Ode mě je to vše, hezký zbytek dne.

Držení míče: 69 % : 31 %.
Střely na branku: 5:2. Střely mimo: 7:0. Rohy: 7:3. Ofsajdy: 2:7. Fauly: 4:7.

Je dobojováno, Liverpool se udržel v těsném závěsu za Manchesterem City, dnes přehrál Burnley poměrem 4:2. Hosté se dostali do vedení po kuriózní trefě, od rohového praporku dostal míč do sítě Ashley Westwood. Reds dokázali ještě do přestávky skóre otočit, přesně mířili Roberto Firmino a Sadio Mané. Po přestávce domácí pokračovali v nátlakové hře a navýšili své vedení, znovu se prosadil Roberto Firmino. Clarets závěr duelu ještě zdramatizovali, po přihrávce Matěje Vydry snížil Johann Gudmundsson, poslední slovo ale přeci jen měl Liverpool, jmenovitě Sadio Mané.

Liverpool FCLiverpool FC(4-3-3 )

13 Alisson
Alisson
Alexander-Arnold
86. min Sturridge
32 Matip
Matip
van Dijk
Robertson
Wijnaldum
68. min Henderson
Fabinho
20 Lallana
Lallana
77. min Keïta

Hendrick
79. min Gudmundsson
31 McNeil
McNeil
10 Barnes
Barnes
86. min Vydra
11 Wood
Wood
79. min Crouch

Liverpool právě vstřelil branku!
Hosté hodně otevřeli hru, nechali v obraně dokořán otevřená vrata, čehož Reds dokázali využít. Sturridge se dobře zorientoval a šikovnou přihrávkou z otočky nalezl SADIA MANÉHO, který zvládl sprinterský souboj s Tomem Heatonem, posunul si míč na levačku a s přehledem jej uklidil do prázdné branky.

90+2

Clarets se okamžitě vrhli na útočnou polovinu. Míč do šestnáctky poslal Dwight McNeil, Alisson ale své spoluhráče podržel dobrým výběhem.

90+1

Burnley právě vstřelilo branku!
Tak pozor, máme zaděláno na dramatický závěr, fotbalisté Burnley se totiž na začátku nastaveného času dostávají na dostřel. Velký podíl na této trefě má Matěj Vydra. Český útočník v šestnáctce soupeře zachoval chladnou hlavu a posunul míč k nabíhajícímu si JOHANNU GUDMUNDSSONOVI, který ranou na přední tyč překonal Alissona.

90+1

Nastavovat se budou tři minuty.

90

Gudmundsson neměl s kým kombinovat, nakonec vybojoval alespoň přímý kop. Proti pravidlům se provinil Henderson, jenž utkání dohrává na postu pravého beka.

89

Domácí se k zakončení po rohu nedostali, tuto standardní situaci si ale nyní vyzkouší znovu, do zámezí byla totiž tečována rána z kopačky Daniela Sturridge.

88

Sadio Mané mezi obránci soupeře přistrčil míč Salahovi, proti jehož střele z první musel zasahovat Tom Heaton. Uvidíme rohový kop v podání Liverpoolu.

87

Po Crouchově prodloužení hry se míče poprvé dotkl Matěj Vydra. Český útočník se pokoušel projít kolem Fabinha, který jej od balonu nekompromisně odtlačil.

86

Střídání v týmu Burnley FC: ze hřiště odchází Ashley Barnes, přichází Matěj Vydra.

86

Střídání v týmu Liverpool FC: ze hřiště odchází Trent Alexander-Arnold, přichází Daniel Sturridge.

85

Mané si počkal na z druhé vlny sprintujícího Robertsona a přenechal mu míč. Skotský zadák, který znovu působí neúnavným dojmem, trefil ve skluzu blokujícího Bardsleyho.

84

Liverpoolští fotbalisté kontrolují závěr dnešního utkání, o tři body by je mohl připravit už jen zázrak. Svěřenci Jürgena Kloppa se tak i nadále udrží v kontaktu s Manchesterem City.

82

Mohlo být definitivně rozhodnuto, domácí spálili obrovskou příležitost! Vpravo naprosto volný Alexander-Arnold poslal míč před poloprázdnou branku, jenže Mané trefil pouze břevno.

