

90

Žlutou kartu dostává Giorgos Giakoumakis (AEK Atény FC).

90

Rozhodčí nastaví čtyři minuty!

90

Ten hosté rozehráli nakrátko a drží míč.

89

Blind získal pro Ajax rohový kop.

88

Fotbalisté Ajaxu tedy budou moci slavit postup do osmifinále Ligy mistrů. Tohle už domácí nevyrovnají.

86

Střídání v týmu AFC Ajax: ze hřiště odchází Donny van de Beek, přichází Zakaria Labyad.

86

Lucas Boyé střelou zpoza šestnáctky vystrašil hosty! Mířil pod břevno, ale Onana balón dokázal pohotovým zákrokem vyrazit.

84

Michalis Bakakis to zkusil z velké dálky. Bránu ale vůbec netrefil.

83

Hosté si v pohodě nahrávají a šetří čas. Hráči AEK už asi nemají sílu, aby v deseti soupeře nějak zatlačili.

82

Střídání v týmu AEK Atény FC: ze hřiště odchází Ezequiel Ponce, přichází Giorgos Giakoumakis.

81

Střídání v týmu AFC Ajax: ze hřiště odchází Noussair Mazraoui, přichází Rasmus Nissen Kristensen.

79

Balón si z levé strany navedl na pravačku van de Beek. Jeho rána směřovala do středu brány a Barkas ji zkrotil v rukavicích.

78

Střídání v týmu AEK Atény FC: ze hřiště odchází Petros Mantalos, přichází Viktor Klonaridis.

77

Do zakončení se dostával Klaas-Jan Huntelaar. Ten trefil bránícího Oikonomoua.

75

O osudu utkání je už asi rozhodnuto. Ajax zápas kontroluje. Vede o dva góly, je lepší a hraje proti deseti.

73

Střídání v týmu AEK Atény FC: ze hřiště odchází Rodrigo Galo, přichází Lucas Boyé.

72

Ajax právě vstřelil branku!
Hosté skvěle sehráli rychlý protiútok a vedou o dva góly! Huntelaar nahrál do běhu Neresovi, který v pokutovém území dokázal podržet míč a před vybíhajícím brankářem vrátil balón Klaasovi-Janovi Huntelaarovi. Ten už mohl střílet na prázdnou bránu, ale ještě míč předložil DUŠANOVI TADIĆOVI, který to už měl jednoduché – 0:2.

70

Hosté se tedy přiblížili k postupu do vyřazovací fáze Ligy mistrů. A to se letos objevili v milionářské soutěži po tříleté absenci.

68

DUŠAN TADIĆ pokutový kop proměnil a posílá Ajax do vedení! Srbský fotbalista poslal balón takzvaně na jistotu do středu brány, zatímco Barkas skočil ke své pravé tyči.

67

Marko Livaja navíc vidí druhou žlutou kartu a je tedy vyloučen!

67

Hosté zahrávali přímý kop. Míč poslal do šestnáctky Blind a Marko Livaja ho zasáhl rukou! Rozhodčí Oliver nařizuje proti AEK penaltu!

65

Nápor Ajaxu začíná sílit. Hosté nechtějí čekat na zaváhání Benfiky a chtějí rozhodnout o svém postupu do vyřazovací fáze LM sami.

63

Hosté se málem ujali vedení! Nabídku Tadiće trefil ve skluzu Donny van de Beek a míč končí na tyči!

62

Střídání v týmu AFC Ajax: ze hřiště odchází Kasper Dolberg, přichází Klaas-Jan Huntelaar.

62

Domácí teď drží míč a snaží se trochu zklidnit hru.

60

Noussair Mazraoui si pomohl v souboji s protihráčem rukama. Za to dostává žlutou kartu.

59

Domácí se před utkáním netajili, že nechtějí ukončit skupinu bez bodového zisku. Dnes mají minimálně remízu na dosah.

57

Dlouhý míč se snažil dostihnout Marko Livaja. Wöber měl k němu blíže a rozehrál ho brankáři Onanovi.

56

Oba fotbalisté si ze souboje odnesli krvavý šrám na hlavě. Čihrinskij si ještě u lajny mění dres, ale on i de Ligt budou zřejmě pokračovat.

54

Matthijs de Ligt a Dmitro Čihrinskij se nepříjemně srazili hlavami. Oba hráči jsou nyní ošetřováni.

53

Marko Livaja zajel do Nerese a vyfasoval za to také žlutou kartu.

