Ode mě je to pro toto utkání vše, přeji vám hezký večer a u fotbalu zase někdy, na shledanou.

Na dnešní utkání si našlo cestu celkem 32133 diváků.

Držení míče: 39 % : 61 %.
Střely na branku: 8:7. Střely mimo: 6:7. Rohy: 10:5. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 14:11.

Camarasa
11. min Bacuna
Murphy
80. min Hoilett
14 Reid
Reid
Ward
60. min Zohore

Crystal Palace FCCrystal Palace FC(4-4-2)

Townsend
84. min Kouyaté
McArthur
Milivojević
11 Zaha
Zaha
Batshuayi
73. min Sako
14 Ayew
Ayew
78. min Meyer

• 26Sako

Crystal Palace poráží Cardiff, který se loučí s Premier League. Cardiff se za svůj výkon ovšem rozhodně nemusí stydět, což je zřejmé i z pohledu na výsledkovou tabuli. V prvním poločase otevřel skóre Zaha, jenže už za tři minuty bylo vyrovnáno zásluhou vlastního gólu Kellyho. Na konci první půle ještě přidal rozdílovou branku na 2:1 Batshuayi.

Druhý poločas nabídl otevřený fotbal ze strany Cardiffu, jenž se taktikou "vabank" snažil o otočení výsledku. Jenže přišel protiútok hostů z Londýna vedený Townsendem, jenž zvýšil náskok už na dva góly. V posledních minutách zápasu ještě kosmeticky upravil výsledek na konečných 2:3 Bobby Reid.

90+3

90+3

James McArthur po souboji s Mendez-Laingem zůstal ležet na trávníku a ušetří tak pro svůj tým cenné vteřiny.

90+2

Poslední minuta pro Cardiff. Dokáže vyrovnat?

90+1

Nastavovat se budou tři minuty!

90

Cardiff právě vstřelil branku!

Na levé straně převzal míč od Mendeze-Lainga BOBBY REID, napřáhl a technickou střelou do vzdálenějšího spodního rohu ještě zachoval naději na záchranu.

90

Hoilettův roh bez problémů vyboxoval Guaita a míč si na kopačkách užijí hosté.

89

Z pravé strany se na Guaitu řítil Mendez-Laing, jenž nechal vyniknout španělského gólmana.

87

Domácí fanoušci stále velmi hlasitě podporují své svěřence. Je jim ale už pravděpodobně jasné, že příští rok se na tomto stadionu hrát Premier League nebude.

86

Z hranice malého vápna mohl snížit Hoilett! Jenže trestuhodně přestřelil a odmítl tak snížení výsledku.

85

Pokud tento výsledek vydrží do konce utkání, Cardiff se stane posledním sestupujícím z Premier League.

84

Střídání v týmu Crystal Palace FC: ze hřiště odchází Andros Townsend, přichází Cheikhou Kouyaté.

83

Z podobné pozice, ze které už jednu branku vstřelil, vyslal střelu na Etheridgovu branku Townsend. Tentokrát to pro filipínského gólmana nebyl žádný problém a střelu pokryl.

82

Střídající Hoilett hned otestoval pozornost Guaity. Jeho střela měla potřebnou razanci, chyběla ji ovšem přesnost.

80

Střídání v týmu Cardiff City FC: ze hřiště odchází Josh Murphy, přichází Junior Hoilett.

80

Akrobaticky hlavou zakončoval Sako. Bohužel pro něj, z ofsajdu.

79

Obránce Cardiffu Morrison už se v podstatě na trvalo usadil v pokutovém území hostů a pomáhá sklepávat dlouhé Gunnarssonovy auty ke svým spoluhráčům.

78

Střídání v týmu Crystal Palace FC: ze hřiště odchází Jordan Ayew, přichází Max Meyer.

76

Sean Morrison dlouho přemýšlel, co udělat s míčem ve vápně, poté ho poslal do místa, kde bylo nejvíce hráčů v modrém a jeden z nich se opřel do balonu. Přízemní střelu ale vykopl z brankové čáry James McArthur!

75

Obrana Cardiffu je nyní zcela otevřena. Toho využívají hráči Palace k podnikání protiútoků.

74

Vysoký míč od Murphyho sklepl do davu těl Morrison, před hráči Cardiffu ukryl míč v rukavicích Guaita.

73

Střídání v týmu Crystal Palace FC: ze hřiště odchází Michy Batshuayi, přichází Bakary Sako.

70

Crystal Palace právě vstřelil branku!

To je pravděpodobně šach mat pro Cardiff! ANDROS TOWNSEND převzal míč na polovině hřiště, zkušeně si ho navedl na střed a z hranice vápna vystřelil. Etheridge na míč nedosáhl, a ten se od tyče odrazil do brány.