81

Mohamed Salah si opět hodlal troufnout na Charlieho Taylora, ani tentokráte ale nepochodil. Vzájemné souboje těchto dvou hráčů dnes vyznívají lépe spíše pro obránce Burnley.

80

Salah si nevyhověl s Keïtou, podobně si o chvíli později vedl hostující Gudmundsson s Corkem. Situaci uklidňuje až individuálně postupující Robertson.

79

Střídání v týmu Burnley FC: ze hřiště odchází Chris Wood, přichází Peter Crouch.
Střídání v týmu Burnley FC: ze hřiště odchází Jeffrey Hendrick, přichází Johann Gudmundsson.

78

Virgil van Dijk si všiml volného Firmina. Ten to vymyslel krásně, když předložil nadýchaný oblouček Fabinhovi, jenže tomu možnost zakončení sebral Mee.

77

Střídání v týmu Liverpool FC: ze hřiště odchází Adam Lallana, přichází Naby Keïta.

76

Sadio Mané udělal dva rychlé kroky, zbavil se Taylora a vypálil. Jeho rána by Heatona určitě zaměstnala, díky bloku Meeho k němu ale vůbec nedoputovala.

75

Něco vymyslet se pokoušel Jeff Hendrick, proti němuž u postranní čáry stačil včas vystoupit Robertson, který se založením protiakce příliš nepospíchá.

73

S nadějemi hostujícího celku na jakýkoliv bodový zisk už to začíná vypadat bledě. Povede se svěřenci Seana Dyche závěr zápasu ještě nějak zdramatizovat?

72

Po rozehrávce přímého kopu z obranné poloviny se k hlavičce ve vápně Liverpoolu hnal Tarkowski, v souboji s Matipem si ale výrazně pomohl rukama.

71

Žlutou kartu dostává Fabinho (Liverpool FC).

70

Na Robetsonovu nabídku si v pokutovém území naskakovali Mané s Hendersonem. Nakonec to byl střídající záložník, kdo hlavičkoval mimo tři tyče.

68

Střídání v týmu Liverpool FC: ze hřiště odchází Georginio Wijnaldum, přichází Jordan Henderson.

67

Liverpool toho ve druhé půli moc nepředvedl, nyní se ale domácí tým prosazuje potřetí a přibližuje se tříbodovému zisku. Chybu v rozehrávce předvedl Heaton, sám na branku se na to konto řítil Salah. Toho k zakončení nepustil vracející se Taylor, balon se ale se štěstím odrazil příhodně pro ROBERTA FIRMINA, který s jeho uklizením do sítě neměl problém.

67

Proti Fabinhovi si Westwood počínal v rámci pravidel, dokonce brazilského soupeře úspěšně odzbrojil. O chvíli později ale nedovoleně atakoval Robertsona.

66

Hostům standardní situace nevyšla. Ashley Westwood nezasáhl balon ideálně, na přední tyči jej mimo šestnáctku s přehledem odehrál Wijnaldum.

65

Westwoodův pas se se štěstím dostal až k Woodovi, po jehož přihrávce Alexandera-Arnolda obešel šikovný McNeil a vybojoval pro Clarets rohový kop.

64

Trochu více volného prostoru se na pravé straně otevřelo před Bardsleym. Anglický bek si na ofenzivní průnik netroufl, místo toho obrátil hru směrem vzad.

63

McNeilův centr se stal snadnou kořistí pro van Dijka. Pokračování akce hostujícího celku utnul pomezní sudí, který správně viděl Barnesův ofsajd.

62

Alisson se opět až příliš dlouho mazlil s balonem, nakonec jej musel rychle odehrát před dotírajícím Woodem. Brazilský gólman někdy působí možná až moc klidně.

61

Sadio Mané ustál hraniční souboj proti Westwoodovi, o pár metrů dále už o balon přišel, výborně proti němu totiž zasáhl ve skluzu bránící Ben Mee.

60

Aktivní Lallana si narazil s Fabinhem, přichystal si balon na pravačku a zkusil štěstí z nějakých pětadvaceti metrů, jenže trefil pouze dobře postaveného Bardsleyho.

59

McNeilův centr z levé strany přelétl šestnáctku, míč na hrací ploše ještě zastihl Cork. Jeho pas už byl o poznání zajímavější ven z branky musel Alisson.

