To je z dnešního online přenosu vše, u toho dalšího se s vámi těším na shledanou.

Je konec! Konec dnešního utkání i konec naději ruského mužstva na postup alespoň do Evropské ligy. Dnešní výsledek znamená, že ani jedno z mužstev se již v tabulce skupiny neposune, byť Schalke nakonec gólem z nastaveného času přece jenom vítězí. Lokomotiv Moskva měl dnes docela dobré některé momenty, ale v souhrnu byl přece jenom horší. Ruský celek srážela zejména pasivita, hráči Lokomotivu jako by byli bez pohybu a byť Schalke hrálo tak nějak spíše na půl plynu, na soupeře to stačilo.

90+3

FC Schalke 04( 4-1-3-2)

Fährmann
39 Goller
Goller
59. min Harít
29 Naldo
Naldo
Nastasić
3 Mendyl
Mendyl
16. min Baba Rahman
Teuchert
72. min Kutucu

Éder
46. min Mirančuk
Farfán
80. min Smolov

Rozhodčí: Sidiropulos – Kostaras, Dimitriadis (vš. GRE)

Zákroky brankáře Schalke Fährmanna – 2.

Zákroky brankáře Lokomotivu Guilhermeho – 5.

90+1

Schalke právě vstřelilo branku!
Obrana Lokomotivu nyní nechala příliš prostoru soupeři, využil toho Suat Serdar, který se z levé strany dostal ke střele. Tu ještě Guilherme (Lok. Moskva) dokázal vyrazit, pak se ale přihnal ALESSANDRO SCHÖPF, který nekompromisně poslal míč do branky.

90

Mezitím Jevhen Konopljanka (Schalke) rozehrál roh z levé strany, znovu ale poměrně nepřesně.

90

Rozhodčí nastavil dvě minuty.

89

Další vybojovaný roh Konopljankou na levé straně...

89

Alessandro Schöpf (Schalke) odehrál míč raději do autu, Maciej Rybus (Lok. Moskva) tak vhazuje z levé strany, na polovině soupeře, domácí ale hned soupeře vytlačili z vlastní půle.

88

Vzhledem k času, který zbývá do závěrečného hvizdu, jsou šance Lokomotivu opravdu již hodně malé... Byť je to stále o jednom gólu, nicméně k němu mají hosté zatím poměrně daleko, Schalke je aktivnější.

87

Žlutou kartu dostává Benjamin Stambouli (FC Schalke 04).

85

Osmadvacetiletý Fjodor Smolov (Lok. Moskva) nyní zkouší střelecké štěstí, branku Schalke ale vůbec netrefuje.

85

Statistika držení míče – 58% : 42%.

84

Moskevský Lokomotiv ubránil i tuto akce Schalke, hosté ale potřebují přece jenom zvýšit své úsilí, chtějí-li skórovat.

83

Znovu roh pro Schalke, již devátý v tomto zápase, z levé strany rozehrává Jevhen Konopljanka.

82

Hostům utíká míč do autu, domácí vhazují z levé strany, na své polovině.

81

Probíhá posledních deset minut, v souběžně hraném utkání ještě Galatasaray trochu dramatizuje zápas, v tomto však stále o Evropskou ligu bojující Lokomotiv Moskva nedokáže vstřelit důležitý gól.

80

Střídání v týmu FK Lokomotiv Moskva: ze hřiště odchází Jefferson Farfán, přichází Fjodor Smolov.

80

Žlutou kartu dostává Jefferson Farfán (FK Lokomotiv Moskva).

78

Ahmed Kutucu (Schalke) fauluje ve vápně Lokomotivu, míč pro hostující tým.

76

Jeden rychlý brejk střídá druhý, neprosadili se ale ani domácí, ani hosté, kterým je nyní odpískán ofsajd.

75

Rohový kop rozehrává z pravé strany Jevhen Konopljanka (Schalke), hosté se na chvilku ubránili, poté ale Konopljanka vrátil míč před branku, na Nalda, který poslal míč před branku, tam ho Suat Serdar sice ve skluzu zasáhl, ale míč skončil těsně vedle.