69

Ofsajd a v něm Michy Batshuayi. To je verdikt sudí.

68

Roh to byl nepovedený, protože první, kdo si na centrovaný balon naskočil, byl obránce Ecuele-Manga.

67

První roh v druhém poločase uvidíme od Crystal Palace.

65

Aktivní Zohore šel sám na gólmana hostů. Toho překonal střelou mezi nohy, ale za pět minut dvanáct se do odraženého míče vložil Kelly a odvrátil vyrovnání.

64

Tlak Cardiffu se začíná pomalu ale jistě zvyšovat. Střídající Zohore nyní pěkně zatopil hostujícímu gólmanovi, jenž si nebezpečně pohrával s míčem v šestnáctce.

63

Zhruba z dvanácti metrů zkusil své štěstí na vzdálenější tyč Josh Murphy. Do jeho střely se ale obětavě vložil Kelly a zabránil míči v cestě do branky.

62

Michy Batshuayi už byl na malém vápně, jenže byl v obležení tří obránců a míč se mu zamotal pod nohy.

60

Střídání v týmu Cardiff City FC: ze hřiště odchází Danny Ward, přichází Kenneth Zohore.

60

Gunnarsson se tvrdě střetl s Townsendem a středopolař Crystal Palace zůstává ležet na trávníku.

59

Ze souboje Ward – Kelly vyšel jako vítěz Martin Kelly, který míč pokryl na jeho cestě mimo hrací plochu.

57

Na druhé straně se o zakončení z větší vzdálenosti pokoušel Zaha, trefil však jen Ecuele-Mangu.

55

Murphy nyní odmítl vyrovnání! Mendez-Laing odcentroval na zadní tyč, kde si nenápadně nabíhal právě Josh Murphy, jenž míč netrefil ideálně a trestuhodně minul branku.

54

Islandský styl autového vhazování předvedl Gunnarsson, na jeho dalekonosný hod si ale nenaběhl žádný z jeho spoluhráčů.

53

Jestli chce Cardiff s výsledkem ještě něco udělat, bude muset rozhodně přidat. Zatím to totiž vypadá, že Crystal Palace nikam spěchat nebude a spokojí se s výsledkem.

52

Z levé strany dostal přízemní přihrávku Batshuayi, jenže si počínal stejně jako protihráč na druhé straně trávníku – přestřelil.

50

A přeci jen zakončení, které obstaral Daniel Ward. Svým pokusem však branku Guaity vysoko přestřelil.

49

Ried byl faulován McArthurem na polovině hřiště a Cardiff rozehraje volný přímý kop.

48

A souboj Wan-Bissaka – Murphy podruhé. Opět z něho vyšel jako vítěz obránce Crystal Palace, jenž i podruhé předvedl skvělé obranné schopnosti.

47

A vypadá to, že Michael Oliver ještě zákrok konzultuje s kolegou u videa. Podle všeho se ovšem jednalo o čistý zákrok.

46

Dobrý start předvedl Cardiff, když se ihned po zisku míče vrhl do útoku. Tam se ale nedostal k míči Murphy, kterého vykryl vynikajícím skluzem Wan-Bissaka.

46

Byli jsme svědky velice zběsilého prvního poločasu. Z počátku to vypadalo, že uvidíme nudný, nezáživný fotbal, jenže po zhruba půlhodině se začaly dít věci! Nejprve otevřel skóre střelou z šestnácti metrů Wilfried Zaha, jenže odpověď na sebe nenechala dlouho čekat a po třech minutách si nešťastně srazil do své sítě Martin Kelly. Za extrémní útočnou snahu byli hosté odměněni druhým gólem, kdy se po pěkné souhře trefil Michy Batshuayi.

Nutno dodat, že pokud by bylo skóre o dva, tři góly vyšší, nikdo by se nemohl divit – šancí jsme totiž viděli opravdu přehršel. Za toho stavu je však Cardiff 45 minut od sestupu do Championship. Povede se mu ještě utkání otočit?

45+4

45+4

Aktivní Zaha dosprintoval až do pokutového území a poté našel kopačky Luky Milivojeviće, jenž zkusil přidat třináctý gól v sezoně. To se mu nepovedlo, jelikož jeho střelu zblokoval jeden z obránců.

45+3

I přes vysoký počet nastavených minut to vypadá, že první poločas se dohraje v poklidu.

45+2

Ayew zkusil štěstí z hranice pokutového území. Jeho střela ale mířila vedle Etheridgovu branku.

45

Čtvrtý rozhodčí na světelné tabuli ukazuje, že uvidíme čtyři minuty nad rámec.

