Hostující celek měl v tomto zápase více se hry, úvod zápasu sice patřil Cardiffu, ale pak už hrál lépe Everton, který se dokázal z první střely na branku prosadit. Ránou z druhé vlny se trefil Gylfi Sigurdsson, který rozjásal hostující fanoušky. Více šancí jsme v prvním poločase neviděli.

Everton pokračoval i ve druhém poločase v aktivní hře, v 67. minutě se z dorážky dokázal prosadit Gylfi Sigurdsson, který poslal odražený míč do sítě. Ve třetí minutě nastavení pak tečku za dnešním zápasem udělal Dominic Calvert-Lewin, který ránou bez přípravy elegantně prostřelil brankáře Cardiffu. Domácí celek hostujícího brankáře neohrozil ani jednou střelou na branku.

Držení míče: 33 % : 67 %.
Střely na branku: 0:4. Střely mimo: 5:5. Rohy: 3:4. Ofsajdy: 3:1. Fauly: 12:12.

Mendez-Laing
69. min Paterson
15 Bacuna
Bacuna
Gunnarsson
33 Hoilett
Hoilett
68. min Murphy
14 Reid
Reid
10 Zohore
Zohore
81. min Ward

Walcott
82. min Lookman
Sigurdsson
88. min Gomes
Richarlison
61. min Bernard

• 43Kenny
  • 13Mina
  • 31Lookman
  • 14Tosun
90+3

Everton právě vstřelil branku!
Po rychlé akci spoluhráčů se prosazuje obranou domácích zapomenutý a nepokrytý DOMINIC CALVERT-LEWIN. Na jeho ránu byl gólman krátký. Asistence: Idrissa Gueye.

90+3

Michael Keane rozehrává od své branky. Dostal míč bezpečně daleko.

90+3

Domácí obrana na poslední chvíli dokázala zastavit akci soupeře.

90+2

Cardoff vhazuje na své polovině, domácí fanoušci už odcházejí, je jasné, že body bere hostující klub.

90+1

Vykopávat bude hostující brankář. Jordan Pickford s rozehrávkou nikam nepospíchá.

90+1

Tři minuty se budou nastavovat.

90

Mnoho šancí momentálně k vidění není.

90

Probíhá poslední minuta hry v tomto zápase, uvidíme, kolik minut se bude ještě nastavovat.

88

Everton zkouší zápas dohrát na útočné polovině.

88

Střídání v týmu Everton FC: ze hřiště odchází Gylfi Sigurdsson, přichází André Gomes.

86

Michael Keane fauloval, rozehrávat tak budou na útočné polovině z dobré pozice domácí fotbalisté. Leandro Bacuna pravděpodobně uvede míč do hry.

84

Ademola Lookman pálil z dobré pozice, ale jeho projektil byl zblokovaný obranou Cardiffu.

83

Hostující celek se dostal do postavení mimo hru, v něm byl Séamus Coleman.

82

Střídání v týmu Everton FC: ze hřiště odchází Theo Walcott, přichází Ademola Lookman.

82

Dostáváme se do finální fáze hry v zápase.

81

Střídání v týmu Cardiff City FC: ze hřiště odchází Kenneth Zohore, přichází Danny Ward.

81

Žlutou kartu dostává Josh Murphy (Cardiff City FC).

79

Aron Gunnarsson pálil z dobré pozice, jeho rána končí mimo.

76

Dominic Calvert-Lewin vyslal míč na branku z dobré pozice, ale jeho rána malý kousek končí mimo branku.

75

Séamus Coleman zakončoval pravou nohou a jeho ránu kryje brankář Neil Etheridge. Nebyl to těžký zákrok.

74

Domácí se dostali do postavení mimo hru, v něm byl Kenneth Zohore.

72

Hostující celek dobře před brankou tečoval míč, ale získal jej brankář. Snadná práce pro gólmana.

71

Rohový kop rozehrával Everton, ale nedokázal se dostat do střelecké pozice.

70

Dvacet minut hry zbývá do konce zápasu a hostující celek udělal výrazný krok k zisku bodů.

69

Střídání v týmu Cardiff City FC: ze hřiště odchází Nathaniel Mendez-Laing, přichází Callum Paterson.

68

Střídání v týmu Cardiff City FC: ze hřiště odchází Junior Hoilett, přichází Josh Murphy.