74

Domácí vybojovali rohový kop z pravé strany, jmenovitě Amín Harít.

73

Grzegorz Krychowiak (Lok. Moskva) vyhrál hlavičkový souboj u půlící čáry a míč se dostal až ke Guilhermemu, který bude rozehrávat.

72

Střídání v týmu FC Schalke 04: ze hřiště odchází Cedric Teuchert, přichází Ahmed Kutucu.

72

Ve statistice střel na branku jsou lepší domácí, Schalke ohrozilo branku Guilhermeho již čtyřikrát, Lokomotiv pouze dvakrát.

70

Čeká nás poledních dvacet minut tohoto utkání, Lokomotiv usiluje o vítězství, k němuž má zatím stejně daleko, jako domácí Schalke.

68

Guilherme (Lok. Moskva) lapil střelu Serdara, ktará byla nebezpečná!

67

Lokomotiv hraje zatím v Gelsenkirchenu velice chytře, není to bláznivé útočení, je to spíše sázka na jistotu, když už zaútočit, tak aby to byl nebezpečný útok.

66

Schalke s míčem u půlící čáry, domácí vyčkávají, s čím na ně vyrukuje soupeř.

65

Žlutou kartu dostává Benedikt Höwedes (FK Lokomotiv Moskva).

64

Grzegorz Krychowiak (Lok. Moskva) faulován Suatem Serdarem, na vlastní polovině, míč pro hostující tým.

63

Abdul Baba Rahman (Schalke) nedosáhl na pas na levém křídle, míč odehrál Vladislav Ignatěv.

62

Vzhledem k výsledku souběžně hraného utkání Galatasaray – Porto (1:3) je v tuto chvíli stále Lokomotiv poměrně blízko k postupu, možná bude stačit jediný gól.

61

Jevhen Konopljanka (Schalke) se dostal ke střele z levé strany, Guilherme (Lok. Moskva) jeho přízemní střelu lapil.

60

Cedric Teuchert (Schalke) se hnal do vápna Lokomotivu, ale v okamžiku přihrávky byl v ofsajdu, což bystré oko asistenta na pomezí postřehlo.

59

Střídání v týmu FC Schalke 04: ze hřiště odchází Benjamin Goller, přichází Amín Harít.

58

Útočným faulem končí akce Schalke, provinil se Omar Mascarell.

57

Hraje se ve středu hřiště, Schalke drží míč.

56

No, po úvodu druhé půle, kdy bylo Schalke jasně lepší, se nyní čím dál více dostává do hry také Lokomotiv!

55

Anton Mirančuk (Lok. Moskva) rozehrál z levé strany, ve vápně hlavičkuje Benedikt Höwedes, ale pouze nad branku Schalke.

54

Domácí se znovu neprosadili, hosté pak z protiútoku zahrozili a byla z toho velmi zajímavá střela Alexeje Mirančuka (Lok. Moskva), kterou Ralf Fährmann (Schalke) vytěsnil na roh!

53

Opět roh pro Schalke a jak jinak, rozehrávat bude Jevhen Konopljanka, tentokrát z pravé strany.

52

Z protiútoku netrefuje branku Fährmanna Dmitrij Barinov (Lok. Moskva).

51

Benjamin Goller (Schalke) zkusil vystřelit zpoza vápna Lokomotivu, ale trefil jen před sebou stojícího bránícího hráče.

50

Další roh pro Schalke, Lokomotiv se ještě ve druhé půli nedostal na polovinu soupeře.

49

Tentýž hráč se nyní dostal z levé strany do zakončení, ale trefil z ostrého úhlu jen boční síť branky Lokomovitu.

48

Ne, domácím se nedaří, nutno říci, že Jevhen Konopljanka v podstatě každým svým centrem míří jinam, než na své spoluhráče.

47

Hned v úvodu druhé půle vybojovali domácí roh, z levé strany rozehraje Jevhen Konopljanka.

46

Střídání v týmu FK Lokomotiv Moskva: ze hřiště odchází Éder, přichází Anton Mirančuk.

46

Druhý poločas začne přibližně v 19:59.

