To je ode mne pro dnešek vše, děkuji Vám za pozornost a přeji příjemný zbytek večera.

Držení míče: 79 % : 21 %.
Střely na branku: 11:1. Střely mimo: 14:2. Rohy: 17:4. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 3:7.

Manchester City bez problémů zvládá zápas s Cardiffem a opět se vrací do čela Premier League! Citizens dnes sehráli dobré utkání. Do vedení šli hned v šesté minutě a na závěr první půle vedeni pro jistotu navýšili. Domácí sice neskoróvali ve druhém poločase, ale byli v ní jednoznačně aktivnější, takže by si i třetí gól zasloužili. Naopak Cardiff ztrácí další důležité body a šest kol před koncem ztrácí na nesestupovou příčku pět bodů.

Zinčenko
19. min Walker

Gunnarsson
81. min Bacuna
33 Hoilett
Hoilett
Camarasa
83. min Reid
8 Ralls
Ralls
Murphy
60. min Mendez-Laing

90+2

Manchester se po rohovém kopu dostává ještě k jedné hlavičce, ale to už bude pro tento zápas asi vše.

90+1

Nastavovat se budou dvě minuty.

Dnešní utkání sleduje 53 559 diváků.

90

Cardiff se ve druhém poločase velmi dobře brání. Už dlouho nedovolil domácím nebezpečnou střelu.

89

Míč je u Etheridge, který s rozehrou vůbec nespěchá. Nakonec nakopává jen do autu.

87

Manchester už nechce nic riskovat a proto si přihrává pouze po zemi. Naopak Cardiff do útoku okamžitě nakopává.

86

De Bruyne neúspěšně rozehrál další přímý kop a hosté se tak dostali do přečíslení dva na jednoho! Proti Niassemu však skvěle vyběhl Ederson, který tak nedovolil zakončení.

85

Domácí musí hrát dozadu, protože nechtějí riskovat ztrátu míče. Cardiff totiž aktivně pokračuje v napadání.

84

Hosté po dlouhé době začínají napadat, aby se nemuseli tolik času bránit. Zatím to funguje, protože se Manchester nemůže dostat přes polovinu hřiště.

83

Střídání v týmu Cardiff City FC: ze hřiště odchází Víctor Camarasa, přichází Bobby Reid.

83

Etheridge odkopává míč co nejdál od své branky. Cardiff už vyhlíží konec utkání.

82

Domácí klidně kombinují na útočné polovině. Nakonec přichází velmi nepřesná střela Laporteho.

81

Střídání v týmu Cardiff City FC: ze hřiště odchází Aron Gunnarsson, přichází Leandro Bacuna.

80

Walker se chtěl dostat do úniku, ale nakonec získává pouze autové vhazování.

79

De Bruyne dostal Jesuse do velké gólovky, ale brazilský útočník stejně nemohl skórovat, protože byl v ofsajdu.

78

Útok Manchesteru končí nepřesnou přihrávkou, která letí do zámezí. Následný odkop Etheridge je nepřesný a po něm opět drží míč domací fotbalisté.

77

Domácí se pomocí pomalé a přesné kombinace přesouvají dopředu. Hosté ani nenapadají a tak se Citizens skoro ani nemusí snažit.

76

Cardiff získává svůj první roh druhého poločasu. Ten neměl téměř žádnou šanci na úspěch a rozehrávat tak bude Ederson.

75

Po odkopu Etheridge vyhrávají souboj o míč domácí fotbalisté. Následný rychlý útok hosté včas dokázali zastavit.

74

Hosté po opravdu dlouhé době vyprodukovali střelu na branku! Pro Edersona to však žádný problémů nebyl.

73

Manchester se nikam nežene, utkání si užívá. Domácí to nakonec zkusili dopředu nákopem, který raději pokryl gólman Cardiffu.

72

Po dost dlouhé době se hraje na útočné polovině Cardiffu. Hosté tam však pouze napadali.

71

Centr De Bruyneho nyní celé vápno přeletěl. Přesto Citizens získávají již sedmnáctý roh.

70

Cardiff míč opět dlouhou nepodržel a domácí už zase kombinují kolem hostující šestnáctky.