67

Hostující celek vyslal na branku druhou střelu a je z toho druhý gól. GYLFI SIGURDSSON se dostal k odraženému míči a snadno jej posla do horní části branky.

64

Hostující celek byl nachytaný v postavení mimo hru, Morgan Schneiderlin neohlídal své postavení.

64

Domácí celek bude rozehrávat po faulu soupeře na útočné polovině hrací plochy.

62

Bruno Ecuele Manga přišel o míč, vhazovat tak budou hostující fotbalisté. Mnoho šancí momentálně k vidění není. Kromě gólové střely jsme jinou ránu na branku neviděli.

61

Střídání v týmu Everton FC: ze hřiště odchází Richarlison, přichází Bernard.

60

Theo Walcott si balon příliš předkopl, a tak jej už nezastihl na útočné polovině. Rozehrávat budou domácí.

59

Jordan Pickford rozehrává od své branky, rozhodl se pro dlouhý výkop.

58

Mnoho fotbalové krásy tato pasáž zápasu nenabízí, domácí celek stále prohrává o jednu branku. Šance má, jen chybí výraznější klid v zakončení.

56

Kenneth Zohore vedl akci svého celku, protlačil se před branku, pokoušel se procpat míč na spoluhráče, ale trefil jen obránce.

55

Everton se usadil na polovině soupeře a pokouší se něco vymyslet. Zatím ale marně, navíc Bruno Ecuele Manga rychle otočil směr hry.

54

Aron Gunnarsson vhazuje na útočné polovině, jeho pokus nebyl vůbec špatný, před brankou byl míč tečovaný, a tak musel zasahovat brankář.

52

Aron Gunnarsson pálil z první, jeho rána pravou nohou končí nad brankou. Přihrával mu Nathaniel Mendez-Laing.

51

Cardiff hrající v modrém hraje aktivněji, pokouší se něco vymyslet na polovině soupeře.

50

Žlutou kartu dostává Lucas Digne (Everton FC).

50

Centr se snesl před branku, ale obrana si dokázala poradit.

49

Rohový kop nyní vybojoval Everton. Bruno Ecuele Manga odehrál míč mimo hrací plochu, odkopl jej před soupeřem.

46

Zdá se, že ani jeden celek neudělal změnu v sestavě, hráči zůstávají stejní.

46

45+2

45+1

Jedna minuta se bude nastavovat. Cardiff se pokouší hrát aktivně na polovině soupeře.

45

Dostáváme se do poslední minuty hry v prvním poločase, uvidíme, kolik minut se bude nastavovat.

44

Junior Hoilett na přihrávku spoluhráče nedosáhl.

43

Cardiff se pokouší co nejrychleji odpovědět, ale hostující obrana hraje zodpovědně.

41

Hostující celek se v tomto zápase dostává první střelou na branku do vedení. Po rychlé přihrávce Colemana zakončoval přesně GYLFI SIGURDSSON. Na jeho ránu bez přípravy nedokázal brankář Neil Etheridge reagovat. Asistence: Séamus Coleman.

40

Everton se pokouší dostat domácí hráče pod tlak.

38

Stále čekáme na přesnou střelu, brankáři zatím podle oficiálních statistik nemají ani jeden zákrok.

38

Everton vybojoval vhazování, Sean Morrison se jen zbavil míče.

37

Neil Etheridge vykopává od své branky, rozhodl se pro rychlé přenesení hry.

37

Mnoho fotbalové krásy momentálně k vidění není, ani jeden celek se nemůže přes dobře hrající obranu prokombinovat do střelecké pozice.

32

Junior Hoilett nechtěně hrál míč rukou, jeho tým tak přichází o balon. Hraje Everton.

30

Hraje se spíše na polovině hrací plochy, převahu mají domácí fotbalisté, kteří hrají opticky aktivněji. Šance si vypracovat dokázali, ale ne je proměnit.

28

Kenneth Zohore dostal dobrou přihrávku od spoluhráče, jeho projektil však končí mimo branku. Šlo o ránu z první. Balon končí nad brankou.

27

Sol Bamba se dopustil faulu, rozehrávat tedy bude hostující Theo Walcott. Jeho spoluhráči pokračují v akci, ale ke střele se nepropracovali.