58

Alisson chvíli váhal s rozehrávkou, nakonec si kvůli dotírajícímu Woodovi musel pospíšit. Pouze odevzdal balon Heatonovi, který čeká na nabídku od spoluhráčů.

57

Domácí kontrolují balon, druhý poločas se kromě úvodních okamžiků opět nese v jejich režii. Mané znovu kombinoval se Salahem, na něhož si za vápnem počíhal Tarkowski.

56

Virgil van Dijk šikovným obloučkem vyzval k zakončení Salaha, jehož pokus o ránu z první se s úspěchem nepotkal. Fotbalisté Burnley se konečně alespoň na chvíli osvobozují.

55

Rozehráli jej na krátko, Lallana na to konto vykoupal McNeila, všichni jeho kolegové byli ale ve vápně pokrytí. Nápor Kloppových svěřenců ale ještě nekončí.

54

Mané centroval pro z druhé vlny si nabíhajícího Salaha, tomu ale v zakončení překážel dnes jinak výtečně hrající Adam Lallana. Domácí získali alespoň roh.

53

Alissonova riskantní rozehrávka vyšla, Liverpoolští se na to konto hnali do zajímavé šance. Mané přenechal míč lépe postavenému Firminovi, který zamířil vedle vzdálenější tyče.

52

McNeil sice odcentroval přes Alexandera-Arnolda, ve vápně se ale za jeho nabídkou nikdo nevydal, a Virgl van Dijk tak měl s odklizením míče snadnou práci.

51

O chvíli později to sám na sebe vzal Mohamed Salah. Egyptský šikula si potáhl míč na levačku a vyslal zajímavý technický pokus, branka mu ale byla malá.

50

Nepřehlednou situaci ve středu pole nejlépe ze všech zvládl Wijnaldum, jenž posléze roztáhl hru k Robertsonovi, tomu ale v centru zabránil pohotový Bardsley.

48

Zatím jsou to Clarets, kdo se v úvodu druhého poločasu spíše drží u balonu. Taylor se marně pokoušel obehrát Lallanu, autové vhazování pro Dycheovy hochy.

47

Taylorovu skákavou nabídku odvrátil Matip velmi nejistě, k míči se naštěstí pro domácí dostal Alexander-Arnold, jenže byl před McNeilem nucen sáhnout k odkopu.

46

Během první půle, konkrétně po druhé vstřelené brance Reds, měl údajně drobné zdravotní problémy Adam Lallana. O přestávce k jeho střídání nedošlo, ke změně nesáhl ani Sean Dyche.

46

První půle je za námi, Liverpool vede nad Burnley 2:1. Začátek utkání přitom lépe vyšel hostům, kteří se dostali do vedení už v šesté minutě, když až v síti skončil rohový kop Ashleyho Westwooda. Reds se z této nepříjemné situace zvládli dostat a ve zbytku poločasu byli jasně lepší. Vyrovnáno bylo už v devatenácté minutě, se štěstím se trefil Firmino. O zatím rozdílovou branku se postaral Sadio Mané.

45+4

45+3

Westwood ve středovém kruhu nasadil jesle Firminovi. Nějakou šanci pro Burnley se ještě pokoušel vybojovat McNeil, Alexander-Arnold si s ním ale hravě poradil.

45+2

Salah za hranicí pravidel atakoval McNeila, jasný faul. Přímý kop nesehrála Dycheova družina dobře, Barnes si nepohlídal náběh a ocitl se v ofsajdovém postavení.

45+1

Nastavovat se budou hned tři minuty.

45

Konec první půle se jinak nese v duchu spousty nepřesností z obou stran. Vypadá to, že skóre už se nepohne a týmy půjdou do šaten za stavu 2:1 pro domácí Reds.

44

Alexander-Arnold dopravil balon až ke vzdálenější tyči, kde mnoho nescházelo, aby se k hlavičce z výborné pozice dostal Robertson. Škoda pro domácí.

43

Mohamed Salah byl hodně nepříjemně tísněn Meem, který si očividně pomáhal rukama. Andre Marriner souboj jak nedovolený neposoudil, hraje se dál.