69

Manchester si do statistik připisuje jeden roh za druhým, ale žádný nemůže využít. Po centru Saného Foden trefil tyč!

68

Mahríz chce dnes také skórovat a nyní byl tomu blízko. Jeho střelu z dálky gólman Cardiffu sotva vyrazil.

67

Odkop Etheridgeho je velmi nepřesný a domácí se tak opět pomalu usazují na útočné polovině.

66

Po chvíli Foden našel pěkným centrem Laporteho, ale ten míč poslal jen do středu hřiště, kde byl připravený hostující brankář.

65

Po rohu přišla střela Mahríze, kterou zvládá Etheridge vyrážet jen na další rohový kop.

65

De Bruyne se k vápnu rychle vrátil a hledal Jesuse pomocí centru. Ten dokázal zlikvidovat Morrison.

64

Až teď se Citizens dostali na útočnou polovinu. Vzápětí jsou však zatlačeni zpět na polovinu hrací plochy.

63

Stále se hraje na obranné polovině Manchesteru. Ten tam klidně kombinuje, nemá totiž kam spěchat.

62

Výsledek utkání už je jasným oboum týmům a podle toho také vypadá hra. Domácí kombinují na své polovině a hosté už vůbec nenapadají.

61

Po autovém vhazování se zkoušel prosadit De Bruyne, ale ten z hranice pokutového území bránu těsně minul.

60

Střídání v týmu Cardiff City FC: ze hřiště odchází Josh Murphy, přichází Nathaniel Mendez-Laing.

59

Rohový kop byl rozehrán nakrátko. Centr nakonec přece jen přišel a to z kopačky Walkera. Ten sice našel Laporteho, ale tomu hlavička úplně nesedla a míč tak skončil jen nad brankou.

58

Manchester se po odkopu Etheridge rychle do útoku vrátil, ale na útočné polovině už celkem dlouhou nevymyslel nic nebezpečného. Nyní získal pouze další roh.

57

Citizens si při útoku pomohli nedovoleně. Konkrétně se faulem provinil Gabriel Jesus.

56

Cardiff pokryl i následný centr z rohu a poté dostal míč na polovinu hřiště. Může si tak na chvíli oddechnout od obrany.

55

Také Sané hledal spoluhráče před brankou, ale jeho přihrávku srazili hosté na roh.

54

De Bruyne vyslal z přímého kopu nadějnou přihrávku do předbrankového prostoru, ale žádný z domácích hráčů nedokázal nasměrovat míč do branky.

53

Žlutou kartu dostává Joe Ralls (Cardiff City FC).

52

Citizens nevyužívají ani následný roh, takže od branky bude odkopávat gólman Cardiffu.

51

Foden se skvěle uvolnil, díky čemuž se dostal až před Etheridge, ale brankáře hostů střelou k bližší tyči nepřekonal.

50

Ederson bez problémů zasáhl proti nákopu a s následnou rozehrou samozřejmě moc nespěchá.

49

Manchester podniká svou první útočnou akci druhého poločasu. Snaží se hrát spíše na jistotu, ale nakonec přece jen přichází nepřesná přihrávka do zámezí.

48

Cardiff je na začátku druhé půle aktivnější. Po odkopu Etheridgeho však o míč přichází.

47

Hosté to dopředu opět zkoušeli nákopem. Tentokrát míč neskončil mimo hřiště, ale u domácích hráčů.

46

Cardiff sice rozehrál, ale ihned poté míč zbytečně odkopl do autu. Domácí tak budou vhazovat.

46

Manchester City jasně ovládl první poločas. Domácí byli celý poločas aktivnější, za což byli odměněni dvěmi brankami. Cardiff se navíc nedostal do žádné vyložené šance a skoro celý poločas se jen bránil. Hosté už tak asi utkání nezdramatizují.

Druhý poločas začne přibližně v 21:48.

45+3

45+2

Na závěr poločasu ještě musí být pozorný Ederson. Ten musel zachytávat nákop hostujícího týmu.

45+1

44

Manchester City právě vstřelil branku!
Citizens navyšují své vedení na závěr poločasu! Mahríz dostal LEROYE SANÉHO do ideální střelecké pozice, kterou poté německý hráč využil přesnou střelou k pravé tyči. Asistence: Gabriel Jesus.