51

Domácí Dmitro Čihrinskij vyfasoval žlutou kartu za faul na Kaspera Dolberga.

49

Domácí se dožadovali odpískání penalty poté, co se domnívali, že Lasse Schöne zablokoval přihrávku před bránu rukou. Tak tomu ale zřejmě nebylo a sudí nařizuje jen odkop od brány.

47

Ani jeden z trenérů o přestávce nesahal do sestavy. Pokračujeme s jedenáctkami, které zápas zahájily.

46

První poločas změnu skóre nepřinesl. Aktivnější byli hosté z Amsterdamu, ale za zmínku snad stojí pouze střela Tadiće z přímého kopu, která skončila těsně nad bránou. Krátce před přestávkou zahrozili i domácí, ovšem proti Poncemu pohotově zasáhl brankář Onana.

45+1

45

Domácí málem udeřili těsně před přestávkou! Míč poslal do šestnáctky Rodrigo Galo a ten propadl až k Ezequielovi Poncemu. Ten si ho prvním dotekem hodil před bránu, ale skvěle zareagoval brankář Onana, jenž vyběhl, kopačkou protihráči balón vypíchl a následně ho chytil do rukavic.

43

Ten nakonec ztratili a po levé straně se hnal dopředu Dušan Tadić. Nevymyslel však nic, co by řecký tým výrazněji polekalo.

42

Domácí se po delší době usadili s míčem na útočné polovině. Na tak dlouhou dobu možná dokonce poprvé v utkání.

41

Do konce první půle schází pět minut. Hosté by samozřejmě rádi vstřelili gól. Případná výhra by jim už zajistila definitivně postup ze skupiny.

40

Teď hosté na útočné polovině ztratili míč a musejí se vracet.

39

Domácí brání velmi usilovně. V šestnáctce míchal s míčem de Jong, jenž ho poté nastřeloval na zadní tyč. Defenziva řeckého klubu byla opět připravena.

36

Tentokrát už Livaja fauloval. Odnesl to právě de Jong, jehož chorvatský fotbalista při výskoku přistrčil.

35

Frenkie de Jong na útočné polovině přišel o míč. Čistě ho odzbrojil Marko Livaja.

33

Domácí se stále úspěšně brání a odolávají územní převaze Ajaxu.

31

Hosté se rozehrávají. David Neres dostal přihrávku za obranu a ještě se snažil nahrávat míč pod sebe. Jeho úmysl překazil obránce a balón se nakonec odrazil do zámezí zřejmě od Nerese. Barkas totiž bude kopat od brány.

30

Dušan Tadić málem faul Oikonomoua potrestal! Jeho střela z přímého kopu skončila těsně nad břevnem!

29

Marios Oikonomou fauloval před šestnáctou Dolberga a je tu přímý kop z dobré pozice pro Ajax. Navíc žlutá karta pro domácího fotbalistu.

27

Lasse Schöne nalezl centrem z hloubi pole Davida Nerese, o němž si domácí obrana možná myslela, že je v ofsajdu a tak ho nechala naběhnout za svá záda. Hostující hráč ale hlavičkoval jen do náruče Barkase.

25

Z levé strany posílal před bránu ostrý centr Blind. Barkas balón tygřím skokem vyboxoval.

23

Schöneho centr si našel na bližší tyči de Ligt. Hlavička kapitána Ajaxu se nevešla mezi tyče.

23

V souboji hráčů s číslem deset na dresu fauloval Marko Livaja hostujícího Dušana Tadiće. Rozehrávat se bude z levé strany.

22

Domácí si počínali při bránění rohového kopu bezchybně a odvracejí míč do bezpečí.

22

Centr Daleyho Blinda hledal Dušana Tadiće. Před ním zasáhl obránce a Ajax tak bude zahrávat roh.

20

Kolmá přihrávka hledala Davida Nerese. Barkas rychle vyběhl a byl u míče dříve.

19

Pomezní rozhodčí upozornil svého kolegu na počínání Lasseho Schöneho. Záložník Ajaxu tak dostal za takový skrytý zákrok mimo hru žlutou kartu.

18

Daley Blind se snažil probít dopředu po levé straně. Nakonec ho odstavil od míče Mantalos.

17

Hosté hrají rozvážně, neženou se nikam bezhlavě. Hráči AEK zase vyčkávají za balónem.