Až v posledních vteřinách první půle jsme konečně viděli nějakou tu povedenou akci, kdy se ve vápně dostal ke střele z první Igor Denisov (Lok. Moskva), který ale branku Schalke přestřelil. Symbolicky tak zakončil první poločas, z obou stran neskutečně utrápený první poločas, který diváky musel hodně nudit. Nenabídl prakticky nic, hosté se převážně bránili, přesto jsou v útočné fázi nebezpečnější, než Schalke.

45+3

45+2

Žlutou kartu dostává Benjamin Goller (FC Schalke 04).

45+2

Rozhodčí nastavil tři minuty, již to vypadá, že v první půli tohoto zápasu gól nepadne.

45+1

Žlutou kartu dostává Igor Denisov (FK Lokomotiv Moskva).

45

Jevhen Konopljanka (Schalke) také sám roh z levé strany rozehrál, ale domácí i tentokrát ohrozit branku Lokomotivu nedokázali.

44

Schalke získává roh, znovu se o to zasloužil na levém křídle Jevhen Konopljanka, přes kterého jde většina akcí Schalke.

43

Maciej Rybus (Lok. Moskva) to zkouší ze střední vzdálenosti, branku Schalke ale netrefuje.

42

Lokomotiv ale zatím není schopen podržet míč delší dobu, hosté o míč velmi často zbytečně přicházejí.

41

Naldo (Schalke) neuspěl na pravé straně, míč mu utekl do autu, vhazují hosté.

40

Posledních pět minut první půle, hodně slabé první půle, která nenabídla zatím fotbal, hodný milionářské Ligy mistrů.

39

Jevhen Konopljanka (Schalke) s míčem na levém křídle, dostal se k vápnu Lokomotivu, poté odcentroval, ale jen s tou chybou, že míč poslal tam, kde nebyl vůbec nikdo. Spoluhráč Abdul Baba Rahman si to s ním poté vyříkává.

38

Statistika držení míče – 61% : 36%.

37

A vzápětí je Abdul Baba Rahman (Schalke) zase faulován, takže míč získává Schalke, hra opět přerušena.

36

Grzegorz Krychowiak (Lok. Moskva) to nyní schytal, zezadu ho srazil k zemi Abdul Baba Rahman.

35

Jevhen Konopljanka (Schalke) rozehrál, poslal míč do vápna Lokomotivu, Guilherme (Lok. Moskva) vyboxovává.

34

Jevhen Konopljanka (Schalke) faulován na polovině Lokomotivu, provinil se Grzegorz Krychowiak.

33

Nepřesný centr z pravé strany míří do vápna Lokomotivu, kde dobrou práci odvedl bránící Benedikt Höwedes.

32

Lokomotiv nechce udělat chybu, což je na jeho hře znát, naproti tomu Schalke se nemusí nikam hnát, takže se hraje převážně ve středu hřiště.

31

Je za námi první půl hodina hry, ovšem zatím je to spíše velká nuda... čekáme na první šanci, nedej bože na první gól, k vidění byla jediná střela na branku.

30

Je z toho roh, který Jevhen Konopljanka (Schalke) rozehrává z levé strany, Guilherme (Lok. Moskva) jde do souboje a stahuje míč ze vzduchu.

29

Jevhen Konopljanka (Schalke) se dostal z levé strany do vápna Lokomotivu, ale Dmitrij Barinov (Lok. Moskva) ho nepustil do zakončení.

27

Žlutou kartu dostává Suat Serdar (FC Schalke 04).

26

Útočným faulem končí akce Schalke, Vladislav Ignatěv (Lok. Moskva) bude rozehrávat.

25

Odkop od branky Lokomotivu, který se stále nemůže dostat do nějaké té šance.

24

Míč míří před branku Lokomotivu, kde ale úřaduje obránce Benedikt Höwedes, který odkopává.

23

A také domácí vybojovali svůj první roh, který z pravé strany rozehraje Jevhen Konopljanka.

21

Útočná akce Schalke končí ofsajdem, Cedric Teuchert stál v nedovoleném postavení.

18

Alexej Mirančuk (Lok. Moskva) poslal míč před branku, který ale bránící hráč Schalke v pohodě odvrací.