42

Bardsley se zapojil do hry i na útočné polovině. Jeho výměna míče s Ashleym Westwoodem ovšem neproběhla dle plánu, druhý jmenovaný byl chycen v ofsajdu.

41

Robertson si jen tak tak zpracoval balon po nákopu od Virgila van Dijka, v tu chvíli se k němu ale přihnal Bardsley, který předvedl divákům ideálně načasovaný skluz.

40

Na stadionu už několik minut vydatně prší, k dešti se navíc přidal i silný vítr. Oba týmy se tak musí vypořádat s podmínkami, které atraktivnímu fotbalu vůbec nenahrávají.

39

Hra se přerušuje, na trávníku totiž zůstává ležet Ashley Barnes. Hostující útočník dostal naloženo v souboji s van Dijkem, vše by ale mělo být v pořádku.

38

Nejprve to vypadalo spíše na Salaha, nakonec se k míči postavil Trent Alexander-Arnold. Rána anglickému mladíkovi příliš nesedla, Heaton mohl zůstat v klidu.

37

Salah s Firminem tak dlouho napadali rozehrávku soupeře, až druhý jmenovaný v souboji s Taylorem získal pro domácí tým přímý kop ze solidní pozice.

36

Do konce prvního poločasu zbývá odehrát necelých deset minut. Liverpool už jasně převzal herní otěže, tak se nechme překvapit, zda ještě před přestávkou navýší svůj náskok.

35

Chris Wood vybojoval balon pro dobře postaveného Hendricka, poté svému spoluhráči ale trochu překážel. Byl to právě on, kdo nešťastně zastavil střelu irského záložníka Burnley.

34

Hosté získali rohový kop. Ashley Westwood opět směřoval svůj centr k zadní tyči, Alisson se ale už podruhé zaskočit nenechal a vyboxoval balon do bezpečí.

33

Po chybě v rozehrávce Clarets svedl Salah sprinterský souboj o balon s Tomem Heatonem. Úspěšnější byl druhý jmenovaný, jenž situaci vyřešil odkopem na tribunu.

32

Liverpool se veze na vlně euforie. K Mohamedu Salahovi se nyní přiklonilo i štěstí v podobě odraženého balonu, rána egyptského hráče z dobré pozice se mezi tři tyče nevešla.

31

Na lavičce Liverpoolu se ke vstupu na plac chystá Jordan Henderson. Zatím není jasné, kterého ze středních záložníků Reds trápí nějaké zdravotní problémy.

29

V posledních minutách tlak ze strany Reds trochu opadl, nyní se ale svěřenci Jürgena Kloppa zničehonic prosazují a poprvé v zápase vedou! Adam Lallana díky výbornému skluzu nedovolil soupeři odvrátit nebezpečí, poté se o zisk penalty marně pokoušel Salah. Tomu odkopl míč Taylor, poslal jej ale pouze do míst, kde číhal SADIO MANÉ, který přesnou ranou rozjásal Anfield Road.

28

Pěkný centr vyslal z levého křídla Charlie Taylor. Na letící balon se natahovali Barnes s Woodem, ani k jednomu se ale štěstí v tento moment nepřiklonilo.

27

Wood vyhrál hlavičkový souboj s Matipem, navíc prodloužil míč za sebe na Barnese. Ten měl ale na zádech přilepeného van Dijka, který mu nic dalšího nepovolil.

26

Dělat neplechu v defenzivních řadách Liverpoolu se rozhodl McNeil. Doplatil na nedostatečnou podporu ze strany svých kolegů, sám proti přesile se na nic nezmohl.

25

Firmino krásně našel Alexandera-Arnolda. Ani anglický reprezentant to nemyslel špatně, Firminovi ale balon předložil pouze na paty. Následovat bude aut pro Burnley.

24

Nápor Reds ještě chvíli pokračoval. Fabinho posunul míč k lépe postavenému Robertsonovi, jenž se marně pokoušel uspět proti Bardsleymu.

23

Hosty zastavil další ofsajd, v němž se tentokráte ocitl Hendrick. Na druhé straně z hranice vápna pálil Alexander-Arnold, jehož prudký pokus zastavil blokující Taylor.

22

Na Anfield Road je najednou daleko živěji, domácí fanoušci jsou po vyrovnávací trefě hodně slyšet. Jak budou vypadat nadcházející minuty? Překlopí Reds skóre na svou stranu?