16

Dmitro Čihrinskij fauloval ve středu hřiště Donnyho van de Beeka. Ajax tedy zůstane u míče.

14

Van de Beek u lajny neudržel míč na hrací ploše. Atéňané budou vhazovat.

13

Domácí se snaží dobře bránit a vyčkávají na chyby soupeře. Ajax častěji drží míč.

11

Donny van de Beek se prezentoval faulem na útočné polovině Ajaxu. Rozehrávat bude domácí gólman.

9

Hosté zahrávali rohový kop. Této povinnosti se ujal Tadić, ovšem domácí obrana zapracovala dobře.

7

Tentokrát se Ponce nacházel v ofsajdu.

6

Dobrá šance pro AEK. Na rohový kop Gala si naskočil Ezequiel Ponce, který hlavou minul pravou tyč!

5

Domácí to zkusili dlouhým nákopem. Před nabíhajícím Livajou odvracel na roh Maximilian Wöber.

4

Hosté vysoko napadali rozehrávku soupeře a donutili brankáře Barkase k odkopu do autu.

3

Ten zahrával Schöne. Míč našel hlavu Matthijse de Ligta, který ho ale umístil jen do rukavic brankáře Barkase.

2

Na levé straně pokutového území AEK bojoval Dušan Tadić. Srbský fotbalista získal pro Ajax rohový kop.

1

AEK Atény FC: Barkas – Bakakis, Oikonomou, Čihrinskij, Hult – Galanopoulos, Alef – Galo, Livaja, Mantalos (C) – Ponce.
Náhradníci: Tsintotas – Giakoumakis, Gianniotas, Klonaridis, Boyé, Morán, Ćosić.

AFC Ajax: Onana – Mazraoui, de Ligt (C), Blind, Wöber – van de Beek, Schöne, F. de Jong – Neres, Dolberg, Tadić.
Náhradníci: Lamprou – Kristensen, Huntelaar, Labyad, de Wit, Černý, Bakker.

Rozhodčí: Oliver – Burt, Bennett (ENG).

První utkání těchto soupeřů ovládl Ajax, který zvítězil 3:0. Góly padaly až po přestávce. Hned v úvodní minutě druhé půle poslal domácí do vedení Nicolás Tagliafico a v závěrečné čtvrthodině ještě jistili tři body pro nizozemský celek Donny van de Beek a opět Tagliafico.

AEK Atény:
Fotbalisté AEK hrají se aktuálně nenacházejí v dobré situaci. Ve skupině LM mají po čtyřech zápasech na kontě 0 bodů při skóre 2:10 a nešlape jim to ani v domácí lize, kde poslední dva zápasy prohráli a v tabulce jim patří až sedmé místo. O víkendu aténský celek padl 1:2 na půdě Panetolikosu.

Výsledky AEK Atény v LM:
Ajax – AEK Atény 3:0
AEK Atény – Benfica 2:3
AEK Atény – Bayern 0:2
Bayern – AEK Atény 2:0

AFC Ajax:
Fotbalisté Ajaxu útočí po poměrně dlouhé době na výraznější úspěch v Lize mistrů. Mají totiž velmi razantně nakročeno do jarní vyřazovací fáze milionářské soutěže. V tabulce skupiny E jsou s osmi body druzí za Bayernem a na třetí Benfiku mají čtyřbodový náskok. V případě vítězství v Aténách by si tedy celek z Amsterdamu již zajistil postup, v případě remízy či porážky by pak jeho hráči museli čekat na to, zda Benfica nevyhraje na Bayernu. Ajax je momentálně fantasticky rozjetý. V domácí Eredivisii vyhrál posledních sedm zápasů. Naposledy zvítězil 3:0 v Bredě. V tabulce soutěže přesto ztrácí šest bodů na vedoucí Eindhoven.

Výsledky Ajaxu v LM:
Bayern – Ajax 1:1
Ajax – Benfica 1:0
Benfica – Ajax 1:1

Vítám tu všechny fotbalové příznivce! Tento týden je na programu 5. kolo skupinové fáze Ligy mistrů. V úterý se hrají také duely skupiny E. Já Vás provedu soubojem mezi řeckým AEK Atény a nizozemským Ajaxem. Výrazně lépe jsou na tom hosté, kteří si již mohou i zajistit postup do vyřazovacích bojů. To AEK je dosud bez bodu a jen vítězstvím by si ještě udrželo naději alespoň na postup do jarní fáze Evropské ligy.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:55.