44

Standartky se tentokrát chopil De Bruyne. Ten trefil jen hostujícího obránce, který míč srazil na roh.

43

Hosté si při obraně pomohli faulem a domácí tak dostanou výhodu dalšího přímého kopu.

42

Citizens se po úspěšné defenzivě vydávají do dalšího protiútoku. Ten opět nebude využit, Cardiff totiž předvedl dobrý návrat do obrany.

41

Domácí nevyužili další rohový kop, ale míč stále zůstává v jejich držení.

40

Manchester se po úspěšné obraně rohu dostal do přečíslení čtyři na dva. To na sebe nakonec vzal Jesus, který však trefil jen hostující obránce, který mčí srazil mimo branku.

39

Hosté také získavají rohový kop. Ten rozehrál Camarasa, ale ani on žádného útočníka hostů nenašel.

38

Mahríz se snažil o centr, ale nakonec se bude muset spokojit s rohovým kopem, který rozehrál De Bruyne. Ten žádného spoluhráče nenašel.

37

Hosté opět míč moc dlouhou nepodrželi. Pokračuje se tak ve velmi klidném tempu, protože Citizens nemají kam spěchat.

35

Přímý kop chtěl opět využít Sané, ale Etheridge tentokrát nemusel ani zasahovat. Střela totiž skončila nad hostující brankou.

34

Žlutou kartu dostává Lee Peltier (Cardiff City FC).

34

Útok Manchesteru tentokrát nic nebezpečného nepřinesl, nepřesná přihrávka končí až v rukavicích Etheridge.

33

Útok hostů je poprvé zastaven kvůli ofsajdu. Rozehrát tak bude Ederson.

32

Z dálky to tentokrát zkusil kapitán Citizens Fernandinho, ale ani střelu na branku nevyprodukoval.

31

Cardiff zase balón moc dlouhou neudržel. Opět ho tak mají domácí stopeři.

30

Foden se nakonec odhodlal a zkusil to z dálky, ale tento mladíček se mezi tři tyče nedokázal trefit.

29

Etheridge svým odkopem nachází jen domácí hráče. Ti tak opět uklidňují hru kombinací kolem půlící čáry.

28

Citizens při obraně opět dobře zapracovali. Danilo vybojoval míč a následně vyslal do úniku De Bruyneho. Ten před brankou hledal Jesuse, ale k tomu se přes hostující obránce míč nedostal.

27

Domácí si snad poprvé v zápase nerozumněli a nepřesnou přihrávkou darovali soupeři míč. Cardiff neváhá a okamžitě míří dopředu.

26

Podle rozhodčího si Foden při souboji pomohl nedovoleně a hosté tak budou moct rozehrávat z půlící čáry.

25

Hosté rozehráli přímý kop nakrátko, což se nevyplatilo, protože Citizens aktivně napadali, díky čemuž se mohli vydat do protiútoku. Ten Cardiff sotva ubránil.

24

Po dlouhé době je tu šance pro Cardiff. Ten rozehrává přímý kop na útočné polovině.

23

Manchester sice roh nevyužil, ale míč stále udržel. Domácí se tak rychle dostali zpět do vápna, kde opět narazili na pevnou hostující obranu.

22

Walker hledal ve vápnu některého ze spoluhráčů, ale hosté si tentokrát poradili a míč uklidili do zámezí.

21

Cardiff dopředu nakopává, což se opět nevyplácí, protože míč zase končí jen na domácích kopačkách.

20

Hra je opět přerušena, brazilský forvard Jesus se nacházel v ofsajdu.

19

Střídání v týmu Manchester City: ze hřiště odchází Olexandr Zinčenko, přichází Kyle Walker.

18

Zinčenko si vyžádal ošetření a hra je přerušena. Dost pravděpdobně však přijde první střídání.

17

Domácí fotbalisté hrají uvolněně a utkání si užívají. Hosté se naopak snaží alespoň o ohrožení Edersona.

16

Cardiff se po dlouhé době dostal na útočnou polovinu, ale tam okamžitě míč ztrácí kvůli nepřesné přihrávce.

15

Hosté roh bez větších problémů odvrátili a po patnácti minutách hry stále ztrácí jednu branku.