17

První rohový kop v zápase vybojovali hosté, rozehrávat budou z pravé strany.

16

Střídání v týmu FC Schalke 04: ze hřiště odchází Hamza Mendyl, přichází Abdul Baba Rahman.

15

Schalke v poklidu kombinuje u půlící čáry, vrací se i na svou polovinu, Lokomotiv se moc do hry nedostává.

14

Hamza Mendyl (Schalke) po krátkém ošetření zkouší znovu hrát, ale padá na trávník, nejde to... domácí budou muset evidentně střídat.

13

Mezitím domácí rozehráli od půlící čáry, ale znovu to není žádný kalup.

12

Dmitrij Barinov (Lok. Moskva) fauluje Mendyla, který kulhá za postranní čáru.

11

Guilherme (Lok. Moskva) vykopává na polovinu Schalke, kde se jeho spoluhráči dopouští faulu, takže hrají domácí.

10

Opatrný úvod zápasu,Schalke hraje v podstatě jen pro zajímavý finanční bonus v případě výhry, o nic víc, naproti tomu Lokomotiv bojuje o postup!

8

A tak hrají hosté, Maciej Rybus (Lok. Moskva) ale ztrácí míč, nicméně bude to aut pro Lokomotiv.

7

Schalke se snaží něco vymyslet na polovině soupeře, Alessandro Schöpf ale posílá nepřesný pas z pravé strany.

6

První střelu na branku si připisují hosté, jmenovitě Jefferson Farfán, jehož střela z levé strany neznamenala nebezpečí pro branku Schalke.

4

Hra pokračuje, Grzegorz Krychowiak (Lok. Moskva) rozehrál a hosté drží míč u půlící čáry.

3

Éder (Lok. Moskva) musí být ošetřován, po hlavičkovém souboji je viditelně otřesený.

2

Naldo (Schalke) s Éderem svedl hlavičkový souboj, hostující útočník se poté skácel na trávník.

1

FC Schalke 04: Fährmann (C) – Goller, Naldo, Nastasić, Mendyl – Stambouli – Schöpf, Serdar, Mascarell – Teuchert, Konopljanka.
Náhradníci: Nübel – McKennie, Baba Rahman, Kutucu, D. Caligiuri, Harít, Sané.

FK Lokomotiv Moskva: Guilherme – Ignatěv, S. Kvěrkvelija, Höwedes, Rybus – Barinov, Krychowiak, Igor Denisov (C), Al. Mirančuk – Éder, Farfán.
Náhradníci: Kočenkov – Idowu, Smolov, An. Mirančuk, Michalik, Tugarev, Žemaletdinov.

Rozhodčí: Sidiropulos – Kostaras, Dimitriadis (vš. GRE).

LOKOMOTIV MOSKVA
Ruský klub naopak má ještě o co hrát, na rozdíl od svého německého soka. Ve hře již sice není postup ze skupiny, ale je tu ještě přece jenom šance na postup – ze třetího místa do Evropské ligy. K tomu Lokomotiv potřebuje jediné (vzhledem k horším vzájemným zápasům s Galatasarayem) – vyhrát na v Gelsenkirchenu a doufat, že Porto neprohraje v Istanbulu s Galatasarayem. Jakákoliv jiná varianta posílá do Evropské ligy právě turecký klub a Lokomotiv vrhá na poslední místo v tabulce.

FC SCHALKE
Německý tým má již jistý postup a v zápase mu v podstatě, s ohledem na postupové ambice či na vylepšení současné druhé pozice ve skupině, o nic nepůjde. Na druhém místě již totiž nemůže být Schalke předstiženo, náskok před tureckým Galatasarayem je totiž před posledním zápasem čtyřbodový. Zároveň již v Gelsenkirchenu vzdali ambice skupinu vyhrát, tu opanovalo portugalské Porto, které má náskok pěti bodů.

Vítejte u online přenosu fotbalového utkání zákl. skupiny D Ligy mistrů, v němž SCHALKE 04 přivítá na svém stadionu LOKOMOTIV MOSKVA.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:55.