21

Burnley podniklo ojedinělý ofenzivní výpad. Nic zajímavého hostující fotbalisté nevymysleli, ofsajd byl správně odmáván a odpískán Ashleymu Barnesovi.

19

Liverpool byl v posledních minutách jasně aktivnější, šel si za vyrovnáním a nyní se přeci jen dočkal. Salah si na pravé straně pěkně narazil s Wijnaldumem, vrhl se do šestnáctky a poslal míč před branku. Tom Heaton se špatně domluvil s Tarkowskim, čehož okamžitě využil ROBERTO FIRMINO, jenž už měl opravdu snadnou úlohu.

19

Skvěle to udělal McNeil, po jehož kličce se zcela mimo hru ocitl Wijnaldum. Centr talentovaného mladíka si našel Wood, který ještě sklepával Barnesovi, jeho úmysl ale přečetl Fabinho.

18

Trent Alexander-Arnold se nijak nerozmýšlel a vyslal do pokutového území další prudký centr. Nejvýše ze všech vyskočil Mané, jehož hlavička Heatona nikterak neohrozila.

17

Nyní už ano. Bardsley se nešikovně srazil s Maném, který se ze země zvedl příliš prudce a zasáhl svého protivníka hlavou mezi oči. Rozhodně se nejednalo o chtěný zákrok.

16

Fabinhova zablokovaná pumelice se odrazila příhodně pro Robertsona, jemuž centr vůbec nesedl. Ve vápně zůstává ležet Bardsley, hra se zatím nepřerušuje.

15

Dobrá příležitost v podání Reds! Salah si všiml vlevo nehlídaného Roberta Firmina, po jehož střele a teči blokujícího Bardsleyho skončil míč těsně nad břevnem branky hostí.

14

Alexander-Arnold posunul balon k Salahovi, jeho přenesení hry ale nebylo přesné. Rodící se brejk Burnley táhl Wood, zakročit musel vracející se Fabinho.

13

Kloppovi svěřenci se potřebují uklidnit, což svým kolegům razantními gesty naznačuje i sám německý trenér. Mezitím na vlastní polovině kombinuje van Dijk s Fabinhem.

12

Clarets se na obranné polovině soupeře neohráli, Matip si s Barnesem v těsném souboji věděl rady. Kupředu se na to konto vydává vždy fyzicky dobře připravený Robertson.

11

Další akci Liverpoolu zastavilo ofsajdové postavení, ve kterém přijímal přihrávku od Fabinha Trent Alexander-Arnold. Domácí hráči se co nejdříve potřebují zbavit vzniklé frustrace.

10

Reds nezahálejí a pokouší se s nepříznivým stavem co nejdříve něco provést. Salahova nabídka nebyla špatně myšlená, ovšem pro Firmina s Maném až příliš vysoká.

8

Opakované záběry ukázaly, že Alisson byl v hodně těsném souboji s Tarkowskim. Domácí se zlobí i nadále, anglický stoper brankáře Liverpoolu dost možná nedovoleně atakoval.

7

Žlutou kartu dostává Alisson (Liverpool FC).

6

No, tak to je hodně překvapivý začátek dnešního zápasu, Burnley se na konci šesté minuty dostává do vedení! Takový gól se jen tak nevidí, hosté nejprve po Matipově zaváhání dostali zadarmo rohový kop. ASHLEY WESTWOOD poté předvedl neuvěřitelnou věc, když přímo od praporku dopravil balon k zadní tyči Alissonovy svatyně.

6

Lallana o chvíli později fauloval Hendricka. Přímý kop se fotbalisté Burnley pokoušeli rozehrát za pomoci signálu, nabíhající Barnes byl ale u míče později než Alisson.

5

Robertson přenechal míč Adamu Lallanovi. Jeho centr levačkou vypadal nepříjemně, Tom Heaton si pro něj musel vyběhnout trochu dále od branky.

4

Wijnaldum ve středu pole vystihl Westwoodův záměr, načež zvedl hlavu a zkusil narýsovat kolmici pro sprintujícího Firmina, dobře ale zapracoval James Tarkowski.