14

Zinčenko si skvěle zpracoval náročnou příhrávku a před brankou hledal Fodena, ale hostující obránci srazili míč na rohový kop.

13

Gólman Cardiffu chytře vystihl soupeřící přihrávku, díky čemuž ji dokázal chytit. Jeho následné rozehra je však velmi nepřesná a mič je tak opět u soupeře.

12

Roh byl nevyužit, ale City stále udrželo míč a může tak pokračovat v aktivním útočení.

11

Jesus se snažil o uvolnění Saného. Ten nakonec vybojoval alespoň rohový kop.

10

Hosté se co nejrychleji tlačí do útoku, ale tam míč velmi rychle ztrácí. Manchester tak opět začíná pomalu kombinovat směrem dopředu.

9

Citizens pokračují v útočné aktivitě, nyní získali první přímý kop utkání. Ten zkoušel využít Sané, ale svou střelou Etheridge nepřekvapil.

8

Žlutou kartu dostává Joe Bennett (Cardiff City FC).

6

Domácí jdou velmi rychle do vedení! Laporte našel přesným pasem nabíhajícího KEVINA DE BRUYNA, který se z velkého úhlu trefil přesně pod horní tyč. Asistence: Aymeric Laporte.

5

Domácí nakonec posílají balón do zámezí a brankář Cardiffu tak bude moct odkopávat.

4

Etheridge si připisují první úspěšný zákrok. Míč však pro svůj tým nezískal.

4

Citizens na začátku utkání nikam nespěchá. Manchester stále kombinuje a pomalu se přibližuje k hostující brance.

2

Cardiff získal první rohový kop utkání. Ten Manchester v klidu odvrátil a vzápětí získal i míč díky nepřesnému nákopu hostů.

1

Hned na úvod se dostali domácí do velké šance. Jesus totiž mohl zakončovat do prázdé, ale na přihrávku z pravé strany nakonec nedosáhl.

1

Manchester City: Ederson – Danilo, Stones, Laporte, Zinčenko – De Bruyne, Fernandinho (C), Foden – Mahríz, Jesus, Sané.
Náhradníci: Muric – Walker, Kompany, Gündoğan, B. Silva, D. Silva, Sterling.

Cardiff City FC: Etheridge – Peltier, Morrison (C), Ecuele Manga, J. Bennett – Gunnarsson – Hoilett, Camarasa, Ralls, Josh Murphy – Niasse.
Náhradníci: Murphy – Bacuna, Cunningham, Reid, Harris, Zohore, Mendez-Laing.

Rozhodčí: Jonathan Moss – Marc Perry, Andy Halliday.

Manchester City dnes musí vyhrát, protože hraje o první místo. Na první Liverpool totiž ztrácí jen dva body a v případě vítězství by tedy šel na první místo Premier League. Dnešní domácí rozhodně nemohou zaváhat proti osmnáctému týmu Premier League, jelikož drží sérii dvanácti vyhraných zápasů v řadě. City je navíc nejproduktivnějším týmem celé ligy a tak by dnes měl bez problémů zvítězit.

Poslední tři utkání
Fulham vs. Manchester City – 0:2
Manchester City vs. Watford – 3:1
Bournemouth vs. Manchester City – 0:1

Cardiff je na tom naopak mizerně. Zoufale totiž bojuje o udržení a zatím tento boj prohrává. Aktuálně se totiž nachází na osmnácté pozici a na sedmnáctou nesestupovou příčku už ztrácí pět bod. Dnešním hostům se navíc v poslední době moc nedaří. Nedávno sice porazili West Ham 2:0, ale byla to první výhra po třech porážkách. Cardiff na výhru nenavázal, protože se v posledním utkání střetl s Chelsea, kde moc nadějí na výhru neměl. Od dnešních hostů se nic nečeká ani dnes, i když se Cardiff určitě pokusí o překvapení.

Cardiff vs. Chelsea – 1:2
Cardiff vs. West Ham – 2:0
Wolverhampton vs. Cardiff – 2:0

Zdravím všechny fanoušky anglické Premier League. Dnes nás čeká předehrávka 33. kola, ve kterém se spolu utká Manchester City a Cardiff. Tímto jste k utkání srdečně zváni a přeji Vám příjemnou počtenou.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.