43

Neskutečný fotbal teď sledujeme na Cardiff City Stadium! Z protiútoku se mohl prosadit podruhé Batshuayi, jenže jeho hlavičku ze sedmi metrů skvělým zákrokem vychytal Etheridge!

43

A obrovská šance i na druhé straně. Po prvním rohu se k hlavičce dostal Ecuele Manga, kterého krásným zákrokem vychytal Guaita. Po druhém rohu se ke krkolomnému zakončení ramenem dostal Reid, jenže i tuhle šanci si španělský gólman pohlídal.

42

A další velká šance Palace! Zaha z hranice penaltového puntíku nedokázal prostřelit obranu Cardiffu, jelikož mu jeho střelu zablokoval spoluhráč Ayew.

39

Podaří! Další útok už Crystal Palace vyšel! Na levé straně zasekl Zaha, jenž poslal míč na střed k Milivojevićovi, ten ho poslal do pokutového území k MICHYMU BATSHUAYOVI, ten si ještě narazil s Ayewem a z bezprostřední blízkosti prostřelil Etheridge.

38

Do útoku se stále více a více tlačí hosté. Podaří se jim do poločasu vstřelit rozdílovou branku?

37

Milivojević hledal na malém vápně Danna a ten vybojoval rohový kop. Ten se hostům vůbec nepovedl, protože po jeho zahrání spáchali útočný faul, což neuniklo pozornosti hlavního sudího.

36

Odražený míč se dostal k Batshuayiovi, ten ho ale poslal zcela mimo tři tyče.

35

Mendez-Laing poslal k zemi Ayewa a Crystal Palace bude mít šanci zvýšit skóre ze zajímavé standardky.

33

A začínáme od "nuly". Vyrovnání, ač šťastné, je na světě!

31

Neuvěřitelná smůla pro hosty! Z pravé strany táhl protiútok Leandro Bacuna, jenž poslal nevinný centr směrem do vápna hostů. V něm se nepohodl Guaita s MARTINEM KELLYM a druhý jmenovaný si smolně srazil míč do vlastní sítě.

30

Cardiff teď bude muset stahovat jednogólové manko, protože jestli si chce udržet reálnou šanci na postup, musí vyhrát.

28

Nevinně vypadající akci rozjel sám střelec, když si narazil s Townsendem, ten mu vrátil míč na hranici pokutového území a WILFRIED ZAHA, bývalý hráč Cardiffu, po zemi k levé tyči otevírá gólový účet tohoto utkání!

27

Zaha se probil do pokutového území po krásné přihrávce Milivojeviće, obešel tři protihráče a vystřelil těsně vedle Etheridgovy branky.

25

Gunnarsson špatnou přihrávkou nabídl přečíslení fotbalistům Crystal Palace. Ti ho, dnes už po několikáté, zpomalili a obránci si s jejich nerozvážností poradili.

24

Batshuayi trefil v souboji do obličeje Gunnarssona a hra je na chvíli přerušena.

23

Na svých kopačkách si po delší dobu nyní užívají balon také hosté z Londýna. Vysoce postavenou obranou jsou ovšem vytlačováni na svou polovinu.

22

Už to vypadalo, že uvidíme ohrožení domácí branky. Ve finální fázi se ale útočníci Crystal Palace srazili a veškerá snaha přišla vniveč.

21

Útočné snažení Cardiffu zastavuje praporek asistenta rozhodčího, který je vše říkající – ofsajd.

20

A když už se k míči dostane Crystal Palace, snaží se těžit alespoň z protiútoků. Teď se ovšem hráči Palace nepohodli a finální přihrávku poslali přímo ke kopačkám obránce.

19

Míč stále drží hráči v modrém, jenže k nějakému kloudnému útoku se zatím nedostali.

17

Ayew dlouho rozmýšlel, co by mohl s míčem vymyslet. Když se nakonec odhodlal ke střele, trefil jen modrý obranný val.

15

Townsend našel pěkným centrem Zahu, který ukázal, že to s míčem u nohy opravdu umí, když se rychlými pochyby vyhnul Gunnarssonovi. Poté si míč předkopl a islandský středopolař si jej v poklidu pohlídal.

14

A ani roh na přední tyč velké problémy obraně Palace neudělal.

13

Aktivnějším celkem v prvních minutách jsou rozhodně domácí. Ti se vykombinovali až do pokutového území, kde se ke střele odhodlal Ward, jeho střelu ale srazil na roh Dann.

11

A to je velmi zajímavý příběh, jelikož bratr Leandra Bacuny Juninho už má jistý sestup z Premier League. Obléká totiž dres Huddersfieldu. Přidá se ke svému bratrovi ve druhé nejvyšší anglické lize i starší Leandro?