25

Stále čekáme na středu, která bude mířit mezi tři tyče. Ani jeden celek se zatím ke střele na branku nedostal.

23

Hostující celek rychle pokračoval k brance. Ke střele ze střední vzdálenosti se odhodlal Theo Walcott. Jeho rána končí nad brankou. Vykopávat bude domácí gólman.

22

Richarlison to zkoušel individuálně, ale nedokázal přejít přes dva obránce soupeře.

20

Domácí celek zkoušel rychle přenést hru, centr mířil do prostoru před brankou, kde je Sol Bamba. Ten na balon však nedosáhl.

20

Neil Etheridge vykopává od své branky.

19

Centr se snesl před branku, Gylfi Sigurdsson dostal balon před branku, ale obrana si dokázala poradit a následně má balon brankář domácího celku.

17

Lucas Digne vhazuje na útočné polovině, následně vybojoval hostující celek rohový kop.

15

Patnáct minut hry je pryč, domácí celek hraje aktivněji, vypracoval si větší šance, ale na přímou střelu na branku zatím čekáme.

14

Žlutou kartu dostává Sean Morrison (Cardiff City FC).

12

Theo Walcott po centru před branku zakončoval z první. Jeho rána pravou nohou bez přípravy končí mimo branku.

11

Everton vybojoval rohový kop.

11

Sean Morrison dokázal zblokovat střelu, kterou z dobré pozice vyslal s desítkou hrající Gylfi Sigurdsson.

10

Richarlison se dostal ke střele, míč však zblokoval první hráč, který před evertonským fotbalistou stál.

9

Neil Etheridge uvedl míč do hry dlouhým výkopem a dostal ho až na útočnou polovinu.

9

Nyní sledujeme klidnější pasáž hry, ale stále pokračuje aktivnější hra domácích. Ti jsou na tento duel dobře namotivovaní.

7

Žlutou kartu dostává Leandro Bacuna (Cardiff City FC). Domácí hráč vidí žlutou kartu za hodně zbytečný faul na polovině hrací plochy.

6

Domácí fotbalisté pokračují v aktivní hře, hosté se jen musí bránit.

5

Cardoff hraje výrazně aktivněji na útočné polovině, hosté se musí převážně bránit tlaku soupeře. Everton na výraznější šanci v tomto zápase čeká.

3

Nathaniel Mendez-Laing měl další velkou šanci domácího celku., Jeho rána z dobré pozice byla nepřesná.

2

Obrovskou šanci měli domácí. Kenneth Zohore hledal zcela volného spoluhráče, ale balon výborně na roh odkopl Lucas Digne.

1

Domácí hrají v modrém, hosté v bílém.

1

Cardiff City FC: Etheridge – Ecuele Manga, Morrison, Bamba, J. Bennett – Mendez-Laing, Bacuna, Gunnarsson, Hoilett – Reid – Zohore.
Náhradníci: Smithies – Arter, Harris, Josh Murphy, Paterson, Peltier, Ward.

Everton FC: Pickford – Coleman, M. Keane, Jagielka, Digne – Schneiderlin, Gueye – Walcott, G. Sigurdsson, Richarlison – Calvert-Lewin.
Náhradníci: Stekelenburg – Bernard, A. Gomes, Kenny, Y. Mina, Lookman, Tosun..

Poslední vzájemný zápas se konal 24. listopadu 2018 a domácí Everton vyhrál 1:0. Jedinou branku zápasu vstřelil v 59. minutě Gylfi Sigurdsson.

Everton FC odehrál 27 zápasů s bilancí 9-6-12 a získal 33 bodů. V tabulce ligy je na jedenácté pozici. Z posledních pěti zápasů vyhrál jeden. Poradil si s Huddersfieldem 1:0. Nestačil na Southampton 1:2, Wolves 1:3, Manchester City 0:2 a na Watford 0:1.

Cardiff City FC odehrál 27 zápasů s bilancí 7-4-16 a získal 25 bodů. V ligové tabulce je na sedmnácté pozici. Z posledních pěti zápasů vyhrál dva. Poradil si s Bournemouthem 2:0 a Southamptonem 2:1. Tým nestačil na Newcastle 0:3, Arsenal 1:2 a Watford 1:5.

Zdravím všechny fanynky a fanoušky anglické Premier League. V tomto zápase proti sobě nastoupí Cardiff City FC a Everton FC.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.