3

Cork roztáhl hru na Taylora a ihned si nabíhal do volného prostoru. Přihrávka se k němu nedostala, zasáhl totiž připravený Alexander-Arnold. Aut pro hosty.

2

Hned v úvodu utkání se na pravé straně málem otevřelo hodně prostoru pro Mohameda Salaha. Na něj směřující pas od Alexandera-Arnolda na poslední chvíli zastavil McNeil.

1

Andre Marriner foukl do píšťalky, utkání mezi Liverpoolem a Burnley tedy může začít, pojďme na to! Rozehrávky se ujali hostující fotbalisté, kteří nastupují v bílých dresech, naopak svěřenci trenéra Kloppa budou hrát v červeném.

1

Liverpool FC: Alisson – Alexander-Arnold, Matip, V. van Dijk (C), Robertson – Wijnaldum, Fabinho, Lallana – M. Salah, Firmino, Mané.
Náhradníci: Mignolet – Lovren, Keïta, Henderson, Sturridge, Shaqiri, Origi.

Burnley FC: Heaton (C) – Bardsley, Tarkowski, Mee, Taylor – Cork, A. Westwood – Hendrick, McNeil – Barnes, Wood.
Náhradníci: Hart – Lowton, Gudmundsson, Brady, B. Gibson, Crouch, Vydra.

Rozhodčí: Andre Marriner – Scott Ledger, Richard West.

Poslední vzájemné utkání

5. 12. 2018 – Burnley FC – Liverpool FC 1:3

Branky: 54. Cork – 62. Milner (Origi), 69. Firmino (van Dijk), 90+1. Shaqiri (Salah)

Burnley FC: Hart – Bardsley, Tarkowski, Mee (C), Taylor – Gudmundsson, Cork, Westwood, Brady (71. Lennon) – Barnes (83. Vydra), Wood (71. Vokes)

Liverpool FC: Alisson – Gomez (23. Alexander-Arnold), Matip, van Dijk, Moreno (65. Salah) – Milner, Henderson (C), Keïta – Shaqiri, Sturridge, Origi (65. Firmino)

Burnley FC

Poté, co se tato sezona přehoupla do roku 2019, se fotbalisté Burnley dokázali zvednout. Prvních sedm utkání nového roku zvládli velmi dobře, vždyť si připsali čtyři vítězství a tři remízy. Díky těmto výsledkům se svěřenci trenéra Dyche vymanili ze sestupových vod, úplnou jistotu, co se vyhnutí boji o záchranu týče, ale ještě nemají. V tabulce patří Clarets šestnáctá pozice, osmnáctý Cardiff je ale zpět o pouhopouhé dva body. Situaci si Burnley znovu zkomplikovalo v posledních dvou kolech, ze kterých vyšlo bez jediného získaného bodu. Nejprve Dycheovi hoši nestačili na Newcastle, minulý víkend pak před vlastními fanoušky poměrem 1:3 podlehli Crystal Palace. Ve zbytku sezony bude týmu chybět Steven Defour, který úspěšně podstoupil absenci lýtkového svalu.

Svěřenci Jürgena Kloppa byli na nejlepší cestě k zisku vytouženého ligového prvenství, v posledních týdnech si ale situaci výrazně zkomplikovali. Z posledních sedmi zápasů totiž vyhráli pouze dvakrát, zbylých pět duelů skončilo remízou. Kvůli několika zaváháním tak přišli fotbalisté Liverpoolu o první místo, které přenechali Manchesteru City. Ten je napřed o čtyři body, ale má odehráno o zápas navíc, ve zbytku soutěže se tak může ještě leccos změnit. Před vlastními fanoušky se Reds daří, o čemž svědčí výsledky dvou posledních domácích utkání v rámci Premier League. Bournemouth odjel s tříbrankovým přídělem, Watford inkasoval ještě o dva góly více. Venku naopak Salah a spol. naposledy zvítězili dvanáctého ledna, což jim před blížící se odvetou osmifinále Ligy mistrů v Mnichově na sebevědomí příliš nepřidá.

Příjemné nedělní odpoledne přeji všem fanynkám a fanouškům kvalitní evropské kopané! Anglická Premier League dnes pokračuje třemi zápasy třicátého kola, my se společně budeme věnovat souboji mezi Liverpoolem a Burnley. Začínáme ve 13:00.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:00.