11

Avizované střídání je tady, Camarasa není schopen díky zranění kolene dohrát utkání a na hřišti ho nahradí Leandro Bacuna.

9

Balon si do středu hřiště navedl Anders Townsend a vyslal slabou střelu po zemi přesně do míst, kde stál Neil Etheridge.

8

A konečně rozehrál Cardiff rohový kop, který ale s problémy vyboxoval mimo pokutové území Vicente Guaita.

6

Pohled na Španěla není hezký, vypadá to, že utkání pro něj skončí už po šesti minutách.

5

Ale ještě předtím jsme svědkem ošetření nejlepšího střelce domácích Victora Camarasy, který se svíjí na hrací ploše a momentálně je v péči klubových lékařů.

4

Uvidíme rohový kop Cardiffu.

3

I hosté ukazují, že se s nimi musí počítat, po rohovém kopu se k centru dostal Townsend, jenže s následnou hlavičkou neměl Etheridge žádný problém.

1

Po čtyřiceti vteřinách mohlo být hned v táboře domácích veseleji! Josh Murphy napřáhl z levé strany a dalekonosnou střelou trefuje tyč! Tak to bylo pro Crystal Palace opravdu velké štěstí.

1

Hlavní arbitr dnešního duelu Micheal Oliver již přivedl aktéry na zelený pažit a utkání co nevidět začne.

Cardiff City FC: Etheridge – Peltier, Morrison (C), Ecuele Manga, J. Bennett – Mendez-Laing, Gunnarsson, Camarasa, Josh Murphy – Reid – Ward.
Náhradníci: Murphy – J. Richards, Cunningham, Bacuna, Hoilett, Healey, Zohore.

Crystal Palace FC: Guaita – Wan-Bissaka, Kelly, Dann, J. Ward – Townsend, McArthur, Milivojević (C), Zaha – Batshuayi, J. Ayew.
Náhradníci: Hennessey – Riedewald, van Aanholt, Meyer, Kouyaté, Wickham, Sako.

Rozhodčí: Oliver – Burt, Bennett.

CARDIFF CITY FC – CRYSTAL PALACE FC

Vzájemné zápasy nebudou úplně objektivním hodnotícím faktorem. Většina z nich se totiž datuje zhruba pět let zpět. V prvním vzájemném střetnutí této sezóny, které se odehrálo během vánočních svátků, se obě mužstva rozešla shodně po bezbrankové remíze. Uvidíme dnes gólové hody nebo se týmy opět smíří s bezbrankovým stavem?

Poslední vzájemná utkání:
Crystal Palace – Cardiff 0:0
Cardiff – Crystal Palace 0:3 (sezóna 2013/2014)
Crystal Palace – Cardiff 2:0 (sezóna 2013/2014)

CRYSTAL PALACE FC

Ani celek z jihovýchodního Londýna se nemůže chlubit snovou sezonou. Krčí se na 12. příčce se záporným skóre 43:48 a forma z posledních zápasů připomíná spíše sinusoidu než stabilní výkony. Navíc, Crystal Palace už zcela jistě skončí ve středu tabulky a tak může mančaft, na rozdíl od soupeře, postrádat jakoukoli motivaci.

Tabulce střelců Crystal Palace vévodí Srb Luka Milivojević, jenž síť rozvlnil už dvanáctkrát. V závěsu za ním ho stíhá Wilfried Zaha s devíti trefami.

Poslední ligová utkání:
Crystal Palace – Everton 0:0
Arsenal – Crystal Palace 2:3
Crystal Palace – Manchester City 1:3

CARDIFF CITY FC

Velšský celek se nemůže pochlubit zrovna oslnivou formou. Vždyť prohrál pět z posledních šesti utkání! Naposledy se fotbalisté z Cardiffu radovali proti svému rivalovi v boji o setrvání v Premier League Brightonu, který porazili poměrem 2:0. Pokud chce ale Cardiff pomýšlet na záchranu, musí dnes plně bodovat, povede se mu to?

Nejlepším střelcem Cardiffu je Španěl Victor Camarasa, který se trefil celkem pětkrát. To celkem vypovídá o střelecké "formě" Velšanů – z 36 zápasů vstřelili pouhých 30 branek a to je vskutku málo.

Fulham – Cardiff 1:0
Cardiff – Liverpool 0:2
Brighton – Cardiff 0:2

Příjemný sobotní podvečer! Dnes je na programu předposlední kolo nejvyšší anglické soutěže a my se společně podíváme na utkání Cardiffu s Crystal Palace.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.